چهارشنبه, 4 مهر 1397 :: Wednesday, 26 September 2018
کد خبر: 131994

چاره های ترافیکی شب عید

افزایش چشم گیر ترافیک ها را با نزدیک شدن به ایام آخر سال به طور محسوس می بینیم و این همان چیزی است که شیرینی روزهای آخر سال را به تلخی نرسیدن به کارهایمان مبدل می کند. اما چاره چیست؟
چاره های ترافیکی شب عید به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

ترافیک تهران با هر روز نزدیک شدن به پایان سال، بیشتر می شود. درست است که دستگاه های زیادی به صورت هم عرض در تلاش هستند که این ترافیک را کنترل کنند، اما کافی است که پشت یک ترافیک سرسام آور، یک ساعت بی حرکت باقی بمانید تا این فکر به ذهنتان خطور کند که هیچ کس حواسش به ترافیک نیست.

این روزها در ساعات خاص، و حتی در روزهای خاصی از هفته اسم حرکت در خیابان های تهران که می آید باید غصه دار شویم که چند ساعت در راه خواهیم بود. افزایش چشم گیر ترافیک ها را با نزدیک شدن به ایام آخر سال به طور محسوس می بینیم و این همان چیزی است که شیرینی روزهای آخر سال را به تلخی نرسیدن به کارهایمان مبدل می کند.

تقریبا دو هفته به پایان سال مانده است و هر روز بر میزان ترافیک معابر پر رفت و آمد شهری افزوده می‌شود. ترافیک صبحگاهی و شامگاهی عملاً شهر تهران را قفل کرده است. تشدید ترافیک و زمان‌کشی از یک‌سو و آلودگی و آلایندگی ازسوی دیگر بر شهروندان بی‌تأثیر نیست. متأسفانه کلاف ترافیک هر روز بیشتر درهم تنیده می‌شود و شهرداری و پلیس و سایر بخش‌های متولی فقط شاهد این معضل هستند. گویا در این روز‌های پایانی سال که صحبت از عیدی دادن و عیدی گرفتن است ترافیک پایان سال هم عیدی‌ای است که شهروندان از مسئولان آمدوشد شهری باید دریافت کنند.

نتایج یک تحقیق دانشگاهی درباره عارضه‌های پنهان ازدحام خودرو نشان می‌دهد ردپای ترافیک، علاوه‌بر عارضه‌های زیست‌محیطی، در «رکود اقتصادی» نیز دیده می‌شود. در تهران، 10 تا 12 درصد از شهروندانی که «قصد خرید» از مراکز تجاری مناطق مرکزی و پرترافیک شهر را دارند، قبل یا حین سفر درون‌شهری، پشیمان می‌شوند و از خرید انصراف می‌دهند. متوسط سرعت تردد «خودرو» در خیابان‌ها به سطح سرعت «دوچرخه» تنزل یافته است.

شهرداری تهران طی بیش از 10سال با رویکرد توسعه معابر بزرگراهی به دنبال علاج مشکل ترافیک تهران بود و هر سال سهم بزرگی از بودجه را که می‌توانست صرف ساخت مترو یا توسعه ناوگان اتوبوسرانی شود، به احداث بزرگراه‌ها و تونل‌های شهری اختصاص می‌داد که اصلی‌ترین بهره‌بردار آنها، دارندگان خودروهای شخصی هستند.

یک پژوهش دانشگاهی که نتایج آن در بخشی از شانزدهمین کنفرانس مهندسی حمل‌ونقل و ترافیک ارائه شد، حاکی از تاثیر منفی ترافیک سنگین و به دنبال آن اجرای طرح‌های محدودیت ترافیکی روی فعالیت‌های اقتصادی اصناف و کسب‌وکار در مرکز شهر تهران به‌عنوان کانون معضلات ترافیکی است. تحقیقات نشان می‌دهد محدوده مرکزی تهران به دلیل اجرای طرح‌های زوج و فرد و ترافیک در آن محدوده با کاهش 6/ 10 تا 12 درصدی در میزان جذب تقاضای سفر با انگیزه خرید و استفاده از خدمات روبه‌رو شده است. به عبارت دیگر حدود 12 درصد از شهروندان از سفر به قصد خرید یا استفاده از خدمات به مقصد مرکز شهر انصراف داده‌اند که این موضوع حاصل اعمال محدودیت‌های ترافیکی است.

