کد خبر: 106913
یادداشت اتاق خبر 24

آینده غرب آسیا پس از داعش؟/ اقدامات تندتر از گذشته علیه ایران

آینده منطقه غرب آسیا پس از پایان دوران داعش چگونه خواهد بود، آیا غرب آسیا روی خوش آرامش را خواهد دید؟
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

چند سالی است که منطقه حساس غرب آسیا در شرایط بسیار بحرانی به سر می برد، این شرایط به واسطه اقداماتی است که آمریکا و کشورهای وابسته به او در منطقه باعث شده اند.

اما چرا باید آمریکا و همپیمانان او باعث بروز چنین اوضاعی در گوشه ای از زمین شوند؟ چه سودی به آنها به ویژه آمریکا میرسد؟

پاسخ به این پرسش ها بسیار ساده و روشن است، از آنجا که آمریکا خود را ابر قدرت دنیا می داند، خود را مجاز به دخالت در همه مسائل جهان هم می داند به همین خاطر است که در گوشه گوشه دنیا اگر اتفاقی افتاده یا جنگی و درگیری پیش آمده آمریکا قطعاً در آن ها دست داشته است.

اما ماجرای منطقه غرب آسیا چیز دیگری است چرا که این منطقه قلب جهان اسلام است.

اسلام همواره مقابل ظلم و ستم بوده است، آرمان اسلام جهان عاری از ظلم و ستم است، هر جا که نشانه ای از زور و ظلم دیده شود، اسلام خود را موظف به رفع آن ظلم می داند.

جای پای ظلم و ستم در منطقه سال هاست که وجود دارد، اشغال سرزمین های فلسطین از سوی اسرائیلی ها و حمایتهای گسترده و همه جانبه آمریکا و غرب از این رژیم، یک غده سرطانی را در قلب جهان اسلام ایجاد کرده است.

 

 

تلاش آمریکا در منطقه غرب آسیا به خاطر وجود اسرائیل

وجود چنین رژیمی که باعث ایجاد اختلافات میان کشورهای اسلامی، کشتار مردم مظلوم فلسطین، حمایت از تروریست های تکفیری وهابی، برقراری روابط با برخی دولت های کشورهای اسلامی است، غیر از معضلات منطقه ای و حتی بین المللی عملکرد دیگری ندارد.

همه تلاش آمریکا در منطقه غرب آسیا به خاطر وجود اسرائیل است، هر گونه بحران و درگیری در این منطقه در راستای تأمین امنیت صهیونیست ها انجام می شود. تأمین امنیت این رژیم در با از بین بردن امنیت و آرامش مردم مسلمان منطقه همراه است.

اگر در سوریه بیش از 6 سال است یک جنگ ویرانگر جریان دارد، برای تضمین امنیت اسرائیل است، رژیم صهیونیستی حکم امنیت ملی آمریکا را دارد، به همین خاطر است که از هر لحاظ حامی رژیم اسرائیل است.

جهان اسلام با وجود چنین رژیمی در منطقه خود، سال ها است که در آتش فتنه می سوزد و اکنون باید یک رژیم مشابه رژیم صهیونیستی را هم نام برد که دست کمی از آن ندارد.

این دو رژیم با حمایت آمریکا دست به دست هم داده اند و در حال نابودی جهان اسلام هستند.

رو در روی تفکر صهیونیستی وهابی، جبهه مقاومت اسلامی وجود دارد که توانسته مقابل اقدامات آنها ایستادگی کند. پیروزی ها در سوریه و عراق مدیون جبهه مقاومت اسلامی است.

اکنون که عرصه به سعودی ها و صهیونیست ها تنگتر شده و میرود تا بحران های سوریه و عراق پایان یابد، پیش بینی ها از آن حکایت دارد که احتمال اقدامات خصمانه سعودی ها با حمایت آمریکا و صهیونیست ها علیه ایران آشکارتر شود.

اگر تاکنون نبردها در سوریه، عراق و یمن نیابتی بوده است، سعودی ها پس از شکست های سنگین گروه های تروریستی تکفیری، در پی رو در رویی با جمهوری اسلامی ایران هستند.

ارتش نیابتی سعودی صهیونیستی اکنون با شکست روبرو شده، ارتشی که از حمایتهای وسیع عربستان، اسرائیل و آمریکا برخوردار است، نتوانست مقابل جبهه مقاومت دوام بیاورد.

سعودی ها در جبهه جنگ یمن نیز نتوانسته اند تفوقی داشته باشند و تنها بیش از دو سال است که مشغول قتل عام مردم مظلوم یمن هستند. ارتش و نیروهای مردمی یمن توانسته اند مقابل ارتش سعودی مقاومت کنند و موشک های بالستیک یمن تاکنون ضربات سنگینی بر سعودی ها وارد کرده است.

 

سوریه

 

نیروهای مردمی ویژگی مهم کشورهای عضو جبهه مقاومت

یکی از ویژگی های کشورهای عضو جبهه مقاومت تشکیل نیروهای مردمی در آنها است که باعث شده تا این جبهه از استحکام بیشتری برخوردار شود.

نیروهای مردمی در عراق، سوریه و یمن کابوسی برای جبهه صهیونیستی سعودی است، اتفاقی که از ان بیم داشتند اما با الگوگیری از جمهوری اسلامی چنین نیروهایی شکل گرفته اند.

با توجه به شکست هایی که جبهه سعودی صهیونیستی متحمل شده است، آنها را وحشی تر از گذشته خواهد کرد.

 

اقدامات تندتر از گذشته علیه ایران

احتمال اقدامات تندتر از گذشته از سوی سعودی ها علیه جبهه مقاومت اسلامی خاصه جمهوری اسلامی ایران میرود، از این رو مراقبت های لازم در مقابل تهدیداتی که در حال شکل گیری است، باید صورت گیرد.

آمریکا در این میان با تهدیدات اقتصادی و فشارهایی که به ایران وارد می سازد، سعی دارد در راستای اهداف بلند مدت خود در منطقه، به یاری همپیمانان منطقه ای بیاید.

کاخ سفید به خوبی از عجز عربستان و اسرائیل مقابل جمهوری اسلامی ایران با خبر است، اما با این حال نمی خواهد خود را رو در روی ایران قرار دهد.

سیاست آمریکا علیه ایران، تشدید فشارهای اقتصادی به بهانه های گوناگون و اعمال تحریم های بیشتر، نفوذ و ایجاد اختلاف و انشقاق در داخل کشور، تخریب و تضعیف نهادها و سازمان های انقلابی و نیروهای مسلح با بهره گیری از نفوذی های خود در داخل کشور و تحریک هر چه بیشتر رژیم های منطقه علیه ایران است.

اقدام دولت کویت در کاهش روابط سیاسی و اقتصادی با ایران را در همین راستا باید دانست.

دوران پس از تروریست های تکفیری وهابی، شاید دشوارتر از زمانی باشد که آنها رو در رو قرار داشتند، پایان کار آنها، آغاز نبردی دیگر از نوع تازه آن است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.