شنبه, 29 دى 1397 :: Saturday, 19 January 2019
کد خبر: 55525

آخرین خبر درباره وضعیت اتباع ایران در ترکیه

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: تا این لحظه هیچ گزارش منفی‌ای درباره کشته یا زخمی شدن اتباع ایرانی در ترکیه نداشتیم.
آخرین خبر درباره وضعیت اتباع ایران در ترکیه اتاق خبر 24

حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه  با بیان اینکه تا این لحظه هیچ آماری از تلفات یا مجروحیت اتباع ایرانی در ترکیه گزارش نشده اظهار داشت: به خاطر ارتباط خوب ارکان‌های مرکز از جمله سازمان گردشگری و میراث فرهنگی، هواپیمایی، وزارت خارجه، شرکت‌های توریستی و هموطنان ایرانی با سفارت جمهوری اسلامی در آنکارا و سرکنسولگری ایران در استانبول، از ابتدای تحولات اخیر در ترکیه همه همکاران بیدار بودند که در صورت بروز مشکل احتمالی مسائل را پیگیری کنند. 

وی عنوان کرد: تا این لحظه هیچ گزارش منفی در خصوص بروز مشکل برای هموطنان ایرانی دریافت نکرده‌ایم.

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه تصریح کرد: دستوالعمل جدی از سوی مرکز به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی داده شده تا در حد وسعشان تلاش کنند در راستای بازگشت سالم هموطنان به کشور اقدامات لازم را صورت دهند. 

وی بار دیگر با بیان اینکه هیچ آماری از تلفات مجروحیت اتباع ایرانی در ترکیه تا این لحظه به ما گزارش نشده به اطلاعیه‌ای که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری لحظاتی پیش صادر کرده است، اشاره کرد و گفت: توصیه ما به هموطنان ایرانی این است که به مفاد این بیانیه توجه کنند.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x