 

 

تصمیمات ترافیکی شهرداری و پلیس

ترافیک تهران با هر روز نزدیک شدن به پایان سال، بیشتر می شود و هنوز مشخص نیست که برنامه شهردار و تیم مدیریت شهری جدید برای کنترل این ترافیک چیست.
در حالیکه پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران سیاست شهرداری را کوچک کردن خیابان ها و محدود کردن تردد خودروها عنوان می کند، اما هنوز اقدام قابل توجهی در خصوص توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی ندیده ایم.
ناوگان حمل و نقل عمومی تهران هنوز همانی است که قالیباف در روز پایانی فعالیت خود در شهرداری تهران تحویل مدیریت شهری بعدی داد.
مترو و بی آر تی هم به اندازه کافی شلوغ هستند که به واسطه آن عده ای ترافیک کف خیابان و خودروهای شخصی را به آن ترجیح دهند.

شهردار تهران با بیان اینکه ریشه بسیاری از مسائل مربوط به شلوغی تهران مسئله ضعف حمل و نقل عمومی است، اظهار کرد: اگر نتوانیم حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم طبیعتا نمی‌توانیم جلوی این مشکل را بگیریم و به دنبال این هستیم که مسئله حمل و نقل عمومی را به صورت جدی  تغییر بدهیم.

وی در خصوص توسعه شهر به عنوان شهر هوشمند اظهار کرد: این کار جلوی بسیاری از رفت و آمدهای زائد را خواهد گرفت که این یکی از محوری ترین برنامه‌های شهرداری تهران است و شورای مربوطه تشکیل شده و برنامه‌های اجرایی آن شروع خواهد شد.

نجفی با بیان اینکه پیشنهاداتی در خصوص وضعیت زوج و فرد در روزهای پایانی سال شده است، اظهار کرد: ترجیح می دهیم که تغییری در شرایط  طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پایانی سال ایجاد نکنیم.

شهردار تهران خاطر نشان کرد: اگر مجبور شویم به خاطر حجم بالای ترافیک اقداماتی انجام دهیم قطعا محدودیت هایی را اعمال می‌کنیم ولی هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ایم.

 

رئیس پلیس تهران نیز با هشدار نسبت به افزایش ترافیک معابر تهران گفت: با توجه به اوج گیری خرید شهروندان همزمان با نزدیک شدن ایام پایانی سال شاهد افزایش شدید ترافیک عصرگاهی در معابر شهری هستیم و در روزهای اخیر شاهد بودیم که این ترافیک تا پاسی از شب نیز ادامه داشته است.

سردار رحیمی گفت: با توجه به این امر مأموران ما علاوه بر خیابان های اصلی در معابر درجه دو و فرعی نیز به منظور تسهیل در عبور و مرور شهروندان حضور دارند و با توقفهای غیرمجاز و دوبله که باعث افزایش ترافیک می شوند برخورد قانونی را انجام خواهند داد.

او از مردم خواست تا برای انجام خریدهای پایان سال حتی المقدور از حمل و نقل عمومی استفاده کنند و در صورت استفاده از خودروشخصی بیش از پیش نسبت به رعایت ضوابط و مقررات ترافیکی حساس باشند.

رئیس پلیس تهران در پایان با اشاره به بارشهای اخیر و کمبود تاکسی در ساعات پایانی شد گفت: متأسفانه ما از برخی تاکسیرانان گله داریم چرا که انتظار از آنها این است که در این ایام و اوج گیری سفرهای درون شهری بیش از پیش کمک حال ما باشند.

سردار رحیمی گفت: متأسفانه کمبود تاکسی در برخی ساعات شبانه روز به حدی است که گاهی مجبور می‌شویم دستور توقف خودروهای عمومی داده و آنها را وادار به سوار کردن مسافران کنیم.

سردار حسین رحیمی در واکنش به اظهارات برخی‌ها در خصوص اجرای طرح زوج و فرد در سراسر شهر تهران از درب منازل در هفته‌های منتهی به پایان سال برای حل مشکل ترافیک شب عید و نظر پلیس درباره این طرح اظهار کرد: ما به هیچ وجه با اجرای چنین طرحی موافق نیستیم و معتقدیم نباید برای مردمی که قصد خرید شب عید را دارند مانع ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اینکه بخواهیم برای یک ماه یا چند هفته طرح سراسری زوج و فرد را در تمام نقاط تهران اجرا کنیم به هیچ وجه صحیح نیست و نمی‌توانیم اجرای این طرح را به غیر از روزهایی که با افزایش آلودگی هوا مواجه هستیم، تسری دهیم.

