کد خبر: 112680

جاده ها؛ سومین عامل مرگ و میر در کشور

تصادفات جاده ای هر سال موجبات سیاه پوش شدن خانواده های زیادی را فراهم می آورد. آمار مرگ و میر شهروندان در حوادث رانندگی بیشتر در جانمان آتش به پا میکند وقتی که با اخباری از قبیل حادثه برای اتوبوس دانش آموزان دختر مینابی مواجه می شویم.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

در هر کشوری تعداد مرگ و میر و علل آن، کمک می نماید که دولتمردان مداخلات بهداشتی و سایر ملاحظات مربوط به سلامتی را در سیاست های کلان خود اعمال کنند. به عنوان مثال در کشورهایی که بیماریهای قلبی و دیابت بطور مشخصی طی چند سال متوالی رو به افزایش است، آموزش عمومی در رابطه با شیوه زندگی در پیشگیری از این بیماریها موثر خواهد بود. بطور مشابه اگر در کشوری، تعداد قابل ملاحظه ای از کودکان به دلیل ابتلا به مالاریا از بین می روند و بودجه ناچیزی در بخش سلامت به این منظور پیش بینی گردیده، به کمک این آمار می توان بودجه مذکور را بازبینی و اعتبارات مناسبی را برای کنترل بیماری تخصیص داد.

اکثر کشورهای صنعتی دارای سیستم ارزیابی علل مرگ و میر جمعیت هستند. در حالی که بسیاری از کشورهای در حال توسعه فاقد این سیستم بوده و تعداد و علل مرگ و میر را بر اساس داده های ناقص برآورد می نمایند. لذا می توان اذعان نمود که پیشرفت در این زمینه و توسعه سیستم های آماری می تواند کمک قابل ملاحظه ای به کنترل بیماریهای قابل پیشگیری و ارتقاء سطح سلامت در جوامع درحال توسعه بنماید.

در چند سال گذشته در کشور ما با عنایت به آمارهای دقیقی که در حوزه مرگ و میر شهروندان در اختیار دستگاه ها و ارگان های موثر در کنترل آن قرار گرفته است تا حد زیادی آمارهای مرگ و میر کاهش پیدا کرده است. اما با این حال باز هم مشاهده میکنیم که در برخی از حوزه های تهدید کننده جان شهروندان، از میانگین جهانی بالاتر هستیم.

 

 

 مهمترین علل مرگ و میر در ایران

طی سال های 2000 تا 2013 وضعیت مرگ و میرها تفاوت عمده ای نسبت به قبل داشته است و مرگ و میرها در ایران از ۴۰ سال اول زندگی به ۴۰ سال دوم منتقل شده است که نشان دهنده این است که در پیشگیری از مرگ‌های زودرس موفق عمل کرده ایم.

در حال حاضر در کشور ما سکته قلبی با میزان ۱۳.۷ درصد اولین علت مرگ و میر است. بعد از آن بیماری‌های مغزی با ۹.۳۳ درصد و حوادث ترافیکی با ۷.۳۷ درصد دومین و سومین علت مرگ و میر در کشور هستند.

البته این آمار مربوط به سال 95 مباشد و هنوز آمار کلی از سال 96 در دسترس نگارنده وجود ندارد.

 

*** در چهار ماهه نخست سال جاري پنج هزار و 369 نفر در حوادث رانندگي جان خود را از دست دادند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار تلفات پنج هزار و 423 نفر بود، يك درصد كاهش يافته است.

در چهار ماهه نخست سال جاري از كل تلفات حوادث رانندگي چهار هزار و 212 نفر مرد و يكهزار و 157 نفر زن بودند.

در اين مدت سه هزار و 526 نفر در جاده هاي برون شهري، يكهزار و 484 نفر در مسيرهاي دورن شهري، 350 نفر در مسيرهاي روستايي و نه نفر در مسيرهايي نامعلوم جان خود را از دست داده اند.

در چهار ماهه ابتدايي سال جاري استان هاي فارس با 523، تهران با 413 و خراسان رضوي با 408 فوتي بيشترين و استان هاي ايلام با 40، اردبيل با 54 و كهگيلويه و بويراحمد با 55 فوتي كمترين آمار تلفات را داشته اند.

