کد خبر: 10516

"ظریف" به مجلس فراخوانده شد

سؤال ملی 20 نفر از نمایندگان مجلس از وزیر امور خارجه درباره علت عدم لغو سفر به فرانسه در اعتراض به توهین نشریه فرانسوی در صحن علنی خانه ملت اعلام وصول شد.
اتاق خبر 24

ضرغام صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی امروز پارلمان موارد اعلام وصولی را قرائت کرد.

بر این اساس، 10 از نمایندگان مجلس شورای از طرح سؤال خود از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که درباره عدم خودداری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت آلمان در اخذ بیمه‌نامه دانش‌آموز متوفی بود، انصراف دادند که اعلام وصول شد.

همچنین حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس از طرح سؤال خود از ظریف که درباره عدم پیگیری وضعیت دیپلمات ربوده‌شده ایران در یمن بود نیز انصراف داد که این انصراف هم اعلام وصول شد.

سؤال ملی سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده فلاورجان از طرح سؤال خود از علی جنتی وزیر ارشاد که درباره علت بیان اظهارات اخیر وزیر در موضوعات فرهنگی بود انصراف داد که آن هم اعلام وصول شد.

سؤال ملی سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده دشتستان از محمدرضا نعمت‌‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه استفاده از نیروهای ناکارآمد و عملکرد ضعیف در بازاریابی محصولات تولیدی و سؤال ملی علیرضا خسروی نماینده سمنان از عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در مورد علت عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری اعلام وصول شدند.

سؤال ملی نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس از وزیر صنعت درباره علت صدور مجوز واردات شکر و عدم پرداخت پول چغندرقند خریداری شده به کشاورزان اعلام وصول شد.

سؤال ملی جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس از ظریف وزیر خارجه در مورد علت ارائه طرح مغایر با خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین 5 و همچنین سؤال ملی دیگر او از وزیر خارجه در مورد اقدامات وزارت خارجه جهت حمایت از کشور سودان در موضوع مقاومت اعلام وصول شدند.

سؤال ملی 20 نفر از نمایندگان مجلس از ظریف وزیر خارجه در خصوص علت عدم لغو سفر به فرانسه در اعتراض به توهین نشریه فرانسوی اعلام وصول شد.

همچنین در پایان سؤال ملی جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد از ظریف در مورد علت مکاتبات دولت و وزارت خارجه با رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام وصول شد.

منبع: خبرگزاری فارس