کد خبر: 10074

بهترین زمان برای خرید مسکن

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با بیان اینکه در حال حاضر بازار مسکن از ثبات قیمتی برخوردار است،‌ گفت: کسانی که قصد خرید خانه را دارند به علت پایدار بودن بازار مسکن می‌توانند برای انجام معامله‌ای پایدار اقدام کنند.
اتاق خبر 24

حسام عقبایی با تاکید بر اینکه قیمت مسکن فعلا افزایش نخواهد یافت، افزود: با توجه به رشد نامتعارف قیمت مسکن در سال‌های گذشته و نبود قدرت خرید از سوی مردم، ظرفیت افزایش قیمت‌ها در این بازار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه وضعیت بازار مسکن با توجه به رکود حاکم بر آن نسبت به ماه‌های اخیر بهتر شده است، تصریح کرد: پس از تیرماه امسال حجم معاملات مسکن از سوی مردم افزایش یافته است که نشانه خروج این بازار از رکود است.

مسئول کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور اظهار کرد: در تیرماه امسال 81 هزار و 695 قرارداد خرید و فروش و 73 هزار و 603 قرارداد اجاره در کل کشور به ثبت رسیده است.

عقبایی ادامه داد: همچنین در این ماه 12 هزار و 898 قرارداد مبایعه‌نامه و 19 هزار و 746 قرارداد اجاره در تهران انجام شده است که با توجه به روند معاملات بازار مسکن امیدواریم شیب خروج از رکود در 6 ماهه دوم امسال بیش‌تر باشد.

 

منبع : خبرگزاری آنا