دوشنبه, 28 آبان 1397 :: Monday, 19 November 2018
کد خبر: 130376

راه حل گرد و غبار در خوزستان

شریعتی گفت: باد شدید امروز در خوزستان با اینکه آلودگی زیادی ایجاد کرد، اما ابر‌ها را نیز با خود آورد که انشاء‌الله شاهد بارندگی هم خواهیم بود.
راه حل گرد و غبار در خوزستان اتاق خبر 24

غلامرضا شریعتی در خصوص علت آلودگی بیش از حد هوای خوزستان و اقدامات استانداری در این زمینه اظهار داشت: آلودگی هوا در حال حاضر در استان خوزستان کاهش یافته و  کمتر هم خواهد شد.

وی درباره علت آلودگی بیش از حد هوای خوزستان بیان داشت: امروز باد شدیدی با سرعت حدود ۵۰-۶۰ کیلومتر در ساعت در خوزستان وزیده است که  از قبل، پیش‌بینی شده بود و به همین علت مدارس و مراکز آموزش تعطیل شده بودند و همه ادارات از ساعت ۱۲ تعطیل شده بودند.

استاندار خوزستان تأکید کرد: با توجه به اینکه طبق پیش‌بینی‌ها می‌دانستیم که این وزش باد و آلودگی شدید هوا ازساعت ۱۰ تا ۱۰ و نیم صبح امروز شروع می‌شود و تا بعدازظهر هم به دیگر شهر‌های دیگر استان گسترش پیدا می‌کند لذا تدابیر لازم را با همکاری سایر دستگاه های استان، برای امروز در نظر گرفته بودیم.

شریعتی افزود: خوشبختانه در این ساعت با کاهش آلودگی مواجهیم که امید داریم به حول و قوه الهی از ساعت 21 تا 22 بارندگی شروع شود و آلودگی را رفع کند.

وی تأکید کرد: امسال به علت خشکسالی شدید و بارندگی بسیار کم، خاک خیلی خشک‌تر شده بود و خاک که خشکتر شود، سبک‌تر می‌َشود و باد با سرعت کم هم می‌تواند خاک را به هوا بلند کند، ولی این باد خیلی شدید بود. باد شدید امروز در خوزستان با اینکه آلودگی زیادی ایجاد کرد اما ابر‌ها را نیز با خود آورد که انشاء‌الله شاهد بارندگی هم خواهیم بود.

استاندار خوزستان درباره تعداد مصدومان آلودگی شدید هوا در خوزستان بیان داشت: مصدوم خاص که به صورت ویژه بخاطر این باد دچار مشکل شده باشد، نداشتیم چون از قبل آلودگی هوا اعلام شده بود و محدودیت‌هایی ایجاد کرده بودیم، کار مدیریت شده است. امیدواریم با نهال‌کاری‌های وسیعی که انجام می‌دهیم به تدریج مشکل آلودگی هوا  و ریزگرد‌ها حل شود و به تدریج در ۶-۷ سال آینده این وضعیت کنترل شود.
 
 

منبع: میزان
انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x