آمار مصدومان حوادث رانندگي طي اين مدت در كشور با افزايش يك درصدي مواجه بود. در چهار ماهه امسال 113 هزار و 897 مصدوم حوادث رانندگي به مراكز پزشكي قانوني كشور مراجعه كردند كه از اين تعداد 81 هزار و 429 نفر مرد و 32 هزار و 468 نفر زن بودند.

سالانه ۱.۲ میلیون نفر در دنیا دچار حوادث و سوانح ترافیکی می‌شوند. مرگ مردم ایران در حوادث و سوانح ترافیکی از متوسط جهانی و منطقه بیشتر است.

وضعیت مرگ و میر مردم در ایران به دلیل حوادث و سوانح ترافیکی از متوسط جهانی و منطقه بیشتر است و افراد جوان بیشتر جان خود را از دست می دهند که عمده ترین قربانیان هم سرنشینان خودروهای سبک، عابرین پیاده، راکبان موتور سیکلت و رانندگان هستند.

 

به تعبیر رئیس پلیس راهور ناجا هر هفته برابر با سقوط یک بویینگ 300 نفره تلفات جاده ایی داریم.

بر اساس آمارهای رسمی روزانه 42.5 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست می‌دهند. به عبارت دیگر می‌توان اینطور مقایسه کرد که هر هفته به تعداد جان باختگان سقوط یک هواپیمای بوئینگ با 300 مسافر، در جاده‌ها تلفات داریم.

 

 

جاده های قاتل؛ مجرم ردیف سوم

تصادفات جاده ای هر سال موجبات سیاه پوش شدن خانواده های زیادی را فراهم می آورد. آمار مرگ و میر شهروندان در حوادث رانندگی بیشتر در جانمان آتش به پا میکند وقتی که با اخبار حادثه برای اتوبوس دانش آموزان دختر مینابی مواجه می شویم.

 

اتوبوس دختران مینابی

 

تکرار این دست حوادث باعث می شود که علت واحد برای همه آن ها متصور شد.

واژگونی مینی بوس دانش آموزان بسیجی زنجانی در اردوی قم جمکران که دقیقا در همین ایام و در سال گذشته چند خانواده را به خاطر پر پر شدن عزیزانشان سیاه پوش کرد و تمام حوادث جانسوز دیگری که مخصوصا در ایام تابستان و پیک اردوهای دانش آموزی موجبات تالیم ایرانیان را فراهم می آورد نیاز به پیگیری و پیشگیری شدیدتر دارد.

 

01

 

راهنمایی و رانندگی، وزارت راه و شهرسازی و همچنین وزارت بهداشت و درمان سه متولی ساماندهی آمار مرگ و میر در ایران هستند. همانطور که شاهد هستیم راهنمایی و رانندگی با وضع قوانین سخت تر و نظارت های شبانه روزی از قبیل نصب دوربین های کنترل سرعت ثابت و دستی وظیفه خود را به اندازه کافی انجام داده است. فرهنگسازی بستن کمربند ایمنی که توسط راهنمایی و رانندگی انجام شد یکی دیگر از دست آورد های این نیروی خدوم است.

وزارت بهداشت و درمان نیز با ارائه خدمات درمانی در حوزه اورژانس و در تمام جاده ها نقش بسزایی در کاهش آمار تلفات جاده ای داشته است. همه ما با خدمت رسانی اورژانس در کمترین زمان ممکن مواجه بوده ایم ونیازی به ارائه آمار و ارقام نیست.

رکن سوم که وزارت راه و شهرسازی است علی رغم جاده سازی های زیاد که به کم شدن آمار تلفات جاده ای که امروز میبینیم انجامیده است اما به نظر می رسد باز هم از کاستی های فراوان رنج می برد. همین که در نقاطی از کشورمان جاده هایی معروف به حادثه خیزی می باشند موید ادعای فوق است.

لذا با توجه به حرکت سریع ایران به سمت توسعه کاهش آمار مرگ و میر نیز در این تسریع نقش موثر خواهد داشت. چیزی که با همت وزارت راه و شهرسازی و با همکاری وزارت بهداشت و درمان و پلیس راهنمایی و رانندگی حتما محقق خواهد شد.

انتظار می رود وزیر راه و شهرسازی در دولت دوازدهم ایمن سازی جاده های پر خطر و اندیشیدن تمهیدات جدید برای به حداقل رساندن سوانح جاده ای را در اولویت خود قرار دهد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.