يكشنبه, 27 آبان 1397 :: Sunday, 18 November 2018
کد خبر: 23698
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

توجیه جالب این مسئول در اقدام تامل برانگیز همسر و فرزندش + صوت

هفته گذشته بود که عده‌ای ازادانه با تجمع مقابل زندان اوین به حمایت از برخی زندانیان سیاسی و منافقین پرداختند و در اوج تعجب و شگفتی همسر و فرزندان یکی از مسئولان نظام در این تجمع حضور دارند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

هفته گذشته بود که عده‌ای ازادانه با تجمع مقابل زندان اوین به حمایت از برخی زندانیان سیاسی و منافقین پرداختند.

اما نکته مهم‌تر این بود که پیک بامدادی روز چهارشنبه مورخ ۲۰-۸-۹۴ پس از خبر سراسری ساعت ۸ بامداد با پخش گزارشی از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی ایران، به حضور خانواده یکی از مسئولین میان این تجمع کنندگان پرداخت.

این گزارش با صدای مقام معظم رهبری در راستای این جمله که مرحوم آیت‌الله کاشانی یک فرد مکتبی بود آغاز شد و در ادامه گزارشگر با اعلام انفجار ۲۱۱ بمب فقط در یک روز، توجه مخاطب را به صحبت یکی از منافقین در راستای کشفیات یک خانه تیمی منافقین در دهه ۶۰ در تهران جلب می‌کند که می‌گوید: دیروز ۲۱۱ بار بمبگذاری کردیم.

گزارشگر می‌گوید:

«۱۷۰۰۰شهید حاصل جمع اعمال تروریستی گروهک منافقین است. انفجار ۲۱۱ بمب فقط در یک روز بخشی از مکالمات ضبط شده یک خانه تیمی منافقین در دهه ۶۰در تهران بود و هنگامی که بمب و گلوله جواب نمی‌داد با تیغ موکت بری به جان مردم کوچه و بازار می‌افتادند.

طالب طاهری نوجوان ۱۷ ساله یکی از ۱۷هزار شهدای ترور بود که همراه با ۲پاسدار دیگر ناخن‌های ان‌ها کشیده شد و چشم‌هایشان را از حدقه در آوردند و سرانجام پوستشان را در حمام یک خانه تیمی منافقین کندند و زنده دفن شدند. بعد از دستگیری یکی از منافقین عامل این جنایت، شهید لاجوردی سال ۱۳۶۰ به حمام این خانه تیمی رفت که بر اساس گزارش او، آن خانه متعلق به حسین ابریشم چی بوده است.

حسین ابریشم چی‌‌ همان عنصر معدوم منافقین است که خبر هلاکت او و ۲۳منافق دیگر ۲هفته پیش در لیبرتی اعلام شد اما این هفته زیر پل یادگار امام در مقابل زندان اوین عده‌ای برای اثبات بی‌گناهی برخی زندانیان سیاسی، منافقین و سران معدوم این گروه تروریستی در لیبرتی، آزادانه و با فراغ بال فریاد آزادی سر می‌دادند.

جنبش جیش المختار که متشکل از خانواده‌های قربانیان انتفاضه شعبانیه هستند در پاسخ به جنایات گروهک تروریستی منافقین در عراق به کمپ لیبرتی حمله کردند. آن وقت حامیان منافقین در تهران آزادانه ایران را به خاطر این حمله محکوم می‌کنند.»

این گزارش ضمن پخش قسمت‌هایی از مصاحبه با برخی تجمع کنندگان ادامه می‌دهد:

«هنوز این سوال سخت و گیج کننده انسان را آزار می‌داد که در قلب تهران چگونه در مقابل زندان اوین عده‌ای برای احقاق حقوق منافقین در لیبرتی شعار می‌دهند و پلاکارد در دست دارند و منافقین را بی‌گناه می‌دانند که از آن سوی جمعیت، حضور خانواده یکی از مسئولین نظام نظر‌ها را به خود جلب می‌کند.»

در اوج تعجب و شگفتی همسر و فرزندان یکی از مسئولان نظام در این تجمع حضور دارند.

همسر و فرزند این مسئول نظام دلایل اثبات بی‌گناهی مهدی هاشمی را در حمله به دیگران جستجو می‌کنند و همسر این مسئول در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما «مهدی هاشمی» بی‌گناه است؟ می‌گوید: بله، پس با گناهه؟ و فرزند این مسئول می‌گوید: قطعا بی‌گناه است و به وی ظلم کردند.

