دوشنبه, 28 آبان 1397 :: Monday, 19 November 2018
کد خبر: 140124
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

7 سال پیش 150 هزار موشک اکنون چند صد هزار موشک؟/ دشمنان خود را برای انبوه موشک‌های ایران آماده کرده‌اند؟

عده‌ای در کشور مدعی اند که باید درباره توان موشکی کشورمان، بهانه‌زدایی و روند خسارت بار برجام را در حوزه موشکی و منطقه‌ای نیز پیاده‌سازی کنیم!
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

6 آذر 1390 بود که سردار وحیدی وزیر دفاع پیشین ایران در رزمایش 50 هزار نفری فداییان انقلاب جهانی اسلام در بوشهر گفت؛« آیا رژیم صهیونیستی خودش را برای 150 هزار موشك آماده كرده است؟»

اکنون 7 سال از آن زمان می گذرد، در آن سال تهدیدات لفظی رژیم صهیونیستی علیه ایران با همراهی آمریکا شدت گرفته بود، اما آمادگی نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه یگان های موشکی دشمنان را به تردید انداخت و یقین حاصل کردند که اگر دست از پا خطا کنند، بارانی از موشک های ایرانی بر سر آن فرو خواهد آمد.

هفت سال پیش 150 هزار موشک آماده شلیک به سوی اهداف دشمنان بود، اکنون که 7 سال از آن می گذرد چند صد هزار موشک آماده شلیک به سوی متجاوزان است؟

پس از آن که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالروز رحلت حضرت امام دو استراتژی مهم جمهوری اسلامی ایران را با دستورات مهم و اساسی تبیین و تعیین کردند، دو سازمان مستقیم از سوی حضرت آیت الله خامنه ای مأمور و مسئول اجرای آن فرامین شدند.

سازمان انرژی اتمی موظف به اجرای دستور رسیدن به 190 هزار سو غنی سازی شد و همچنین با سخن قاطع فرمانده کل قوا که از یک موشک بزنند 10 موشک خواهند خورد، راهبری نظامی جمهوری اسلامی ایران را در قبال همه تهدیداتی که از سوی دشمنان منطقه ای و فرامنطقه میشود دادند.

فرمانده کل قوا در سخنانشان که در مرقد مطهر حضرت امام بیان شد، علاوه بر این که پاسخ همه تهدیدات نظامی علیه ایران را دادند، به طرف مقابل فهماندند که توانمندی های موشکی ایران قابل مذاکره نیست و هیچگاه درباره آن توافقی هم انجام نخواهد شد.

پیام رهبر معظم انقلاب برای دشمنان قابل درک و فهم است، آنها به خوبی می دانند که هشدارهای جمهوری اسلامی ایران بلوف سیاسی نیست بلکه در صورت عملی شدن تهدیدات، واقعیت آن روشن خواهد شد.

هنگامی که سران رژیم اسرائیل از وجود بیش از 100 هزار موشک در اختیار حزب الله لبنان وحشت زده شده اند، قطعا تا اندازه ای از توانمندی های موشکی نیروهای مسلح ایران نیز با خبر هستند.

 

موشک

 

سردار وحیدی به نکته مهمی از درگیری احتمالی آمریکا و رژیم اسرائیل با ایران مطرح کرد او گفته بود؛« سردمداران آمریكایی گمان نكنند تا حالا جنگ واقعی را تجربه كرده اند، زیرا در عراق رژیم بعث صدام عقب نشینی كرد و در افغانستان نیز كسی نبود كه بجنگد اما با این وجود در این كشورها وضعیت آمریکا وخیم است.»

واقعیت امر همین است، امریکایی ها تاکنون یک جنگ واقعی را به خود ندیده اند، چراکه به هر جایی حمله نظامی انجام داده اند، آن کشور در شرایط ضعف قرار داشت و با وجود چنین شرایطی هم پیروزی برای آمریکایی ها به دست نیامده است.

حال با وجود کشوری بزرگ، با مردمانی انقلابی که تجربه یک جنگ نابرابر و تمام عیار را با پیروی به پایان رسانده است، آمریکایی ها اگر هم دست از پا خطا کنند، یقین بدانند که همه رجزخوانی های ایران عملیاتی خواهد شد.

حال که جمهوری اسلامی ایران به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شده و می تواند هر تهدید نظامی را در کوتاه ترین زمان پاسخ دهد، آیا عقلانی و منطقی است که بخواهد بر سر چنین توانمندی بزرگی که بازدارنده تهدیدات است، معامله کند؟!

دشمنان به خوبی به ظرفیت های موشکی ایران پی برده اند که اصرار دارند تا ایران همچون هسته ای بر سر موشک های خود پای میز مذاکره بنشیند و در قابل وعده های نسیه آنها، موشک های خود را نیز همچون هسته ای در توافق برجام، نابود کند.

کارشناسان نظامی آمریکایی و حتی دیگر کشورها به خوبی این جمله فرمانده کل قوا را درک می کنند که فرمود؛ «  
ایران به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شده و دشمن می داند اگر یکی بزند، ده‌تا می‌خورد.»

با این اوصاف باید در انتظار آزمایش های بعدی از موشک های جدی ایران باشیم تا نشان دهیم که ایران در صورت کوچکترین تعرض و تعدی مقتدرانه و قاطع عمل خواهد کرد و پاسخ دشمن را خواهد داد.

باید به این راهبرد که در مقابل دشمن اگر یک گام به عقب برداریم او چند گام جلو خواهد آمد اعتقاد داشت چرا که در ماجرای مذاکرات هسته ای و برجام اثبات شد ایران با دادن امتیازات فراوان هسته ای به آمریکا، اما از هیچیک از حقوق خود سود نبرد و تحریم های اقتصادی نه تنها همچنان باقی است بلکه در سیاست تازه آمریکا تشدید هم شده است.

راهبردیکه رهبر انقلاب در مقابل تهدیدات پسا برجامی اتخاذ کرده اند بیرون آمدن کشور از لاک دفاعی است، چرا که نتایح برجام باعث شد تا ایران در حالت دفاعی قرار گیرد و اکنون زمان بیرون آمدن از آن وضعیت و تهاجمی رفتار کردن است.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x