دوشنبه, 30 مهر 1397 :: Monday, 22 October 2018
کد خبر: 146582

تغییر نوع افشای احکام قضایی در فوتبال ایران

نگاهی به افشا و انتشار احکام قضایی فوتبالی در ایران، یک نوع تغییر محسوس را نشان می دهد و آن هم مخفی نگه داشتن اتهام و حکم به جای متهم و محکوم است.
اتاق خبر 24

شب گذشته در خبری عجیب، رسانه ها اعلام کردند که محسن مسلمان و حسین کعبی از تمام فعالیت های فوتبالی محروم شده اند. در ابتدا با توجه به انتشار از منابع غیررسمی، باور این  برای فوتبال دوستان سخت می آمد اما کمی بعد، تورک رییس کمیته اخلاق با تائید این محرومیت، علتش را به «بعد» موکول کرد.

در شرایطی که هواداران فوتبال امروز منتظر شفاف سازی و پرده برداری از دلیل محرومیت کعبی و مسلمان  از سوی نهادهای رسمی بودند، پایگاه رسمی فدراسیون فوتبال در این باره خبری مبهم منتشر کرد: «به موجب مواد 21 و 23 و 35 و 36 و 37 و  65 آیین نامه این کمیته  دستور موقت مبنی بر تعلیق کلیه فعالیتهای رسمی آقایان:محسن مسلمان و حسین کعبی  در کلیه بخش های فوتبال و به صورت رسمی تا اطلاع ثانوی صادر شده است.»

البته این اولین بار نیست که اخبار احکام قضایی، این چنین منتشر می شوند. اتفاقا در فوتبال ایران رسم بر این است که معمولا متهم و محکوم یا اتهام و حکم پوشیده بمانند و حالا به نظر می رسد پس از دوران مخفی ماندن متهمان در روزهای اولیه انتشار خبر، نوبت به پنهان شدن احکام و دلیل محکومیت ها رسیده است.

پیش تر به این شکل بود که نهادهای قضایی در فوتبال برای جلوگیری از آن چه به زعم خودشان تنش عنوان می شد، نام متهمان را اعلام نمی کردند یا به صورت مخفف اطلاع رسانی می کردند. اما شاید باتوجه به دسترسی آسان تر به متهم نسبت به حکم، تغییر سیاست این چنینی اتخاذ شده است.

باید دید توضیح کمیته اخلاق در این باره چه خواهد بود و البته مقصود نگارش این مطلب تنها محرومیت این دو بازیکن نیستند بلکه نگاهی به تغییر نوع اعلام محرومیت ها است.

منبع: ورزش 3
انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x