شنبه, 28 مهر 1397 :: Saturday, 20 October 2018
کد خبر: 138659
وزارت خارجه عزت ايرانيان را به كجا می برد؟

تخلف‌های شرکت چند ملیتی دریافت ویزا در ایران

شرکت معروف دریافت روادید کشورها با حضور پر حاشیه خود در کشورمان مشکلاتی را برای ایرانیان به وجود آورده است.
تخلف‌های شرکت چند ملیتی دریافت ویزا در ایران به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

شرکت معروف دریافت روادید کشورها با حضور پر حاشیه خود در کشورمان مشکلاتی را برای ایرانیان به وجود آورده و سبب نارضایتی برخی از مراجعه کنندگان شده است.

شرکت بین‌المللی VFS که وظیفه انجام امور اداری روادید کشورهای طرف قراردادش را در کشورهای دنیا بر عهده دارد، حدود دو سال است که در کشورمان فعالیت دریافت ویزای کشورها را انجام می‌دهد. این شرکت بین‌المللی در مدت حضور کمتر از دو سال خود حاشیه‌های فراوانی به همراه داشته و تخلفاتی را مرتکب شده است، كه مهترين آنها فعالیت بدون مجوز در كشور می باشد؛ این شرکت هندی فعالیت خود را در ايران از حدود دو سال پيش اغاز نموده و  بدون اخذ مجوزات لازمه تاكنون به فعاليت خود ادامه داده  و مجوز رسمی کار در ایران را از وزارت امورخارجه دریافت نکرده است.

جالب اینجاست که این شرکت پس از فعالیت بدون مجوز و پر اشکال در دفتر پالادیوم، حدود سه ماه است که دفتر جدیدی در هروی راه اندازی کرده  تا فعالیت غیرقانونی و پرحاشیه خود را در چهره ديگری گسترش دهد. 
 

بكارگيری کارکنان خارجی بدون ویزای کار

این شرکت هندی برای انجام امور خود با نادیده گرفتن توانایی ایرانیان و حجم عظيم جویای كار ، از کارکنان خارجی زیادی در کشورمان استفاده کرده است. جالب اينجاست که کارمندان شرکت VFS بدون روادید کار در کشورمان فعالیت می‌کنند که خود تخلف بزرگی است. 

با پرس و جوی مختصری از اداره اتباع خارجه وزارت كار مشخص گرديد كه شرکت VFS هنوز اقدامی برای دریافت ویزای کار کارکنان خود در ایران نکرده و بر فعالیت غیرقانونی خود و کارمندانش اصرار دارد.
 
بی‌نظمی در نوبت‌دهی

این شرکت در وقت‌دهی به هموطنان‌مان برای برخی از سفارت‌خانه‌ها از جمله سفارت کشور فرانسه در تهران، ضمن بی‌نظمی‌های زیاد و زیرپا گذاشتن حقوق مراجعه‌کنندگان، به صورت یک‌طرفه و دلخواه برخی از نوبت‌ها را حذف کرده و به برخی از افراد نیز اطلاع نداده است.

از سویی با تأخیر در اعلام نوبت یا اعلام نکردن نوبت در روز مقرر به افراد، مشکلات فراوانی برای ایرانیان وجود آورد که همین موضوع سبب نارضایتی و سرگردانی مراجعه کنندگان برای دریافت روادید کشورهای اروپایی شده است كه نوعا برای درمان ، خطر و هزينه های سرسام اور سفر را به جان خريدند ، تعدادی از این هم‌وطنان ناراضی به نهادهای مرتبط و ناظر شکایت کرده‌اند و برخی از این شکایات در حال پیگیری است.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x