چهارشنبه, 23 آبان 1397 :: Wednesday, 14 November 2018
کد خبر: 130458

کتاب"کودکان بدقلق و ناآرام چه کنیم": اثرنویسنده: جورجا دوگانجي، آن كندل

کتاب حاضر، کتابی مهارت محور است و برای والدینی که کودک بدقلقی دارند نگاشته شده و تکنیک های آن دارای پشتوانه ای علمی و تجربی است.
اتاق خبر 24

کتاب حاضر، کتابی مهارت محور است و برای والدینی که کودک بدقلقی دارند نگاشته شده و تکنیک های آن دارای پشتوانه ای علمی و تجربی است .در هر فصل از کتاب،ابتدا توصیفی از رایج ترین مشکلات کودکان به همراه علل آن ها آمده و سپس راهبردهای علمی و موثر همراه با نمونه های عینی ارائه شده است. امروزه تقریبا بسیاری از والدین به نقش روش های تربیتی آگاهند، اما یافتن کتاب هایی با زبان ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی در این زمینه آسان نیست .

کودکان بدقلق و ناآرام چه کنیم

هدف این کتاب ، آموزش مهارت های فرزند پروری است تا والدین بتوانند بدون آسیب زدن به اعتماد به نفس چنین کودکانی، از آن ها افراد کارآمدی بسازند. این کتاب جذاب و خواندنی را به تمام والدینی که در آرزوی داشتن کودکانی شاد،سالم،با اعتماد به نفس و خود کفا هستند، توصیه می کنیم,به علاوه معلمان و درمانگرانی که با چنین کودکانی کار می‌کنند نیز می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. بدین ترتیب در هر فصل از کتاب ابتدا توصیفی از رایج‌ترین مشکلات کودکان به همراه علل آن‌ها آمده و سپس راهبرهای علمی و مؤثر همراه با نمونه‌های عینی ارائه شده است. مقابله با انواع مختلف اضطراب کودکان، بدغذایی، بی‌قراری و گریه‌های مکرر، نافرمانی، افسردگی و... از مسائل و مشکلاتی است که در کتاب به آن‌ها پرداخته شده است. در پایان کتاب ابزارهایی ارائه شده که به تجربه و تحقیق در تربیت کودکان مؤثر شناخته شده‌اند. این ابزارها در چهار مقوله «آموزش خود آرام‌سازی»، «ایجاد اعتماد به نفس»، «کنترل کودکان کنترل‌ناپذیر» و «ایجاد ساختار» طبقه‌بندی شده‌اند که در سرتاسر کتاب با شکل‌های تصویری خاص به آن‌ها اشاره شده است. هدف این کتاب آموزش مهارت‌های فرزندپروری است تا والدین بتوانند بدون آسیب زدن به اعتماد به نفس چنین کودکانی از آن‌ها افراد کارآمدی بسازند."

نویسنده: جورجا دوگانجي، آن كندل

مترجم: سولماز جوكار، ياسمن بانکي

موضوع: روان‌درمانی و مشاوره - آموزش والدین و تربیت کودک

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x