يكشنبه, 27 آبان 1397 :: Sunday, 18 November 2018
کد خبر: 142764
عربی ۲۱ گزارش داد؛

عربستان بزرگترین خریدار سلاح کشورهای بالکان

بر اساس یک گزارش، عربستان سعودی بزرگترین خریدار سلاح‌های کشور‌های غرب بالکان به ویژه صربستان است.
عربستان بزرگترین خریدار سلاح کشورهای بالکان اتاق خبر 24

پایگاه اینترنتی عربی ۲۱ در گزارشی نوشت: عربستان سعودی بزرگترین خریدار سلاح از کشور‌های غرب  حوزه بالکان به ویژه صربستان است. درآمد سالیانه تسلیحات در این منطقه در سال ۲۰۱۶ با دوازده درصد افزایش، به پانصد و چهارده میلیون یورو رسید.

بر اساس گزارشی که به درخواست سازمان ملل متحد تهیه شد، کشور‌های غرب بالکان و در صدر آن‌ها صربستان در سال ۲۰۱۶ بیش از 500 میلیون یورو معادل 585 میلیون دلار سلاح، مهمات و تجهیزات صادر کردند که عربستان  سعودی بطور جداگانه بزرگترین مشتری آن‌ها بوده است.

شرکت‌های تسلیحاتی و دولت‌های این منطقه شامل صربستان، بوسنی، مقدونیه، مونته نگرو، کوزوو و آلبانی با تولید سلاح و صدور مازاد آن به خارج، اقتصاد خود را که با مشکلاتی روبرو است، تقویت می‌کنند.

همه این کشور‌ها به جز آلبانی، بخشی از یوگسلاوی بودند که منبع اصلی صادرات سلاح در جهان به ویژه به کشور‌های در حال توسعه بود.

این گزارش می‌افزاید درآمد سالیانه این منطقه در سال ۲۰۱۶ با دوازده درصد افزایش، به ۵۱۴/۶ میلیون یورو رسید. بر اساس این گزارش، فروش صربستان در این سال به چهارصد و شش میلیون یورو و پس از آن بوسنی به یکصد و چهار میلیون یورو رسید. پس از این دو، کشور آلبانی قرار دارد که یک میلیون و دویست و هشتار هزار یورو اسلحه فروخته است.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x