کد خبر: 108606

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 96

مشاور عالی سازمان سنجش از آغاز انتخاب رشته کنکور ۹۶ از تاریخ ۱۹ مرداد خبر داد.
اتاق خبر 24

حسین توکلی با اشاره به اعلام نتایج آزمون سراسری سال 96، اظهار کرد: پس از اعلام نتایج داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای شماره دو که هم اکنون در سایت سازمان سنجش موجود است نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی افزود: انتخاب رشته آزمون سراسری سال 96 از روز پنجشنبه 19 مرداد آغاز و تا روز دوشنبه 23 مرداد 96 ادامه خواهد داشت. همچنین نتایج نهایی هفته آخر شهریور اعلام می‌شود. هر داوطلب باید حداکثر 150 رشته را در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبانی که قبلاً علاقه‌مندی خود را به گزینش در رشته‌های پیام نور و موسسات غیرانتفاعی اعلام نکرده‌اند در صورت تمایل به شرکت در گزینش این رشته‌ها لازم است قبل از انتخاب رشته اینترنتی نسبت به پرداخت مبلغ 10 هزار و 200 تومان منحصراً به صورت الکترونیکی از طریق کارت‌های عضو شبکه شتاب اقدام کنند.

توکلی در خصوص انتخاب رشته‌های بدون آزمون مطرح کرد: برای آن دسته از رشته‌های تحصیلی برخی از دانشگاه ها، دانشگاه‌های پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که گزینش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی دوره متوسطه(معدل کتبی دیپلم) است حضور در جلسه آزمون یا مجاز شدن به انتخاب رشته الزامی نیست.

وی ادامه داد: برای گزینش دانشجو در کدرشته محل‌هایی که پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی است، فقط معدل کتبی دیپلم داوطلبان ملاک پذیرش است و هر داوطلب براساس معدل کتبی دیپلم به اولین کدرشته انتخابی خود در صورت وجود ظرفیت معرفی می شود.

جدیدترین اخبار کنکور سراسری 96 را اینجا بخوانید.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم