کد خبر: 113510
ترامپ:

ایران حامی تروریسم است/ گزینه نظامی علیه کره شمالی

دونالد ترامپ در نشست خبری مشترک خود با امیر کویت، با متهم کردن کشورمان به حمایت از تروریسم، مدعی شد باید با ایران مقابله شود.
اتاق خبر 24
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در نشست خبری مشترک خود با صباح احمد جابر الصباح، امیر کویت، در کاخ سفید، با متهم کردن کشورمان به حمایت از تروریسم، مدعی شد باید با ایران مقابله شود.
 
ترامپ همچنین از امضای قریب الوقوع قراردادهای فروش جنگنده‌های اف-۱۸ و ۱۰ فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۷۷ به کویت خبر داد و افزود وزارت خارجه آمریکا مجوز فروش جنگنده‌ها را به کویت صادر کرده است.  
 
رئیس جمهور آمریکا با تمجید از تلاش‌های کویت برای حل مناقشه میان قطر و چهار کشور عربی اظهار کرد اعضای شورای همکاری خلیج فارس باید اتحاد خود را حفظ کنند. ترامپ افزود از مصر و دیگر اعضای این شورا می‌خواهم اهدافی را که در نشست عربستان به آن‌ها متعهد شدیم، در نظر بگیرند. او همچنین، از آمادگی واشنگتن برای میانجی‌گری در این خصوص خبر داد.
 
ترامپ در این نشست خبری، گزینه نظامی علیه کره شمالی را رد نکرد و هشدار داد روزی که واشنگتن وادار به استفاده از گزینه نظامی شود، روز بدی برای پیونگ‌یانگ خواهد بود. رئیس جمهور آمریکا درباره بحران سوریه و در پاسخ به پرسشی درخصوص بشار اسد و اینکه آیا آمریکا اقدامی علیه بشار اسد، رئیس جمهور سوریه انجام نخواهد داد، اظهار کرد: در سوریه کار چندانی به جز نابودی گروه تروریستی داعش نداریم و در این راه موفق بوده‌ایم. داعش دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد. 
 
رئیس جمهور آمریکا افزود: مساله اسرائیل و فلسطین یكی از مشكل‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل جهان است. روابط ما با هر دو طرف سازنده است .ما این فرصت را داریم كه موفق شویم حالا كه هر دو طرف آماده یك اتفاق هستند. احتمال صلح وجود دارد.
 
امیر کویت نیز در این نشست مشترک خبری تأکید کرد بحران‌های سوریه، لیبی و یمن تنها از طریق گفتگو قابل حل هستند. او در ادامه اظهار امیدواری کرد تنش‌های میان قطر و ۴ کشور محاصره‌کننده این کشور، به زودی برطرف شود. او افزود امیر قطر آماده مذاکره درباره درخواست‌های کشورهای تحریم‌کننده دوحه است. 
منبع: باشگاه خبرنگاران