 

 

خوددرمانی برای رهایی از ترافیک

با وجود آنکه در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در تهران برای کاهش مشکلات حمل و نقل شده است مانند اصلاح هندسی معابر، ساخت اتوبان، تعریض خیابان‌ها، احداث پل‌ها و تونل‌ها اما همچنان مشکل ترافیک تهران حل نشده بلکه بحرانی نیز شده است. باید قبول کنیم که وضعیت ترافیک تهران عادی نیست و انتظار طولانی مردم پشت صف‌های طولانی خودروها تأثیر منفی بر شهروندان تهرانی گذاشته است. آلودگی هوا، افزایش بیماری و... برخی از عوارض ترافیک است.

حال بهتر نیست برای اینکه از ترافیک فرار کنیم یا به کم شدن آن کمک کنیم خودمان آستین بالا بزنیم؟

 

 

برنامه ریزی زمانی درست

بسياری از ما ايراني‌ها عادت داريم انجام كارهايمان را به لحظه آخر مي‌گذاريم. به انجام آن كار تمام مدت فكر مي‌كنيم ولي دقيقه 90 انجامش مي‌دهيم كه معمولاً با استرس و فشارهاي روحي همراه است يا مثلاً براي انجام آن اصلاً برنامه‌اي نداريم ولي يكدفعه تصميم مي‌گيريم انجامش دهيم. چه خوب مي‌شد اين خصلت لحظه آخري خود را براي خريد شب عيد تغيير دهيم. در ماه پاياني سال ترافيك و ازدحام جمعيت بسيار است. اگر قرار است خريدي انجام دهيم کاش اینکار را زودتر انجام میدادیم و اگر هنوز کاری نکرده ایم آن را به بعد از سال تحویل موکول کنیم. معمولاً اكثر فروشنده‌ها به دليل حجم بالاي سفارشات، بدقولي مي‌كنند يا اجناس را آنطور كه سفارش داده‌ايم به ما تحويل نمي‌دهند. دليل اين بدقولي و درست تحويل ندادن هم معضل عجله شب عيد و ترافيك است.

بنابراين بهترين كار اين است كه براي خريدهاي خود زمانبندي داشته باشيم. براي اجناسي كه نياز به سفارش ساخت دارند حتماً چند ماه زودتر اقدام كنيم و طبیعتا اگر تا الان این کار را نکرده ایم بهتر است فعلا دست نگه داریم. بعد از آن فهرستي از اجناسي كه نياز داريم تهيه كنيم و بر اساس اولويت‌ها راهي بازار شويم.

سعي كنيم ساعات اوليه روز را به خريد اختصاص دهيم. چون هم خيابان‌ها و مراكز خريد خلوت‌ترند، هم فروشندگان صبر و حوصله بيشتري دارند. در نتيجه مي‌توانيم اجناس مورد نياز را راحت‌تر تهيه كنيم و مهم‌تر از همه اينكه گير افتادن در گره‌هاي كور ترافيكي، اعصاب‌ ما را خرد نمي‌كند. در نهايت اينكه قرار نيست همه خريدها در شب عيد انجام شود. اگر خريدي را فرصت نشد كه انجام دهيم هيچ اتفاقي نمي‌افتد كه بعداً انجام شود. ايام عيد يا حتي بعد از تعطيلات نوروز هم فرصت خوبي براي خريد كردن است. پس خريدهاي غيرضروري را از ليست خريدهاي خود خط بزنيم و به بعد موكول كنيم.

 

 

استفاده حداکثری از حمل و نقل عمومی

سیستم حمل‌ونقل عمومی در تهران، شامل اتوبوس‌ها، مترو و تاکسی‌ها است که جا به جایی شهروندان در سطح شهر تهران را بر عهده دارند.

لذا بهتر است مسیرهای خطوط تاکسی ها و متروها و اتوبوس ها را بدانید. اگر این مهم محقق شود بسیاری از مسیرهای مورد هدفتان را هم با هزینه کمتر و هم با خیال راحت تر طی خواهید کرد. مخصوصا در مورد اتوبوس و مترو که اگر از ازدحام جمعیت صرف نظر کنیم دیگر خبری از ترافیک حرکت نیست.

 

نقشه خطوط اتوبوس های بی آر تی

01.jpg

 

 

نقشه خطوط مترو تهران

02.jpg
انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x