کد خبر: 10132

تحریم 7 کشتی ترکیه از سوی آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا هفت فروند کشتی متعلق به ترکیه و همچنین یک شرکت کشتیرانی ترک را به دلیل همکاری با سوریه تحریم کرد، در این تحریم‎ها نام تعدادی از افراد مرتبط با حمل‌ونقل دریایی ترکیه نیز دیده می شود.
اتاق خبر 24

به نقل از مارین تایمز، اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا (Ofac) اعلام کرد: هفت فروند کشتی ترک متعلق به شرکت ملنیوم انرژی(Milenyum Energy) به اتهام فعالیت برای "شرکت عبدالکریم" و نیز ارائه کمک به دولت سوریه در فهرست تحریمهای تازه آمریکا قرار گرفته اند.

آدام سزوبین، معاون امور اطلاعات مالی و تروریستی خزانه داری آمریکا در این‌باره گفت: "خزانه داری تلاش می‌کند تا با به کارگیری تمامی امکانات مالی خود شبکه های حمایت از دولت بشار اسد را محدود کند. این تحریم‌های مالی موجب فشار بیشتر مالی و اقتصادی به دولت سوریه می‌شود و این کشور را مجبور به متوقف کردن خشونت علیه مردم خود می کند".

شرکت کشتیرانی ملنیوم انرژی که در پاناما به ثبت رسیده است یکی از چندین شرکتی بود که در ارتباط با فعالیت های گروه "عبدالکریم" روز دوشنبه (12 مردادماه) توسط خزانه داری آمریکا در فهرست جدید تحریم قرار گرفت.

در این میان نام چهار شخصیت ترک هم در فهرست تحریمها دیده می شود؛ افق کنار، مدیرعامل ملنیوم، به همراه سه تن از مدیران این شرکت به نامهای ارکان و سرکان دوزگورن، و مصطفی آیدین به اتهام سازماندهی حمل و نقل دریایی مشکوک گازوئیل در این فهرست قرار گرفتند.

خزانه داری آمریکا همچنین سه کشتی متعلق به سوریه را نیز تحریم کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم