دوشنبه, 28 آبان 1397 :: Monday, 19 November 2018
کد خبر: 130456
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

چرا یک جاسوس خودکشی می‌کند؟

اوایل انقلاب که سازمان مجاهدین خلق به سازمان منافقین تبدیل شد و اقدام به کشتار مردم و مسئولین کشورمان کرد، در دستور کار خود خوردن سیانور توصیه شده بود.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

منافقین هنگامی که در یک درگیری و عملیات دستگیر می شدند، سیانور می خوردند تا زنده دستگیر نشوند. دلیل آن هم این بود که نمی خواستند اطلاعات نیروهای خود را در بازجویی لو بدهند و با خوردن سیانور به گمان خود راحت میشدند. البته در میان آنها بودند افرادی که دست به چنین کاری نمی زدند و همکاری می کردند، اما بیشتر آنها سیانور خور بودند.

به نظر می رسد طبیعی باشد از فردی که به سرزمین، مردم و حتی به خود اعتقادی نداشته باشد و پایان کار خود را با خودکشی رقم بزند.

نبود اعتقادات مذهبی، دینی و معنوی شاید بتواند هر فردی را در یک شرایطی در صورت به بن بست رسیدن وادار به خودکشی کند.

دوران رژیم شاه زندانی های زیادی از گروه های گوناگون در بازداشتگاه های مخوف شاه بودند، اما هیچگاه خبری از خودکشی زندانی های مذهبی وجود نداشت، اما در مقابل گروه های کمونیستی و چپی، زمانی که دستگیر می شدند سیانور می خوردند ودست به خودکشی می زدند و هم در زندان خودکشی می کردند.

فردی که به خدا، توحید و آخرت اعتقادی نداشته باشد و تفکرات مادیگرایی داشته باشد، در شرایط سخت مرگ را رهایی می پندارد در حالی که خودکشی گناه کبیره است و فردی که دست به چنین کاری زده باید در انتظار روز جزا بماند.

و اکنون به اینجا می رسیم که چند نفر از زندانیهای محکوم در زندان دست به خودکشی زدند. مرگ آنها برای جمهوری اسلامی ایران بدون تبعات نبوده و نخواهد بود.

 

جاسوس

 

ایران از نظر مسائل حقوق بشر زیر ذره بین است به همین خاطر چنین اتفاقاتی بی تأثیر نخواهد بود. باید در این زمینه دقت و نظارت بیشتری شود تا از افزایش چنین اقداماتی جلوگیری شود، هزینه هایی که چنین خودکشی هایی برای ایران خواهد داشت کم نیست.

اما افراد زندانی که بعضاً به اتهام و جرم جاسوسوی بازداشت میشوند، چرا دست به خودکشی می زنند؟

یکی از دلایل اصلی که میتوان در پاسخ به این پرسش داد ریختن آخرین زهری است که آن فرد با خود دارد.

آن فرد جاسوس به خوبی می داند که اطلاعات کامل در دست مسئولین درباره اقدامات جاسوسی او وجود دارد، کتمان و انکار نمی تواند کارساز باشد چرا که اسناد و مدارک دقیقی از جاسوسی های او به دست آمده است.

فرصت سیانور خوری هم نداشته است که چه بسا اگر داشت پیش از دستگیری سیانور را خورده بود و به استقبال مرگ رفته بود.

چند روزی است که بر سر خودکشی فردی به نام کاووس سید امامی که فعال محیط زیست بوده و اتفاقاً استاد دانشگاه امام صادق، به جرم جاسوسی دستگیر و پس از بازجویی در بازداشت بود.

فعالیت های علمی آن مرحوم زمینه خوبی برای نفوذ و تأثیر پذیری است، او مهره ای بود که در دست سازمان های جاسوسی موساد و سیا قرار داشت، اگر غیر از این بود آیا در زندان دست به خودکشی میزد؟ به جاسوسان موزش داده می شود هنگام دستگیری خودکشی کنند.

برای او ثابت شده بود که اطلاعات و اسناد به دست آمده از اقدامات جاسوسی او دقیق و کامل است و نمی تواند آنها را انکار کند پس چه کاری بهتر از خودکشی که هم به ظن خود، راحت میشود و هم این که آخرین قطره زهر را نیز می ریزد.

او با خودکشی، ایران را تحت فشار سیاسی و حقوق بشری قرار داد، در واقع قصد او از خودکشی این بود که جلب توجه کند و جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهد، در حالی که می توانست همکاری کند و از بار گناهان خود بکاهد، جاسوس، خائن به کشور و مردم است. چنین افرادی اطلاعات محرمانه کشور را به دشمن می دهند و در قبال آن امتیازاتی را دریافت می کنند.

تابعیت کانادایی مرحوم کاووس سید امامی یکی از آن امتیازاتی است که به او اعطا شده است.

در هر حال برخی در داخل نباید این نکته را فراموش کنند که او یک خائن و مجرم بوده است. فردی بیگناه و بی تقصیر نبوده که بخواهند اینگونه به مسئولین و دستگاه های مسئول بتازند و همصدا با رسانه ها و دشمنان خارجی شوند.

هر چند اعتقاد داریم باید دقت بیشتری در نگهداری او می شد و این سهل انگاری نباید صورت می گرفت، اما این را نیز نباید فراموش کرد او یک جاسوس بود، جاسوسی که اطلاعات محرمانه کشور را به دشمن می فروخت.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x