کد خبر: 10863
حسینی‌صدر انتقاد کرد:

دست‌های پنهان برای به تعطیلی کشاندن شرکت دخانیات/ تبانی برای افزایش قاچاق سیگار

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از وجود برخی دست‌های پنهان برای به تعطیلی کشاندن شرکت دخانیات، گفت: برخی در تلاش هستند با این اقدام زمینه افزایش قاچاق سیگار در کشور را فراهم کنند.
اتاق خبر 24

موید حسینی‌صدر با بیان اینکه بیش از یکسال است که شرکت دخانیات درگیر بحث‌های مدیریتی است، افزود: در این شرایط به طور مداوم مدیر عامل و هیات مدیره‌ها تغییر می‌کند که این معضل باعث شده دخانیات داخلی تعطیل شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه سالانه حدود 80 میلیارد نخ مصرف سیگار در کشور وجود دارد، ادامه داد: بر این اساس در گذشته 40میلیارد نخ سیگار تولید داخل بود و 40 میلیارد نیز به صورت واردات یا قاچاق به کشور وارد می‌شد اما کنون تنها 10 میلیارد نخ تولید داخل است و مابقی به کشور وارد می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از عدم حمایت از تولید سیگار در کشور، تصریح کرد: همین عامل فضا را برای قاچاق سیگار در کشور فراهم ساخته که این معضلات در سایه سوء مدیریت شرکت دخانیات شکل گرفته است.

وی یادآور شد: امروزه کارخانجات دخانیات در خوی با 240 کارمند از ابتدای سال تاکنون تنها 27 روز کاری داشتند و مابقی روزها کارگران بیکار بوده‌اند که این مهم، نهایت ضعف مدیریت را نشان می‌دهد.

سیگارهای خارجی اغلب در کشورهایی مانند پاکستان تولید می‌شود

حسینی‌صدر تاکید کرد: سیگارهای خارجی اغلب در کشورهایی مانند پاکستان تولید می‌شود در حالی که در ایران می‌توان همین سیگارها را با کیفیت بالاتری تولید کرد اما متاسفانه اراده‌ای در این زمینه وجود ندارد.

دست‌های پنهان برای به تعطیلی کشاندن شرکت دخانیات/تلاش برای افزایش قاچاق

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس نهم، ادامه داد: امروزه دخانیات کشور درحال تعطیلی است و همین عامل فضا را برای قاچاق این محصولات افزایش می‌دهد لذا به نظر می‌رسد یک تبانی و هم‌دستی وجود دارد تا شرکت دخانیات کشور به تعطیلی کشانده و زمینه برای واردات و قاچاق فراهم شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: واقعیت آن است که 80 میلیارد نخ مصرف سیگار در کشور حدود 10 هزار میلیارد تومان در سال هزینه دارد که می‌توان این هزینه را در کشور با حمایت از تولید داخلی مدیریت کرد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.