يكشنبه, 27 آبان 1397 :: Sunday, 18 November 2018
کد خبر: 142732

6 هکتار مراتع بردسیرکرمان در آتش سوخت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: 6 هکتار از مراتع منطقه مادون شهرستان بردسیر این استان به دلیل بی توجهی و غفلت گردشگران در آتش سوخت .
6 هکتار مراتع بردسیرکرمان در آتش سوخت اتاق خبر 24
مهدی رجبی زاده روز شنبه با اشاره به آغاز فصل گرما و حضور گردشگران در عرصه های منابع طبیعی افزود: رعایت نکردن نکات ایمنی توسط گردشگران، عصر روز گذشته موجب آتش سوزی در ثروت های خدادادی منابع طبیعی شهرستان بردسیر شد.

وی اظهار داشت: حضور فعال و بموقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، هلال احمر، بخشداری، دهیاری و نیروهای مردمی در محل وقوع آتش سوزی، این حریق را در ساعت 19 شب گذشته خاموش کرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ادامه داد: اگر چه سخت گذر بودن منطقه و وزش باد شدید مانع اطفای حریق در مراتع مادون بردسیر می شد، اما همت نیروهای ادارات و نهادهای مختلف موجب مهار دامنه این آتش سوزی شد.
رجبی زاده اظهار داشت: مراتع منطقه مادون بردسیر که دارای پوشش غنی مرتعی و بیشتر گونه های با ارزش گون بود به دلیل بی احتیاطی گردشگران در آتش سوخت.
وی با اشاره به اینکه احیا و جایگزین کردن مراتع ، کاری دشوار و زمانبر است از مردم خواست ضمن همکاری با ماموران حفاظت منابع طبیعی در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، موضوع را از طریق پل ارتباطی امداد جنگل و مرتع به شماره 1504 واقع در مرکز فرماندهی و کنترل یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمان اطلاع رسانی کنند.
هم اکنون 6 معین (یاور)اقتصادی در مناطق مختلف این استان در امر خطیر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و احیای پوشش گیاهی مشارکت جدی دارند.
معین های اقتصادی استان کرمان متعهد شده اند در حدود 16 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی شمال استان نهال و بذرکاری انجام دهند.
استان کرمان به علت شرایط اقلیمی خاص از مناطق کویری ،کوهستانی و مرتعی زیادی برخوردار است که به علت خشکسالی های چندین ساله ، پوشش گیاهی این مناطق در معرض نابودی قرار گرفته است و اقدام معین های اقتصادی ضمن ایجاد اشتغال حرکتی در جهت صیانت از این پوشش گیاهی و مرتعی قلمداد می شود.
شهرستان خوش آب و هوا ی بردسیر در 60کیلومتری جنوب غرب کرمان قرار دارد.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x