کد خبر: 113467
پیشبرد ازدواج در مسیر عقلانیت

چشم و هم‌چشمی‌هایی که هزینه ازدواج را بالا می‌برد

یک مشاور خانواده گفت: ترس از «شکست» و «مسئولیت پذیری» از جمله مهمترین موانعی است که بر سر راه اکثر ازدواج‌ها قرار گرفته است.
اتاق خبر 24

فاطمه آذرتاش تصریح کرد: ایجاد صحنه رقابت و چشم و هم چشمی، همواره هزینه‌های ازدواج را افزایش می دهد.

این مشاور خانواده با اشاره به این که ازدواج آسان مترادف با تعجیل در ازدواج نیست، گفت: رفع موانع و عواملی که موجب سختی و دشواری ازدواج می شوند می‌تواند پروسه یک ازدواج را بهبود بخشیده و منجر به ازدواج آسان شود.

این مشاور خانواده که در یک گفتگوی رادیویی با موضوع  ازدواج آسان صحبت می‌کرد با بیان این که یک مشاور باید مسیر ازدواج را در مسیر عقلانیت پیش برده و قرار دهد، اظهار کرد: ازدواج عقلانی – عاطفی کامل‌ترین نوع ازدواج است، به طوری که در زمان خاص و با مدیریتی هدفمند شکل می گیرد.

در ادامه مرضیه صلاحی، مشاور خانواده با اشاره به این که موضوع چشم و هم چشمی مهم ترین مانع ازدواج آسان است، اظهار کرد: وجود تجملات و توجه به زرق و برق همواره زندگی افراد را مورد آسیب قرار داده و زمینه بروز مشکلات بسیاری را فراهم می آورد.

این مشاور خانواده با بیان این که یک ازدواج باید با حداقل هزینه ها صورت بگیرد، اظهار کرد: ایجاد صحنه رقابت و چشم و هم چشمی ها همواره هزینه های ازدواج را افزایش می دهد.

در بخش دیگر  این برنامه دکتر اسد مسعودی ، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به این که موضوع تعالی جمعیت یکی از مهم ترین دغدغه های کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به شمار می آید، گفت: متاسفانه رشد جمعیتی ایران در حال حاضر رشدی مطلوب نیست.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: عدم رشد مطلوب جمعیت در کشور می تواند زمینه بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی و امنیتی را برای کشور به همراه داشته باشد.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که متاسفانه امروزه جمعیت ایران در حال از دست دادن جوانی است، اظهار داشت: مقدمه موضوع جمعیت همواره از ازدواج نشات می گیرد، بر همین اساس با رفع موانع ازدواج بخش عمده‌ای از مشکل جمعیت نیز برطرف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.