کد خبر: 100421
اخبار داعش

شکست تازه داعش در سوریه

اخبار داعش : فرمانده "تیپ عقاب‌های رقه" از پیشروی گسترده نیروهای این تیپ به همراه نیروهای کُرد و تسلط آنها بر شماری از مواضع مهم در حومه رقه خبر داد.
اتاق خبر 24

فرمانده میدانی "لواء صقور الرقه"(تیپ عقابهای رقه) در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: نیروهای تیپ عقابهای رقه و نیروهای دموکراتیک سوریه از سمت شرق به رقه پیشروی کردند و ایست المشلب در ورودی شرقی شهر را پس ازدرگیری با عناصر مسلح داعش به کنترل درآوردند. آنها همچنین از سمت شمال غرب پیشروی کرده و کشتزار حطین را در اختیار گرفتند.

وی افزود: درگیری ها درداخل مرکز فرماندهی لشکر 17 همچنان ادامه دارد.

گروه تروریستی داعش مقر فرماندهی لشکر17 وابسته به ارتش سوریه را در سال 2014 پس از محاصره ای که بیش از دو سال طول کشید، به کنترل درآورد، ارتش سوریه در این عملیات بیش از 1300 افسر و نظامی را از دست داد.

این فرمانده میدانی خاطرنشان کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک به سرعت در حومه غربی رقه پیشروی می کنند و روستاهای الهوره، ابوقبیع غربی، ابوقبیع شرقی در حومه غربی رقه را به کنترل درآوردند.

به گفته این منبع، نیروهای مزبور همچنین حومه السحل واقع در غرب رقه زادگاه علی موسی الشواخ معروف به "والی شام" را در اختیار گرفتند، این در حالی است که از سرنوشت او هیچ اطلاعی در دست نیست. اما خبرها حاکی از فرار عبدالرحمن فیصل امیر کمیته شرعی داعش به همراه خانواده اش از منطقه السحل به المیادین در دیرالزور است.

 

برای مشاهده اخبار حوادث کلیک کنید.

منبع: العالم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.