پنجشنبه, 26 مهر 1397 :: Thursday, 18 October 2018
کد خبر: 137892
معرفی کتاب

کتاب "حماسه تپه برهانی" از سید حمیدرضا طالقانی+ عکس

کتاب «حماسۀ تپۀ برهانی» یکی از آثار برتر نوشتاری برگزیده در حوزۀ ادبیات دفاع مقدس است که گرچه با فاصلۀ اندکی از پایان جنگ با عنوان «تپۀ برهانی» به زیور طبع آراسته شد.
اتاق خبر 24

 

کتاب «حماسۀ تپۀ برهانی» یکی از آثار برتر نوشتاری برگزیده در حوزۀ ادبیات دفاع مقدس است که گرچه با فاصلۀ اندکی از پایان جنگ با عنوان «تپۀ برهانی» به زیور طبع آراسته شد، همچنان در کانون توجه محافل ادبی و اندیشمندان و نخبگان این عرصه قرار دارد.

کتاب حماسه تپه برهانی

«حماسۀ تپۀ برهانی» روایت رشادت و ایثارگری دلاور‌مردانی است که در سودایی عارفانه امتثال فرمان قافله‌سالار عشق را کمر بسته و فارغ از همۀ تعلقات و دلبستگی‌ها بر سمند عشق نشسته و سویدای دل را به ذکر و مناجات آزادگی شستند.
در این خون‌نامه، سخن از آزاد‌مردان سینه‌سرخی است که با پای ارادت به میدان‌های نابرابر نبرد شتافتند و با توسن تسلیم و رضا، سوار بر امواج خطر، آذرخشی شدند و سینۀ تاریکی را دریدند تا انسان فرو‌رفته در گرداب شقاوت را به ساحل رستگاری و سعادت رهنمون شوند.

«حماسۀ تپۀ برهانی» یادآور پایمردی حماسه‌آفرینانی است که با عزمی پولادین بر سفینۀ یقین سوار شدند و تا قاف حادثه و حماسه رفتند و گرچه مرغ جان از قفس تن آزاد و مزرع آزادی را تا ابد با خون سرخشان آبیاری کردند، خاطره‌هایی آفریدند که در همارۀ روزگار الهام‌بخش و رهنمای رهپویان راه عدالت و آزادگی خواهد بود.

خون‌نامۀ «تپۀ برهانی» ثمرۀ صفای باطن و اخلاص بسیجی هنرمندی است که نه به‌عنوان یک نویسندۀ داستان و رمان، بلکه به‌عنوان امتثال بخشی از تکلیف و رسالت جهادی‌اش حماسه، ایثار، استقامت و در عین حال مظلومیت دلیر‌مردان همرزمش را در مقطعی از دفاع مقدس ثبت و ضبط کرده است. در این خون‌نامه، اوج شکوه و جلوۀ ایمان و معرفت جوانان نسل دفاع مقدس تبلور یافته و بی‌شک یکی از صحیفه‌های جاویدان تاریخ مردمان این مرز و بوم باقی خواهد ماند.

نویسنده: سید حمیدرضا طالقانی

موضوع: جنگ ایران و عراق

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x