کد خبر: 105357

هدف‌گذاری تحقق یک میلیون شغل در کشور

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: در کشور ایجاد حدود یک میلیون شغل را هدف‌گذاری کردیم.
اتاق خبر 24

علی ربیعی ظهر امروز در حاشیه افتتاح بزرگترین کارخانه تولید محصولات پودری غرب کشور در خرم‌آباد اظهار داشت: یکی از صنایعی که شرکت‌های ما در صندوق بازنشستگی در آن حضور دارند و بیشتر در زمینه بهداشت و تغذیه است همین کارخانه‌‌های شیر هستند.

وی به افتتاح کارخانه تولیدات پودر شیر شرکت پگاه خرم‌آباد اشاره کرد و افزود: امروز در خرم‌آباد کارخانه تبدیل شیر به پودر افتتاح شد که روزانه 200 تن شیر را به 15 کیلوگرم شیر خشک تبدیل کرده و 150 تن آب پنیر نیز تولید می‌کند.

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی بیان داشت:حدود 13 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این کارخانه صورت گرفته و برای 30 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده اسیت.

ربیعی عنوان کرد: تکنولوژی پیشرفته کارخانه تولید پودر پگاه خرم‌آباد از سوی مرکز تحقیقات پگاه در تهران ، شیراز و خرم‌آباد راه اندازی شده است.

وی به هدف گذاری ایجاد شغل در کشور اشاره و عنوان کرد: در کشور ایجاد حدود یک میلیون شغل را هدف گذاری کردیم که بین 250 تا 300 هزار شغل با توجه به رشدی که در کشور خواهیم داشت می‌تواند محقق شود و مابقی به واسطه برنامه اشتغال فراگیر محقق می‌شود.

ربیعی لرستان یکی از استان‌های در اولویت‌دار در بحث ایجاد اشتغال برشمرد و گفت: ایجاد 25 هزار شغل در لرستان پیش بینی شده است که با توجه به برنامه‌ریزی مناسب و مدیریت خوب موجود در استان می‌تواند محقق شود.

منبع: خبرگزاری فارس