جمعه, 27 مهر 1397 :: Friday, 19 October 2018
کد خبر: 140411

عقوبت "ترک زیارت خانه خدا" چیست

روایت است اگر ترکِ خانه خدا کردید، بدانید مهلت داده نمی‌شوید و عذاب الهی دامنگیر شما خواهد شد.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام سید حمید میرباقری با بیان اینکه دوری از گناه و معصیت همواره سفارش تمامی انبیا و اولیای الهی است، اظهار کرد: گناه و آلودگی سبب پسرفت و عقب ماندن انسان از تعالی و رشد در زندگی خواهد شد؛ زشتی‌ها و معصیت، موانعی هستند که انسان را از رسیدن به اهداف و قله‌های بلند ترقی باز می‌دارد.

این کارشناس دینی ادامه داد: نظم در زندگی و کارها از دیگر مواردی است که در دین ما بسیار بر آن تاکید شده است که برای رسیدن به هر هدفی حتما برای آن برنامه ریزی داشته داشته باشیم.

حجت الاسلام میرباقری تصریح کرد: اصلاح ذات‌البین از جمله مواردی است که از سوی خداوند و انبیا مورد تاکید و سفارش قرار گرفته است؛ اصلاح ذات‌البین یعنی در روابط خود با دیگران طوری برخورد کنیم که اصلا کار به مشاجره و دعوا کشیده نشود.

وی افزود: این کدورت‌ها عمدتاً در مواردی به وجود می‌آید که افراد به حریم و حقوق یکدیگر تجاوز می‌کنند؛ اگر همه افراد خانواده و جامعه برای حریم یکدیگر احترام و ارزش کافی را قائل شوند قطعاً کار به قهر، کدورت و ناملایمتی کشیده نمی‌شود.

این کارشناس دینی خاطرنشان کرد: احترام، اکرام و اطعام ایتام و همسایه‌ها از دیگر مواردی است که از سوی خداوند عزوجل و اولیای الهی بسیار با اهمیت تلقی شده است؛ روایت است به خدا و قیامت ایمان نیاورده کسی که همسایگانش از شر او در امان نباشند.

وی با اشاره به بحث خیانت در امانت، اظهار داشت: اگر تولیدکنندگان کالا از رذیله خیانت به دور باشند، قطعا تولیداتی خواهند داشت که مردم از آن کالاها استقبال کرده و به این ترتیب چرخه اقتصادی مملکت به حرکت در می‌آید؛ ما که مسلمان هستیم باید خود را موظف بدانیم به اصول امانت پایبند باشیم.

حجت الاسلام میرباقری یادآور شد: تکیه و اعتماد نکردن به دشمن از دیگر سفارشات قرآن به انسان است زیرا یقیناً دشمن آرزویی در جهت نفع و موفقیت ما ندارد و همواره به فکر شکست و پسرفت ما است.

وی خاطرنشان کرد: برخی با ایجاد تردید و شبهه، خطاب به کسی که عزم سفر حج دارد می‌گویند، چرا می‌خواهید جیب آل سعود را پر کنید؟!‌ این در حالی است که روایت است اگر ترکِ خانه خدا کردید، بدانید مهلت داده نمی‌شوید و عذاب الهی دامنگیر شما خواهد شد.

حجت‌الاسلام  میرباقری متذکر شد: در پاسخ به این افراد باید گفت ما حج می رویم اما سوغاتی را در کشور خودمان تهیه می‌کنیم تا از این باب به کشور خودمان نیز خدمتی کرده باشیم.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x