شنبه, 28 مهر 1397 :: Saturday, 20 October 2018
کد خبر: 130344
یادداشت اتاق خبر 24

چشم دیدن ابراهیم را ندارند!

حاتمی کیا را به خاطر وابسته بودن و سرباز بودن نظام اسلامی، برخی از هنرمند نمایان و آنهایی که خود را فرهیخته می پندارند، ملامت می کنند.
چشم دیدن ابراهیم را ندارند! به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

ابراهیم حاتمی کیا فیلم سازی است که از زمان آغاز فعالیت خود سعی کرده است در راستای آرمان های انقلابی پیش برود.

فیلم های او ابتدا با سوژه های دفاع مقدس پرده سینماها و قاب تلویزیون ها را تسخیر کرد و اتفاقاً با اقبال عمومی هم روبرو شد.

موضوع مهمی که اینجا باید به آن اشاره کرد این است که چرا برخی سرباز نظام و وطن بودن را برای خود عار می دانند و فردی که خود را وابسته و سرباز نظام معرفی کند می کوبند؟!

آیا ایرادی دارد فرد یا افرادی از جامعه خود را چنین معرفی کنند و به آن افتخار هم کنند؟

آنهایی که خود را سرباز و وابسته به نظام اسلامی نمی دانند باید شرمنده باشند نه این که سربازان نظام را سرکوب کنند و به باد انتقاد بگیرند.

فیلمسازانی که خود را مستقل معرفی می کنند و به این استقلال خود هم افتخار! اگر اندکی عمیق تر به کارکرد آنها بنگریم رگه های قوی وابستگی و وام دار بودن به جایی را به وضوح می توان دید، اما با این حال خود را مستقل معرفی می کنند!

ابراهیم حاتمی کیا هر چه بوده و هست، خود را نفروخته، چه به فرهنگ غربی، چه به جشنواره های خارجی و چه به پول و درآمد از بابت ساخت فیلم جشنواره ای یا سرمایه گذار خارجی، او آرمان و مرامش انقلاب است، انقلابی که نمی توان به آسانی از کنار آن گذشت و بی توجه بود.

 

ابراهیم حاتمی کیا

 

غالب فیلم هایی که در جشنواره فیلم فجر عرضه می شود، با ضعف شدید فیلمنامه روبرو است. آنقدر اینگونه فیلم های زرد در سینماهای کشور اکران شده است که ذائقه مردم نیز تغییر پیدا کرده عمده فیلمهایی که در کشور ساخته می شود فیلم هایی است که در آن زنی به همسرش خیانت می کند یا مردی به زنش، و یا هر دو، سطح اکثر محتوای فیلم های ساخته شده در کشور به این مرتبه تنزل پیدا کرده است.

در چنین شرایطی باید یک فیلم ساز ارزشی با عتاب و تخریب روبرو شود چرا که به تخریب ها واکنش نشان داده و به آنها پاسخ داده است.

هنوز فضای سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور از نبود منتقدین کارشناس و کاربلد رنج می برد به همین خاطر است که مجری برنامه جشنواره فیلم فجر فردی می شود که در رشته فیلم و فیلم سازی سر رشته ندارد.

نقد و نقادی اگر سازنده باشد تخریب کننده نخواهد بود و باعث کدورت نخواهد شد بلکه باعث میشود اشکالات بازگو شده و برطرف گردد.

حاتمی کیا برای ساخت به وقت شام، خطر را به جان خریده و به سوریه رفته است، نقطه نقطه سوریه حتی اکنون که شرایط تغییر کرده ناامن است، ابراهیم حاتمی کیا فیلم آپارتمانی نساخته است بلکه در دل جنگ دست به چنین کاری زده است، مدعیان اگر جرأت و جسارت ورود به سوریه دارند پا پیش بگذارند.

ابراهیم برای آنهایی فیلم ساخته است که غریبانه و مظلومانه کیلومترها دورتر از میهن، به نبردی رفته اند که همان مدعیان اکنون، امن و آسایش را مدیون آنها هستند.

به وقت شام با همه قوت و ضعف هایش، با همه خرج هایی که برای ساخت آن شده، ارزشش بیشتر از همه فیلم های جشنواره ای است که با محتوای ضعیف و مخرب ساخته شده است.
چشم دیدن ابراهیم را ندارند چون حسادت می کنند.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x