چهارشنبه, 25 مهر 1397 :: Wednesday, 17 October 2018
کد خبر: 135038
اتاق چندرسانه‌ای خبر 24

در پشت پرده حمله آمریکا به سوریه چه می‌گذرد؟ + فیلم

دونالد ترامپ بالاخره بعد از گذشت چند روز، وعده حمله به سوریه را با همراهی دو همپیمانش اجرا کرد. حمله ای که روسیاهی جدیدی برای مدعیان حقوق بشر رقم زد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

در پس حمله بی جان و نمادین به اصطلاح سه ابرقدرت جهان چیست؟

آمریکا که خود را حامی و قسم خورده اسرائیل می داند، همواره بدنبال عرض اندام در خاورمیانه هستند و در تلاش اند تا با ایجاد ناامنی در کشورهای منطقه به اهداف استعمارگرایانه خود دست یابند.

نمونه این ناامنی ها از یک سو ایجاد فتنه و درگیری های داخلی و به دنبال آن تشکیل القاعده و داعش و صدها گروهک تروریستی و از سوی دیگر حمله نظامی به کشورهای منطقه بوده است.

چرا که قدرت های غربی صهیونیستی همواره به دنبال تجزیه خاورمیانه از جمله ایران بوده اند. هرچند که این توطئه ها با هوشمندی و درایت نیروهای مقاومت و حضور به موقع و موثر ایران نقش بر آب شده است.

اما نباید توطئه های چند کشور عربی و همراهی آنها با غرب و اسرائیل را نادیده گرفت. عربستان سعودی، بحرین و امارت از جمله کشورهای عربی هستند که بدنبال تضعیف قدرت و نفوذ ایران در منطقه اند.

کینه ورزی و اتهام زنی سران سعودی چند سالی است که ایران را نشانه گرفته تا جایی که بن سلمان ولیعهد سعودی برای مقابله با قدرت ایران دست به دامن غربی ها شده است.

هنوز یک سالی از قرارداد تسلیحاتی 110 میلیارد دلاری آمریکا و عربستان سعودی نمی گذرد که ولیعهد خام و بی فکر سعودی دوباره راهی واشنگتن شد و این بار آمریکا با فروش یک میلیارد دلار دیگر تسلیحات به عربستان موافقت کرد.

قراردادی که بیشتر نوعی باج دهی سعودی ها به ترامپ بود.

اما بن سلمان فقط به آمریکا اکتفا نکرد و راهی کشورهای اروپایی شد تا از هراس ایران و مقاومت به سران اروپایی نیز باج بدهد.

ولیعهد سعودی پس از آمریکا به انگلیس و فرانسه رفت و با ترزامی نخست وزیر انگلیس و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دیدار کرد.

انگلیس دوشیدن سعودی‌ها را با یک قرارداد 14 میلیارد دلاری آغاز کرد و فرانسه هم فعلا به باج گرفتن 18 میلیارد دلار رضایت داد.

ولیعهد سعودی در سفر به اسپانیا نیز توافقی به ارزش حدود 2 میلیارد دلار برای خرید کشتی‌های جنگی امضا کرد.

درنهایت عربستان سعودی میلیاردها دلار پول باد آورده را خرج کرد تا با همراهی غرب، در راستای تضعیف ایران و نیروهای مقاومت به سوریه حمله کنند.

چرا که در افغانستان و عراق و یمن راه به جایی نبرده اند و تنها به سوریه ای چشم دارند که آن هم در آستانه پیروزی است.

سناریویی که آغازش با بمباران شیمیایی دوما و کشته و مجروح کردن صدها غیرنظامی کلید خورد و به حمله بی جان و نمادین سه ابرقدرت رسید.

قطعا برای آمریکا ، انگلیس و فرانسه کاری ندارد تا از میلیاردها دلار پولی که از عربستان دوشیده اند، چند هزار دلاری تیر و ترقه بیندازند.

در رسانه ها دیدیم تنها ساعتی پس از حمله بی جان آمریکا و متحدانش به دمشق، تصاویر از آرامش در سوریه خبر می دهد و مردم به امور عادی زندگی پرداخته اند.

نکته جالب توجه اینجاست که 3 کشور غربی از ترس ایران و روسیه در حالی حمله مختصری به سوریه داشتند که سایر کشورهای اروپایی آنها را همراهی نکردند، اوضاع و زندگی در سوریه همانند سابق است، ایران و روسیه همچنان حامی سوریه هستند و در نهایت پول های سعودی به باد رفت.

 

 

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x