کد خبر: 102844

سانتافه‌های جدید شبیه کنا می‌شوند

چراغ‌ سانتافه‌های جدید باریک‌تر و کشیده‌تر هستند و از نوار پائین کمربند مجزا می‌شوند. این تغییر چهره هیوندایی جدید را بیشتر به مدل کنا شبیه خواهد کرد.
اتاق خبر 24

خودروسازی "هیوندایی" کره جنوبی این روزها به شدت فعال شده و پس از معرفی رسمی کوچکترین کراس‌اوور خود "کنا" در هفته گذشته، روی جدیدترین ورژن از بزرگترین SUV خود یعنی سانتافه کار می‌کند. سانتافه‌هایی که تا این زمان زیر پوشش‌های استتاری قرار دارند. با وجود اینکه دو خودروی سانتافه و کنا در دو کلاس مختلف از لحاظ اندازه، ویژگی‌ها و زمان ساخت قرار دارند، اما ارتباط ویژه‌ای بین آنها شکل گرفته و به نظر می‌رسد از زبان طراحی مشترکی بهره می‌برند.

اگرچه پارچه‌ و لایه‌های استتاری در  حدی وسیع روی این نسخه 2018 هیوندایی به کار رفته است، اما می‌توان جلو پنجره پهن و آبشاری را روی خودرو تشخیص داد که قطعا تهاجمی‌تر از همیشه ظاهر شده و سانتافه را خشن‌تر نشان می‌دهد. این ویژگی شباهت سانتافه‌های جدید به کنا را بیشتر می‌کند. از طرفی چراغ‌ سانتافه‌های جدید باریک‌تر و کشیده‌تر هستند و از نوار پائین کمربند مجزا می‌شوند. این تغییر چهره هیوندایی جدید را بیشتر به مدل کنا شبیه خواهد کرد.

در نسخه‌ای که در سانتافه‌های  از صندلی‌های مسابقه‌ای "ریکارو" استفاده شده که بعید می‌رسد در نسخه تولیدی شاهد آن باشیم.

هر چه به سمت اطراف و انتهای خودرو حرکت کنیم، جزئیات کمتری را درمی‌یابیم.  اما به نظر می‌رسد خودرو ابعادی نزدیک به سانتافه‌های کنونی دارد. در پنچره‌ها و سقف نیز شاهد همان استایل و ظاهر قبلی هستیم. اما چراغ‌های نمای عقب باریک‌تر از مدل‌های کنونی به نظر می‌رسند.

ما با یک نسخه تحول یافته از سانتافه روبه‌رو هستیم و به همین دلیل ممکن است نسخه‌هایی از این خودرو را در بهترین حالت بین بهار تا پائیز آینده ببینیم. پیش‌بینی می‌شود این خودرو در سال 2019 در خیابان‌های جهان دیده شود. احتمال دارد هیوندایی در نسخه ارتقاء یافته‌اش فضا و گزینه‌های زیادی را در سانتافه بگنجاند. نمایش فیس‌لیفت‌های جدید در نمایشگاه‌ها پیش‌رو در سال جدید نیز یکی از احتمالات کار روی این نسخه ‌اولیه محسوب می‌شود.

برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید.

منبع: عصر ایران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.