چهارشنبه, 30 آبان 1397 :: Wednesday, 21 November 2018
کد خبر: 140820
الصباح الجدید بررسی کرد

ائتلاف صدر و العامری، هم ایران را راضی می‌کند هم آمریکا را/ شبح «جنگ داخلی» در عراق دور می‌شود؟

ائتلاف بزرگان و قدرتمندان، پیمان دو تشکل است که هیچ کس نمی تواند رابطه بین آنها را بحرانی کرده و اختلافی بینشان ایجاد کند.
ائتلاف صدر و العامری، هم ایران را راضی می‌کند هم آمریکا را/ شبح «جنگ داخلی» در عراق دور می‌شود؟ اتاق خبر 24

الصباح الجدید نوشت: یکی از رهبران ائتلاف الفتح، کریم النوری وجود هر گونه محافظه کاری برای هر یک از طرفها در داخل جریان السائرون یا الفتح در خصوص ائتلافی که بین انها حاصل شده است، را نفی کرده و اعلام کرد این ائتلاف همساز با دیدگاه ایران و آمریکاست و می تواند شبح جنگ داخلی را از عراق دور کند.

این رسانه عرب زبان ادامه داد: النوری در گفتگو با سومریه نیوز تصریح کرد: «ائتلاف بین الفتح و سائرون قوی، شفاف و واضح است و هیچگونه محافظه کاری داخل این ائتلاف وجود ندارد. نزدیکی موضع گیریهای مقتدی صدر و هادی العامری کارها را آسان و مشکلات را حل می کند».

النوری افزود:ائتلاف بزرگان و قدرتمندان، پیمان دو تشکل است که هیچ کس نمی تواند رابطه بین آنها را بحرانی کرده و اختلافی بینشان ایجاد کند؛ این پیام اطمینانی برای ملت عراق است، پیامی بری همه تا کینه ها و تنشها را کنار گذاشته و شبح جنگ داخلی که بر نفوس عراقی ها سایه افکنده است را از آنها دور کند.

ضمن اینکه وی بر این مساله تاکید کرد که ائتلاف مذکور می تواند مرجعیت دینی در عراق را نیز راضی کند. علاوه بر اینکه طرفهای سیاسی حاضر در این ائتلاف هیچ خط قرمزی ندارند.

در همین رابطه ائتلاف سائرون که از حمایت جریان صدری برخوردار است، اعلام کرده که هم پیمانی با الفتح در چارچوب تشکیل یک تشکل بزرگتر انجام شده است.

این در حالی است که عضو دفتر سیاسی جریان الحکمه، رعد الحیدری تاکید کرده است که جریان او از ائتلاف سائرون و الفتح اگاه است و اعلام ائتلاف های بعدی آنها پس از حصول اغلبیت آراء انجام می شود.

لازم به ذکر است که مقتدی صدر، رهبر جریان صدری پیش از این از پیوستن ائتلاف فتح به ائتلاف سه گانه سائرون، حکمه و جریان ملی خبر داده بود.

منبع: انتخاب
انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x