دوشنبه, 28 آبان 1397 :: Monday, 19 November 2018
کد خبر: 130477
گزارش اتاق خبر 24

ماکرون در پی بهانه‌ای برای حمله به سوریه

عراق در جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران از سلاح شیمیایی نیز استفاده کرده و هنوز هم رزمندگان و مردم کشورمان با بیماری های آن درگیر هستند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

سلاح های شیمیایی که صدام در جنگ علیه ایران به کار برد از سوی کشورهای اروپایی به ویژه آلمان، فرانسه و انگلیس به عراق داده شد تا در جنگ علیه ایران به کار گرفته شود.

همگان از کرخه تا راین ابراهیم حاتمی کیا را به خاطر دارید که مجروحان شیمیایی ایران که با بمب های شیمیایی اهدایی آلمان مجروح شده بودند در کشوری که خود سازنده آن سلاح های شیمیایی بود درمان می شدند در واقع آلمان ها نتایج اثرات مواد شیمیایی تولید خود را نیز از نزدیک می دیدند.

اروپا به ویژه کشورهایی که سلاح های کشتار جمعی در اختیار صدام گذاشتند در جنایات او شریک هستند.

زمانی که صدام از سلاح شیمیایی علیه ایران استفاده کرد، کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر! و مخالف سلاح های کشتار جمعی! واکنشی از خود نشان ندادند. چرا که رفیق دزد و شریک قافله بوده و هستند.

رفتارهای دوگانه و چندگانه سران کشورهای اروپایی و آمریکا همچنان به همان روال است، سوریه از وجود گروه های تروریستی رنج می برد و سال هاست که دچار یک جنگ خانمانسوز است، اما دریغ از کمک به دولت و ملت این کشور برای مقابله با تروریست های تکفیری وهابی، اما همواره از سوی کشورهای غربی متهم به استفاده از سلاح شیمیایی شده است.

بارها این اتهام به دولت سوریه وارد شده اما هیچگاه به اثبات نرسیده است، چرا که هیج اسناد و مدارکی برای ادعای خود ارائه نداده اند، همانگونه که ایران را متهم به حمایت موشکی از انصارالله یمن می کنند اما هیچگاه نتوانستند آن را ثابت کنند.

دولت سوریه به خاطر این اتهام بارها با تهدید نظامی غرب روبرو شده است، تا جایی که آمریکا و کشورهای اروپایی علیه سوریه آرایش نظامی گرفتند.

اکنون بار دیگر اتهام استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی مطرح شده است و در این میان رئیس‌ جمهور فرانسه  تهدید کرده؛ در صورتی که ثابت شود دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده علیه این کشور اقدام نظامی خواهد کرد.

 

ماکرون

 

دولت و ملت سوریه پس از موفقیت های بزرگی که در صحنه نبرد با تروریست های تکفیری وهابی داشتند، با تهدیدات دیگری روبرو شدند.

پس از 7 سال مقاومت مقابل نیروهایی که از سوی آمریکا، اروپا و سران کشورهای عربی منطقه حمایت می شوند، توانسته است با کمک های ایران و روسیه، تروریست ها را به مرز نابودی برساند و درست در همین زمان است که دخالت های مستقیم حامیان تروریست ها علیه سوریه آغاز می شود.

دولت و ملتی که مقابل تروریست های جنایتکار ایستادگی کرده و هزینه زیادی هم پرداخت کرده اند، چه نیازی به استفاده از سلاح شیمیایی دارند با توجه به این که هر گونه سلاح شیمیایی ارتش سوریه سال ها پیش با نظارت سازمان ملل نابود شده است.

کشوری که در آستانه پیروزی کامل بر تروریست هایی که بیش از دو سوم خاک سوریه را اشغال کرده بودند و می رفتند تا همه آن را اشغال کنند قرار دارد، چه دلیل و منطقی می تواند داشته باشد که گزک دست دشمنان خود بدهد.

فشارهایی که اکنون به سوریه وارد میشود، برای جلوگیری از پیروزی نهایی بر فتنه ای است که ائتلاف غربی عربی علیه این کشور آغاز کرده است.

سلاح شیمیایی بهانه ای است برای این که شکست های سنگین تروریست ها جبران شود، سرنگون کردن دو فروند جنگنده بمب افکن اف 16 متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی از سوی پدافند ارتش سوریه نیز غربی ها را عصبانی کرده است.

همه معادلاتی که آمریکا و اروپا با همکاری برخی سران کشورهای عربی در منطقه طراحی کرده بودند، به هم ریخته است، تهدید به حمله نظامی از سوی ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز نمی تواند راه حل مناسبی برای بحران سوریه باشد.

ماکرون اگر در اندیشه جنگ است باید بداند که در صورت مداخله و تجاوز به سوریه الجزایر را به خاطر بیاورد که مردم این کشور چگونه نیروهای فرانسوی را از خاک خود بیرون کردند.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x