کد خبر: 101263

قیمت طلا به کمتر از ۱۲۶۶ دلار رسید

قیمت طلا برای نخستین بار در یک ماه گذشته در هفته ای که سپری شد با کاهش همراه بوده است.قیمت هر اونس طلا با بیش از یک درصد کاهش روبرو شده و به کمتر از ۱۲۶۶ دلار رسیده است.
اتاق خبر 24

قیمت طلا 5 هفته پیش با کاهش 0.7 درصدی روبرو شده بود.کاهش قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه پس از آن اتفاق افتاد که نتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا منتشر شده است. این نتایج نشان می دهد که هیچ یک از  احزاب محافظه کار یا کارگر موفق به کسب اکثر کرسی های پارلمانی نشده اند.
ترزا می نخست وزیر بریتانیا تاکید کرده است که برای تشکیل دولت اقلیت تلاش خواهد کرد. این مساله آینده تحولات سیاسی بریتانیا در آستانه آغاز مذاکرات برگزیت را به شدت تیره و تار کرده است. مذاکرات مربوط به خروج بریتانیا از اتجادیه اروپا قرار است 19 ژوئن آغاز شود.

طلا

بر اساس جدول زمان بندی شده بریتانیا باید تا 30 مارس 2019 میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود. نعیم اسلم تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: بی شک انتخابات بریتانیا تاثیر زیادی بر افزایش نااطمینانی و ریسک در بازار داشته ولی واقعیت این است که انتخابات بریتانیا تاکنون در حد یک مساله داخلی باقی مانده است.
نتایج انتخابات بریتانیا موجب کاهش شدید  ارزش پوند در برابر دلار و افزایش قیمت طلا در بازارهای بریتانیا شده است.شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با افزایش 0.4 درصدی روبرو شده است.
بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری آی آی تریدر نیز گفت: با توجه به ناکامی طلا در شکستن سطح مقاومتی 1300 دلاری، به نظر می رسد کاهش قیمت این فلز گرانبها در شرایط کنونی طبیعی خواهد بود. سرمایه گذاران بین المللی طی روزهای آینده تمرکز زیادی بر روی نشست مهم و حساس فدرال رزرو آمریکا خواهند داشت.
نظرسنجی انجام شده از فعالان اقتصادی وال استریت نشان می دهد که فدرال رزرو به احتمال 99.6 درصد نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
برگزاری جلسه شهادت جیمز کومی رئیس سابق اف بی آی نیز نتوانسته است نگرانی و نااطمینانی چندانی را در بازارهای بین المللی ایجاد کند.