کد خبر: 100297

زلزله در استقلال خارج از مستطیل سبز

پس از حذف استقلال تهارن در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به احتمال فراوان باید شاهد تغییرات این بار در بخش مدیریتی باشگاه استقلال باشیم.  
اتاق خبر 24

همان طور كه مى دانيم پس از كش و قوس هاى فراوان در بخش مديريتى استقلال ،افتخاری از سال پيش کار خود را با حضور در باشگاه استقلال آغاز کرد.

جهانیان ،مرحوم پورحیدری،زمانی و معینی افرادی بودند که از سوی گودرزی وزیر سابق ورزش و جوانان به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره انتخاب شدند.

 

1.jpg

در این میان زمزمه های رفتن گودرزی از راس وزارت ورزش و جوانان شنیده می شد تا جایی که این موضوع عملی شد و با این وجود همه به این فکر افتادند که هیئت مدیره استقلال با رفتن گودرزی دستخوش تغییرات می شود اما افتخاری پس از حکم مدیر عاملی در برخی از مصاحبه های خود اعلام کرد که با حکم وزیر ورزش و جوانان نیامده که با حکم او برود و از طرفی مصاحبه های برخی از اعضا نسبت به هم و حتی مصاحبه های افتخاری و زمانی یکی از اعضا بر علیه هم باعث شد استقلال روزهای سختی را پشت سر بگذارد.

گودرزی از سمت خود در وزارت ورزش و جوانان کنار رفت تا بر این اساس جایگاه برخی از افراد در هیئت مدیره نیز در باشگاه استقلال لغزنده شود چرا که شهاب جهانیان یکی از اعضایی بود که با وجود گودرزی به باشگاه استقلال ورود پیدا کرده بود و همچنین افتخاری که با حکم وزیر سابق به راس کار آمده بود.

پس از کنار رفتن گودرزی، سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شد.با ورود وزیر جدید به راس کار همه پیشکسوتان استقلال انتظار داشتند تا وى به وضعیت استقلال سر و سامانی داده شود چرا که برخی از پیشکسوتان استقلال معتقدند هیئت مدیره فعلی استقلال باید برکنار شوند و افراد جدید جایگزین شوند که در نهایت این امر تا به اين لحظه صورت نگرفت.

 

2.jpg

با این حال و در شرایط که استقلال روزهای سختی را پشت سر می گذاشت خبر درگذشت پورحیدری باعث شد تا مشکلات بیشتری گریبانگیر هیئت مدیره شود چرا که هیئت مدیره استقلال یک عضو را از دست داد و با این حساب بررسی مسائل روز باشگاه آن هم با حضور 4 نفر سخت و طاقت فرسا بود.

با این حساب قرار بود مجمع باشگاه استقلال طبق گفته سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان تشکیل شود تا نفرات جدید جایگزین مرحوم پورحیدری و در صورت نیاز اعضای دیگر شوند که باز این امر نیز انجام نشد و هیئت مدیره استقلال با همان تعداد به کار خود ادامه داد.

در هر صورت در برخی مواقع هواداران استقلال با روی کار آمدن افتخاری و هیئت مدیره فعلی مخالف بودند و حتی برخی از این هواداران با حضور در مقابل درب باشگاه استقلال شعار هایی را علیه افتخاری و دیگر اعضای هیئت مدیره سر دادند .هوادارانی که خواهان برکناری افتخاری و اعضای هیئت مدیره بودند .با این وجود و با توجه به اعلام سلطانی فر، مدیران استقلال به کار خود ادامه دادند .

3.jpeg

در این میان بارها مدیران استقلال بر علیه یکدیگر و حتی بر علیه کادر فنی مصاحبه هایی را انجام دادند اما با ورود وزیر ورزش و جوانان این مسائل کنار رفت و باعث شد استقلال به ساحل آرامش برسد اما این آرامش زیاد پایدار نبود چرا که برداشت پول از حساب باشگاه و البته محرومیت استقلالی ها باعث شد مدیران این تیم روزهای سختی راپشت سر بگذارند.

