دوشنبه, 19 آذر 1397 :: Monday, 10 December 2018
کد خبر: 135158
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران:

جمهوری اسلامی ایران پشتیبان ملت افغانستان است

دبیر ستاد حقوق بشر : جمهوری اسلامی ایران پشتیبان ملت افغانستان است و پشتیبان استقرار آرامش و صلح و پیشرفت در این کشور هستیم.
جمهوری اسلامی ایران پشتیبان ملت افغانستان است اتاق خبر 24

محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در حاشیه دیدار هیئتی از کشور افغانستان اظهار کرد: در این جلسه زمینه‌های خوب همکاری‌ در رابطه با موضوعات قضایی و بین‌المللی و موضوعات حقوق بشری را دنبال و روابط دو جانبه را باهم مرور کردیم.

این مقام مسئول اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران پشتیبان ملت افغانستان است و پشتیبان استقرار آرامش و صلح و پیشرفت در این کشور هستیم.

لاریجانی افزود: هرچقدر همسایگان ما پیشرفته‌تر بوده و در آرامش باشند زمینه‌های همکاری ما افزایش خواهد یافت، چون علقه ما بر ملت افغانستان بسیار علقه سنگینی است.

وی تصریح کرد: در این جلسه برای توسعه همکاری‌ها بخصوص در زمینه حقوق بشر و همچنین همکاری‌های قضایی بحث‌های خوبی مطرح شد که ان شاالله این موضوعات در آینده پیگیری می‌شوند.

 فوزیه کوفی رئیس کمیسیون جامعه مدنی، حقوق بشر و امور زنان ولسی جرگه افغانستان نیز تصریح کرد: این جلسه یکی از مهم‌ترین و بهترین جلساتی بود که ما در جریان سفر خود به تهران و جمهوری اسلامی ایران داشتیم.

وی گفت: در این جلسه بر روی موضوعات مختلف حقوق بشری بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی افزود: در برخی موارد هم توافق شد که در آینده این همکاری‌ها ادامه داشته باشد. خصوصاً در رابطه با تبادل دانش مسلکی و مهارت‌های مسلکی میان قضات دو کشور و دادستان‌ها و افزایش همکاری‌ها در زمینه‌های مشترک در سطح بین‌الملل و همچنین در خصوص گزارش UPR و همکاری در خصوص تبادل معلومات درباره نهادهای بین‌المللی و نیز همکاری در جهت اصلاح قوانین دو کشور مباحثی مطرح شد.

وی اظهار کرد: امیدواریم این همکاری‌ها کمک کند تا بتوانیم مناسبات خوبی که بین دو کشور از سالیان گذشته وجود داشته است را افزایش دهیم.

منبع: میزان
انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x