دوشنبه, 21 آبان 1397 :: Monday, 12 November 2018
کد خبر: 143308
اتاق خبر 24 بررسی کرد

ایجاد اختلافات فرقه‌ای نقشه آمریکا، اسرائیل و عربستان علیه ایران

شکست تروریست های داعش در سوریه وعراق که با حمایت آمریکا، اسرائیل و سعودی ها شکل گرفتند پایان کار نیست.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

نابودی کامل داعش و هر گروه تروریستی که از سوی آمریکا حمایت میشوند، اتفاق نخواهد افتاد، آنها تغییر تاکتیک داده و با جابجایی و چینش در مکان های دیگر دوباره به جنایات خود ادامه خواهند داد.

داعش اکنون در افغانستان فعال است، به زودی این گروه تروریستی که با هدف خاص پدید آورده شده است، در پاکستان نیز نفوذ خواهد کرد.

اما مهمترین بخش کوچ و چینش تروریست های تکفیری وهابی در منطقه هذف قرار دادن جمهوری اسلامی ایران است.

رژیم سعودی سال ها است که در مناطق مرزی و سنی نشین ایران سرمایه گذاری کرده و پول خرج می کند تا بتواند همچون در برخی کشورهای اسلامی دیگر در ایران نیز نفوذ کند و وهابیت را ترویج دهد.

اکنون که می رود شکست داعش وهابی در سوریه و عراق قطعی شود، بخشی از بازمانده های این فرقه افراطی وهابی در مرزهای ایران مستقر خواهند شد تا به ایجاد تفرقه و درگیری های فرقه ای در ایران مبادرت کنند.

همکاری آمریکا، عربستان و اسرائیل در این اقدام مسجل است. همانگونه که داعش در غرب آسیا با تصمیم آمریکا و عربستان و همراهی رژیم اسرائیل تأسیس شد تا بتواند ایران را هدف قرار دهد، اکنون نیز همکاری های نزدیک آمریکا و آل سعود برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران آشکار است.

آنجا که مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید ایالات متحد و کشورهای عربی برای مقابله با ایران همکاری می کنند، اعترافی است که نشان از دشمنی ایالات متحده، برخی کشورهای عربی و رژیم اسرائیل با جمهوری اسلامی ایران دارند.
این که آمریکایی ها برای ایجاد اختلاف و فتنه در ایران سال ها است تلاش می کنند نکته تازه ای نیست.

ایالات متحده بارها با همکاری برخی کشورهای عربی منطقه به ویژه رژیم سعودی تلاش هایی برای ایجاد اختلافات قومیتی در برخی استان ها همچون سیستان و بلوچستان و کردستان انجام داده اما هر بار این تلاش ها با ناکامی همراه بوده است.

 

ایران

 

مرزهای پاکستان با ایران همواره یکی از مرزهای ناامن برای جمهوری اسلامی ایران بوده است، بارها شاهد حملات گروه های تروریستی، قاچاقچیان و عوامل ضد انقلاب از خاک پاکستان به خاک خود بوده ایم که باعث شهادت نیروهای مرزبانی، ارتش و سپاه شده است.

اکنون روش تغییر کرده و با ایجاد هسته هایی در سیستان و بلوچستان سعی دارند با اقداماتی که انجام می دهند، به اختلافات مذهبی و قومیتی دامن زده و آشوب بپا کنند.

حتی اقدام برخی افراد در سیستان و بلوچستان در ربودن و تجازو به چند دختر و زن در این استان را میتوان در راستای اقدامات تفرقه افکنانه عوامل نفوذی دشمن در این استان دانست.

روزنامه الاخبار درباره نقشه آمریکا و عربستان علیه ایران نوشته است؛
اتاق های عملیات نظامی فرامرزی همان هایی هستند که اگر نبودند جنگ در سوریه ادامه پیدا نمی کرد. قرار بود دو هفته قبل نسخه پاکستانی آن در مرزهای مشترک با ایران ایجاد شود. افسران آمریکایی، اردنی، سعودی، اماراتی، فرانسوی و انگلیسی در این اتاق های عملیات در اردن و برخی کشورهای منطقه دور هم جمع می شوند تا جنگ شکست خورده در سوریه و مسلح کردن گروه های تروریستی را مدیریت کنند.

عربستان و آمریکا برای شعله ور کردن اختلافات نژادی در مناطق مرزی و انتقال درگیریها به خاک ایران از طریق ایجاد اتاق عملیات و تحریک کردن قوم بلوچ در پاکستان و عملیات در ایران برنامه ریزی می کنند تا به این ترتیب ایران را به یک جنگ فرسایشی طولانی مدت بکشانند.

هر چند گفته می شود دولت پاکستان با درخواست آمریکا و عربستان در این زمینه مخالفت کرده به طوری که قرار بود یک گروه اسرائیلی- آمریکایی بر این نقشه نظارت داشته باشند.

اگر پاکستان به طور رسمی تن به خواسته آمریکا ندهد، ایالات متحده راه دیگری را برای انجان این کار پیدا خواهد کرد.

اوضاع پاکستان بلبشوتر از آن است که بتواند از نفوذ گروه های تروریستی تحت حمایت آمریکا جلوگیری کند، این نیروهای خرابکار وهابی تکفیری، در قالب نیروهای آمریکایی وارد پاکستان شده و در مراکزی که قرار است دست به عملیات بزنند مستقر خواهند شد.

شرایط کنونی کشور می طلبد که دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و نظامی کشور نسبت به تحرکات مرزهای شرقی حساس تر باشند که البته این حساسیت وجود دارد چرا که انهدام تیم های نفوذی تروریستی در سیستان و بلوچستان نشان از آمادگی نیروهای امنیتی و نظامی کشورمان دارد.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x