فرزند این مسئول در پاسخ به این سوال که چرا فکر می‌کنید مهدی هاشمی بی‌گناه است وگویا بیش از ۴ یا ۵ هزار صفحه مدرک علیه او وجود دارد؟ ضمن بیان اینکه مدارکی که این‌ها دارند فقط کپی است که در سایت‌ها آمده است، ادعا می‌کند: چیز مستدلی وجود ندارد حتی با دو نفر از مسئولان صحبت کردم که در زمان خودش نامشان را اعلام می‌کنم و آن‌ها گفتند در جلسه‌ای که با قاضی داشته‌اند، قاضی گفته است در پرونده مهدی چیزی وجود ندارد.

در ادامه وی به نقل از فردی از زبان قاضی ادعا می‌کند که «چه خوب بود دادگاه علنی برگزار نشد والا آبروی جمهوری اسلامی می‌رفت.»

ادعا‌ها و اتهاماتی که این مادر و دختر در این تجمع چند۱۰نفره مطرح می‌کنند مسائلی است که رئیس دستگاه قضا پیش از این به صورت قاطع جواب آن را داده است.

آیت الله صادق آملی لاریجانی در این باره گفته بود:

«احکام و آرا صادره تنها متعلق به قشر ضعیف و مردم عادی جامعه نیست و نباید فضا را طوری پیش ببریم که هر کسی زمانی مسئولی بوده و حالا علیه او و یا وابستگانش حکمی صادر شده، تمام قوه قضاییه و زمین و زمان را زیر سوال ببرد و برای تخریب قوه قضاییه فیلم وداع درست کند.»

رئیس مسئول قضا با اعلام اینکه هیچ انگیزه‌ای در مسئولان قضایی برای صدور آرای غیرعادلانه و غیرقانونی علیه هیچ فردی وجود ندارد و مسئولان عالی قضایی و بدنه دستگاه قضا آخرت خود را به خاطر دنیای دیگران نخواهند فروخت، افزود:

«رویکرد قوه قضاییه همواره حرکت در مسیر اتقان آرا، رأی عادلانه، اعتدال و قانون است و توصیه ما به افرادی که بدون مبنا، احکام قضات را زیر سوال می‌برند، این است که از راه اشتباه برگردنند و اگر اعتراضی هم دارند از مسیر درست و قانونی اقدام کنند.»

نکته جالب‌تر وقتی است که پس از پخش گزارش پیک بامدادی و صحبت‌های خانواده این مسئول نظام در میان تجمع کنندگان حمایت از منافقین لیبرتی و محکومان امنیتی بود که دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی با صدور بیانیه‌ای رویکرد صدا و سیما را در ایام منتهی به انتخابات جناحی خواند و علنی ساختن چنین ادعاهایی را به ضرر خانواده توصیف کرد.

وی ضمن اشاره به تحلیل بخش خبر ساعت ۸ صبح چهارشنبه رادیو، مورخ ۹۴/۸/۲۰ در توجیه این اقدام خانواده خود در بیانیه نوشت: جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع‌ می‌رساند که ملاقات حضوری یک هفته در میان با آقای مهدی هاشمی در زندان اوین، از برنامه‌های ثابت سیده خانم عفت مرعشی و دیگر فرزندان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است.

در ادامه این بیانیه چنین توجیهاتی درج شده بود:

«در هفتهٔ اخیر که این خانم سیده به همراه دخترش برای ملاقات مهدی مراجعه کرده بودند، گروهی از خانواده‌های زندانی که معمولاً هر هفته و به طور ثابت نزدیک به درب زندان اوین و در محوطهٔ ورودی آن تجمع می‌کنند حضور داشتند. معطلی حدود ۳۰ دقیقه‌ای باعث شد که یکی از میان جماعت خود را به خانواده برساند و از کمّ و کیف و دلایل حکم مهدی هاشمی بپرسد و طبیعی بود که خانواده هم پاسخی به این سؤالات بدهند، لذا هیچ ارتباطی میان سخنان آنان با این تجمع وجود نداشته و این تلاقی حضور کاملاً اتفاقی بود.»

وی در پایان با تاکید بر اینکه این وصله‌های سیاسی به خانواده ما نمی‌چسبد، خود و خانواده‌اش را جانباز کینه‌های منافقین توصیف کرد و تصریح کرد: خوب است برنامه‌سازان جام‌جم به جای نظرخواهی و سوال از مردم، از مسؤولان زندان اوین بپرسند که چرا جلوی ماشین حامل یک مادر سالمند را که با پای بیمار به ملاقات فرزندش می‌رفت، می‌گیرند و او را میان جماعتی معترض پیاده می‌کنند؟! در صورتی که می‌توانند این مسائل را پیش‌بینی و از ایجاد چنین امتزاجی پیشگیری نمایند.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x