شنبه, 28 مهر 1397 :: Saturday, 20 October 2018
کد خبر: 130342
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

سوء استفاده دشمن از موضوع همه پرسی

ایران تاکنون دو همه پرسی را به خود دیده است، همه پرسی 12 فروردین برای برپا کردن جمهوری اسلامی و دیگری اصلاح قانون اساسی.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برای این که ساختار حاکمیت در ایران شکل بگیرد، انقلاب نیازمند برگزاری همه پرسی و نظر خواهی از مردم بود.

چنین فرایندی پس از پیروزی انقلاب و سرنگونی رژیم طاغوت لازم و واجب بود تا سرنوشت سیاسی کشور به دست مردم روشن شود.

حتی نمی توان یک نمونه در دنیا یافت که پس از پیروزی انقلابیون در کشوری، برای برقراری حاکمیت تازه در آن، از مردم رأی گیری شود و آنها نظر بدهند که نوع حکومتشان برای آینده چگونه باشد.

همه کشورهایی که با انقلاب یا کودتا دست به تغییر ساختار سیاسی زده اند، به رأی مردم بی توجه بودند. در این میان تنها انقلابیون خود را محق می دانستند که برای آینده کشور تصمیم بگیرند.

نمونه های بارز آن انقلاب کمونیستی شوروی و یا انقلاب فرانسه بود، در این کشورها پس از پیروزی انقلابیون علاوه بر تسویه های گسترده که با اعدام های پرتعداد همراه بود، بر اساس خواسته آنهایی که سران انقلاب بودند، حکومت تشکیل داده شد.

اما در انقلاب اسلامی این مردم بودند که با رأی بالای خود نوع حکومت را تعیین کردند و اگر هم رأی منفی به آن می دادند باز هم حضرت امام (ره) آن را می پذیرفت.

اما پس از استقرار جمهوری اسلامی ایران که دارای یک ساختار حکومتی بر اساس مردم سالاری دینی و مبتنی بر رأی مردم است، طرح موضوعات انحرافی همچون برگزاری همه پرسی برای آینده سیاسی کشور غیر از سیاست براندازانه چیز دیگری نیست.

همه تلاش هایی که در طول 40 سال گذشته تاکنون علیه جمهوری اسلامی ایران انجام شده است، در راستای سرنگونی انقلابی بوده که معادلات بسیاری را به هم زده و باعث شده تا جبهه استکبار برای دستیابی به اهداف خود با دست اندازهای سختی روبرو شود.

هر آنچه که از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در چارچوب تحریم های اقتصادی، تحریم های سیاسی، تهدیدات نظامی، تحریم تسلیحاتی، فشارهای گسترده، ترتیب دادن جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران، ایجاد بحران در منطقه غرب آسیا و ایجاد فتنه های متعدد در داخل کشور برای این بوده است که نظام اسلامی سرنگون شود.

 

همه پرسی

 

همه این راه های رفته از سوی دشمنان به بن بست خورد، اما هیچگاه دست از دشمنی با انقلاب اسلامی بر نداشتند.

باید به این نکته توجه داشت که جمهوری اسلامی ایران به خاطر شرایط ویژه ای که دارد، مراقبت و حراست از انقلاب و بیداری و هوشیاری همیشگی باید داشته باشد، حتی سخنانی که از سوی مسئولین بر زبان رانده می شود باید با دقت و آینده نگری همراه باشد در غیر این صورت، باعث ایجاد مشکلات و چالش هایی برای کشور خواهد شد.

ایران از گزند نفوذ دشمنان در امان نیست به همین خاطر است که باید مراقبت بیشتری در این زمینه انجام شود، سیاست نفوذ، راهبردی است که آمریکایی ها مدتی است آن را عملیاتی کرده اند و صراحتاً نیز گفته اند که با وجود مردم انقلابی در ایران نمی توان جمهوری اسلامی را سرنگون کرد و تنها راه، نفوذ به درون نظام است.

خواسته یا ناخواسته برخی در داخل تحت تأثیر نفوذ دشمن قرار می گیرند و بر همین اساس برخی سخنان و مواضعی را مطرح می کنند که خواسته دشمنان است.

زمانی که بارها گفته می شود مشکلات کشور با رفراندوم و همه پرسی حل خواهد شد، این موضوع با استقبال و شادمانی دشمنان روبرو میشود.

طرح موضوع برگزاری همه پرسی در ایران برای نخستین بار نیست که مطرح میشود، اما تکرار و پیگیری آن باعث شده است تا دشمنان خارجی آن را به عنوان یک ابزاری برای تضعیف جمهوری اسلامی ایران تلقی کنند.

گزارش ها، اظهار نظرات و تیترهایی که در رسانه های خارجی معاند و البته در برخی رسانه های داخلی که با استقبال روبرو شده، نشان دهنده پیگیری خطی است که برای رفراندوم کشیده شده است.

حال شاید هدف و قصد آن شخصیتی که طرح موضوع کرده و پای همه پرسی را به میان کشیده، خواسته و هدف دیگری باشد اما، آنچه که از برآیند استقبال و شادمانی دشمنان بیرون می آید، هدف دیگری را نشان می دهد.

پس از آن که موضوع همه پرسی بار دیگر مطرح شد، رسانه های خارجی وابسته به دشمنان برداشت خود را از همه پرسی، تغییر نظام اسلامی بیان کردند.

اینجا همان نکته ای است که به آن اشاره شد، آنجا که همه مسئولین باید سخنان و مواضع خود را پیش از مطرح کردن بسنجند و آنگاه آن را بیان کنند تا از سوء استفاده در امان باشد.

شاید انگیزه و هدف آن مسئول و شخصیت از طرح موضوع، آن چیزی نباشد که دشمنان برداشت می کنند، اما زمانی که از سوی یک مسئول بیان میشود آن هم بدون این که با شفافیت همراه باشد، قطعاً با سوء استفاده همراه خواهد شد، حال آن که هیچ کشوری را نمیتوان یافت که پس از استقرار خود، سال ها بعد دست به برگزاری رفراندوم برای تغییر ساختار بزند.

کشوری که مردم آن از انسجام ملی برخودار هستند و این انسجام ملی را در 22 بهمن 96 و در راهپیمایی بزرگ خود نشان دادند، رفراندوم معنایی ندارد. اگر برخی جناح ها و احزاب سیاسی در کشور با مشکلاتی روبرو هستند و این مشکلات باعث اختلافاتی شده است، رفراندوم را نباید خرج چنین گروه های سیاسی کرد، مشکل متعلق به آنها است که باید خود در صدد حل آن برآیند.
مردم از جناح های سیاسی رویگردان هستند، چرا که به این نتیجه رسیده اند برخی از مشکلات سیاسی کشور به عملکرد جریان های سیاسی باز می گردد.

اکنون موضوع همه پرسی در رسانه های خارجی و آنهایی که با سرسپردگی از قطار انقلاب پیاده شده و به اردوگاه دشمن رفتند، به یک همه پرسی برای تغییر جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است، آنهایی که در داخل بحث همه پرسی را به میان کشیده اند اکنون باید شفاف وارد میدان شوند و درباره موضوعی که مطرح کرده اند پاسخگو باشند.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x