محرومیت نقل و انتقالاتی که به گفته برخی از اعضای هیئت مدیره گزارشی از آن به هیئت مدیره ارائه نشده بود و این مساله باعث ناراحتی برخی از اعضا نیز شده بود .محرومیتی که به دلیل شکایت بازیکن خارجی سابق استقلال رخ داده بود و رای فیفا از محرومیت استقلال در نقل و انتقالات زمستانی خبر می داد.نقل و انتقالاتی که به دلیل عدم مدیریت باشگاه استقلال ناکام ماند و آبی پوشان نتوانستند بازیکنان خود را جذب کنند.

4.jpeg

پس از آن استعفای جهانیان رئيس هيئت مديره به گوش رسيد كه وزير ورزش و جوانان نيز با اين موضوع موافقت كرد و به اين ترتيب هيئت مديره استقلال با ٣ نَفَر به كار خود تا به امروز ادامه داد .

با توجه به اين وضعيتى كه باشگاه استقلال اين روز ها دارد به همین دلیل شنیده می شود تغییرات مدیریتی در این باشگاه به زودی صورت می گیرد .

حتی صحبت هایی مبنی بر اینکه افراد راس وزارت ورزش و جوانان به دنبال انتخاب اعضای هیئت مدیره باشگاه هستند به گوش می رسد.

این طور که به نظر می رسد برای حضور افراد جدید در هیئت مدیره استقلال هماهنگی هایی صورت گرفته است .

اما این طور که شنیده می شود به نظر تنها اعضای هیئت مدیره تغییر خواهند کرد و افتخاری همچنان به عنوان مدیر عامل این باشگاه به کارش ادامه خواهد داد.

با این وجود باید منتظر ماند تا دید چه زمانی قرار است تصمیمات لازم برای بخش مدیرتی استقلال لحاظ شود .

آیا مدیر عامل فعلی صندلی ریاست را ترک خواهد کرد تا بر این اساس فرد جدیدی جایگزین شود و یا اینکه وی ماندن را بر رفتن ترجیح می دهد.

به اين ترتيب با توجه به صحبت های وزیر ورزش و جوانان که در گذشته اعلام کرده بود قرار است تغییرات پس از انتخابات ریاست جمهوری صورت  بگیرد، به این ترتیب شنیده ها حاکی از آن است که به زودی شاهد تغییرات اساسی در هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس هستیم.

طبق هماهنگی های صورت گرفته قرار است وزارت ورزش و جوانان به زودی تشکیل مجمع دهد تا به زودی اعضاى جديد استقلال مشخص شود.

به طور حتم با حضور افراد جدید در هیئت مدیره استقلال می توان بیشتر به جذب بازیکن در استقلال امیدوار بود چرا که در حال حاضر مسئولان این باشگاه درصدد هستند تا وضعیت از سوی وزیر ورزش و جوانان مشخص شود و پس از آن اقدام به جذب و امضای قرارداد های بازیکنان جدید و فعلی کنند.

حتى در اين ميان محمد رضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان دربره وضعيت هيئت مديره دو باشگاه استقلال و پرسپوليس اظهار داشت :مدتی است افرادی از هیئت مدیره باشگاه های پرسپولیس و استقلال استعفا داده اند و یا به رحمت خدا رفته اند. وزارت ورزش مصمم است هیئت مدیره این دو باشگاه را ترمیم کند تا آن ها خود، برای فصل جدید برنامه ریزی کنند. ترمیم این دو باشگاه تا دو هفته آینده انجام می شود.
 
وی ادامه داد: هر دو باشگاه تجربه چند ساله در مدیریت ورزشی دارند و بهتر است تمام امور این دو باشگاه به خودشان واگذار شود. بیشتر کمک های رسیده به استقلال و پرسپولیس از سوی هواداران بوده است. جا دارد از همه هواداران تشکر کنم که با کمک هایشان باعث شدند این دو تیم قهرمان و نائب قهرمان شوند.
 
داورزنی همچنين درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تصریح کرد: وظیفه وزارت ورزش تیم داری و باشگاه داری نیست. باید راهکاری قانونی اعمال شود تا این دو باشگاه اداره شوند.

5.jpg

با توجه به صحبت هاى انجام شده به اين ترتيب تا دو هفته ديگر هيئت مديره استقلال نيز ترميم مى شود كه اين امر از سوى وزير ورزش و جوانان قابل اجرا خواهد بود.

