يكشنبه, 1 مهر 1397 :: Sunday, 23 September 2018
کد خبر: 135109
اتاق خبر 24 بررسی کرد

با روسای جنایتکار آمریکا، انگلیس و فرانسه می‌توان مذاکره کرد؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه موضوعی را مطرح کردند که قابل توجه است.
با روسای جنایتکار آمریکا، انگلیس و فرانسه می‌توان مذاکره کرد؟ به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

حمله موشکی سه کشور غربی به سوریه که 8 سال گذشته را در شرایط بسیار دشوار بحرانی سپری کرده، کار چشمگیری نیست بلکه اقدامی متجاوزانه و جنایتکارانه است.

در حالی که سوریه با یاری ایران و روسیه همچنین نیروهای مقاومت در حال نبرد با گروه های تروریستی تکفیری – وهابی هستند، آمریکایی های به همراهی انگلیس و فرانسه به مواضع سوریه حمله موشکی می کنند.

آمریکا که ادعای مقابله با تروریست ها را دارد، موشک های خود را بر سر اهداف سوریه می ریزد در حالی که دولت و ملت سوریه همچنان مشغول جنگ با تروریست های وهابی هستند.

آمریکایی ها جنایت می کنند و برای آن که جنایات خود را ادامه دهند بهانه ای می تراشند تا بتوانند تجاوز خود را موجه جلوه دهند.

قرار بر این بود که بازرسان سازمان ملل برای اثبات ادعای استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در دوما به سوریه برود، تصمیمی که در سازمان ملل گرفته شد، اما آمریکا با همراهی انگلیس و فرانسه حملات موشکی خود را انجام دادند.

حضرت الله خامنه ای روز گذشته در دیدار مسئولین و سفرای کشورهای اسلامی به مناسبت مبعث حضرت رسول اکر(ص) درباره حمله آمریکا و دو کشور اروپایی به سوریه فرمودند؛« رییس جمهوری آمریکا، رییس جمهوری فرانسه و نخست وزیر انگلیس جنایتکار هستند.»

آمریکا، انگلیس و فرانسه سرخود و بدون توجه به قوانین بین المللی که البته خود همه آن قوانین را تدوین کرده اند، اقدام به حمله هوایی به سوریه کردند.

در واقع آمریکا با همراهی انگلیس و فرانسه قوانین وضع شده از سوی خود را زیر پا گذاشتند.

سازمان ملل هیچگونه اجازه ای برای انجام عملیات علیه سوریه صادر نکرده بود. 5 کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل باید درباره اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم می گرفتند، هر چند وجود این 5 کشور نیز غیر قابل قبول و تحمیلی به جامعه جهانی است، اما آمریکایی ها حتی به تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل نیز پایبند نیستند و فراتر از آن اقدام می کنند.

حمله نظامی به سوریه علاوه بر این که یک اقدام تجاوزگرانه است، جنایتکارانه نیز هست، کشورهایی که مدعی مبارزه با تروریست ها هستند و سعی دارند خود را در خط مقدم این نبرد نشان دهند، هیچ گامی برای نابودی آنها برنداشته اند، اما برای بقای آنها همچنان تلاش می کنند، حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه را در همین راستا باید دانست.

مردم عراق توانستند از شر تروریست های وهابی خلاص شوند، معادلات سوریه با عراق تفاوت هایی دارد، دخالت های بیگانگان در این کشور بسیار فراتر از عراق است. ضمن این که هم مرزی با ایران، ارسال کمک های لازم به این کشور را آسان تر کرده بود.

10 میلیون نفر از مردم سوریه آواره شده اند، صدها هزار نفر کشته و تعداد زیادی از مردماین کشور زخمی هستند، زیر ساخت های سوریه نابود شده و از این کشور ویرانه ای بیش باقی نمانده است. چنین نتیجه ای دستاورد دخالت های آمریکا و کشورهای همپیمان عربی و غربی او است.

 یکسال پیش آمریکایی ها مادر بمب ها را در افغانستان بر سر منطقه ای که تروریست های داعش حضور داشتند فرو ریخت، اما پس از گذشته یکسال نه تنها داعش نابود نشد، بلکه در افغانستان گسترش یافته است.

تروریست های تکفیری وهابی دست پرورده آمریکا، اسرائیل و آل سعود هستند.

نابودی آنها هیچگاه به دست آمریکا اتفاق نخواهد افتاد، نابودی تروریست های تکفیری وظیفه تاریخی است که بر عهده جمهوری اسلامی ایران، جبهه مقاومت و روسیه است. غفلت از این امر، باعث بروز تبعاتی خواهد شد جبران ناپذیر! غفلت از بحران و پا پس کشیدن، واگذاری میدان به دشمنان است. اگر چنین شود، جنایات آمریکا ابعاد دیگری خواهد یافت.

با وجود جنایتکارانی همچون آمریکا، انگلیس و فرانسه آیا میتوان با چنین کشورهایی بر سر میز مذاکره نشست و به توافق اندیشید؟ اشاره مستقیم رهبر معظم انقلاب اسلامی به سران جنایتکار سه کشور آمریکا، انکلیس و فرانسه، گوشزدی است به آنهایی که دلسپرده غرب و آمریکا هستند و همچنان تلاش می کنند تا بتوانند از پس مذاکرات با غرب، رویاهای پوچ خود را گل کنند.

با جنایتکار نه می توان بر سر میز مذاکره نشست و نه می توان اجازه داد حتی برای سفرهای دیپلماتیک به تهران سفر کنند. اگر قرار از مقامات انگلیس و فرانسه به ایران سفر داشته باشند باید لغو شود و این کمترین واکنشی است که می توان نشان داد.

خبرنگار : حسان فخارزاده

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x