کد خبر: 103530
اخبار حوادث ؛

گرما در قشم قربانی گرفت

پس از چهار ساعت تلاش، جسد این کودک در میان یکی از نخلستان‌های روستای گوری درحالی‌که کبود و سیاه‌رنگ شده بود، یافت شد.
اتاق خبر 24

کودک دو و نیم ساله اهل روستای گوری در غرب جزیره، پس از ترک خانه گم می‌شود و تلاش چهار ساعته اهالی چند روستا تنها جسد این کودک را به همراه می‌آورد.

«صدیق قویدل»، رئیس شورای اسلامی روستای مرادی اظهار کرد: حدود ساعت ۱۰ صبح روز گذشته-هشتم تیرماه-(پنجشنبه) کودک دو و نیم ساله‌ای به نام عارف بازیاری گم می‌شود و پس از مدتی اهالی روستاهای اطراف، برای یافتن او بسیج می‌شوند تا اگر وی در چاه افتاده باشد، او را نجات دهند.

وی ادامه داد: پس از چهار ساعت تلاش، جسد این کودک در میان یکی از نخلستان‌های روستای گوری درحالی‌که کبود و سیاه‌رنگ شده بود، یافت شد.

رئیس شورای اسلامی روستای مرادی همچنین از تاول زدن پاهای کودک و چند ضرب‌دیدگی در قسمت‌هایی از بدن از جمله کمر کودک گفت که همین موضوع منجر به درخواست از دادستانی برای کالبدشکافی علت حادثه بوده است.

این شاهد عینی ماجرا، احتمال مرگ کودک براثر گرمازدگی را بسیار بالا دانست و گفت: کودک خردسال بوده و بدون دمپایی به بیرون از خانه رفته که همین موضوع در اوج گرمای قشم، احتمال مرگ براثر گرمازدگی را افزایش می‌دهد.

وی با ابراز تأسف از وقوع چنین رویدادی، تصریح کرد: تاکنون چنین اتفاقی در غرب جزیره قشم نیفتاده و مردم روستاهای گوری و مرادی با این اتفاق تلخ عزادار شدند.

قویدل خاطرنشان کرد: جسد این کودک هنوز دفن‌نشده و در اختیار پزشکی قانونی قشم است.

وی همچنین درخواست کرد که یک پایگاه امدادی و آتش‌نشانی در غرب جزیره احداث شود تا در صورت نیاز، بتوانند سریع خود را به محل حادثه برسانند.

رئیس شورای اسلامی مرادی بیان کرد: زمانی که خودروهای امدادی در راه بودند، جسد یافت شد.

قشم در جنوب بندرعباس امروز دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد را ثبت کرده است.

 

برای مشاهده اخبار حوادث کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.