6.jpg

حسن روشن پيشكسوت تيم فوتبال استقلال درباره وضعيت نا مشخص هيئت مديره استقلال اظهار داشت :به نظر من وزير ورزش و جوانان إنسان بسيار خوبى است اما به خاطر انتخاباتى كه در پيش رو داشتيم وى نتوانست تصميم درستى براى هيئت مديره باشگاه استقلال بگيرد اما اميدوارم وزير ورزش و جوانان به زودى تصميم خوبى بگيرد و واقعا به اين وضع رسيدگى كند.

وى ادامه داد :در ميان اعضا بايد بگويم آقاى زمانى إنسان بى گانه اى فوتبال نيست و در تيم تاج نيز حضور داشته و حتى وى اكثر پول هايى كه تزريق شده و به هر نحوى از حساب خارج شده را برگردانده است.

روشن افزود :اگر با درايت يك هيئت مديره درست كنند و مدير عامل خوب انتخاب و در نهايت يك اتاق فكر نيز تشكيل شود ما هم در خدمتشان خواهيم بود و از هر كمكى دريغ نخواهيم كرد .بايد بگويم هيچ كدام از پيشكسوتان ادعايى ندارند و تنها به دنبال اين هستند تا به آنها اهميت داده شود.

وى افزود :از طرفى من بايد بگويم من با افتخارى مدير عامل فعلى كار نكردم اما او همانند شتر مرد سوار است و هر كارى مى خواهد مى كند. در حال حاضر هم بسياري از افراد از ما مى پرسند كه افتخارى چه شخصى است و اينكه فأميل فلانى كه مدير نمى شود كه او شده است.

پيشكسوت تيم استقلال ادامه داد :به نظر من مدير عامل هم نبايد بازيكن بياورد بلكه سرمربى پس از ارائه ليست به مدير عامل بايد اين در هيئت مديره تاييد شود .به اين ترتيب معتقدم اگر درباره وضعيت مدير عامل بخواهند از ما سوال كنند مثلا ما بايد بگوييم بازيكن فلان سال بوده و انقدر تحصيلات داره و حالا فأميل فلانى هم بود مشكلى ندارد نه اينكه يك نَفَر در راس قرار بگيرد ى بعد هم بگويند فأميل فلانى است بنابر اين بايد هيئت مديره اى انتخاب شود كه حداقل ٥ تا ١٠ سال در خدمت مردم باشد و ما پيشكسوتان نيز به طورحتم پس از انتخاب يك مدير عامل خوب حامى او مى شويم اما نه اينكه هر ننه قمرى بخواهد بگويد من فأميل فلانى ام و مدير شود.

7.jpg

على جبارى ديگر پيشكسوت تيم فوتبال استقلال نيز درباره وضعيت نا مشخص هيئت مديره باشگاه استقلال گفت :بدون شك نا مشخص بودن وضعيت هيئت مديره استقلال ضربه مى زند به بدنه باشگاه و استقلال نيز از اين مساله آسيب مى بيند.

وى ادامه داد :به نظر من وزير ورزش و جوانان بايد به اين مساله ورود كند و به زودى هيئت مديره استقلال را تكميل كند و اجازه بدهند استقلال در اين فاصله زمانى نفرات مورد نياز خود را جذب كند در غير اين صورت اگر به موقع وضع مشخص نشود ،متاسفانه استقلال ضربه مى خورد.

جبارى بيان كرد :وزير ورزش و جوانان بايد اعضاى جديد را خيلى زود معرفى كند تا به اين ترتيب دست مدير عامل براى تمديد قرارداد با بازيكنان و كادر فنى باز باشد و به طور حتم تمديد قرارداد و جذب بازيكنان جديد منوط به حضور اعضاى جديد هيئت مديره است.

وى درباره تغيير افتخارى افزود :به طور كلى من در تعاين نفرات براى اين هيئت دخالتى نمى كنم و به طور حتم وزير ورزش و جوانان تصميمات لازم را اتخاذ مى كند وبه نظر من نبايد در اين مقطع چوب لاى چرخ گذاشت و اگر واقعا مدير عاملى مفيد بوده به كارش ادامه دهد.

برای مشاهده اخبار ورزشی کلیک کنید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.