جمعه, 25 آبان 1397 :: Friday, 16 November 2018
کد خبر: 130269

مکان های دیدنی روستای کرکبود+ تصاویر

روستای کرکبود یکی از زیباترین روستاهای اطراف تهران محسوب می شود.
اتاق خبر 24

روستای کرکبود یکی از زیباترین روستاهای اطراف تهران محسوب می شود. این روستای زیبا که از توابع شهرستان طالقان است، با سایر روستاهای این ناحیه تمایز های بسیاری دارد. زیرا که وجود درختان سر به فلک کشیده که شاخ و برگ در هم تنیده اند و بر کوچه باغ ها سایه افکنده اند، زیبایی خاصی به این ناحیه داده است. از وجه تسمیه این روستا که جویا می شویم در میابیم به علت تیرگی و کبودی صخره های اطراف روستا این مکان به کرکبود معروف شده است.

مکان های دیدنی روستای کرکبود

آبشاری در حوالی این روستا قرار گرفته است که با اینکه ارتفاع زیادی ندارد اما آنچنان با قدرت بر صخره های بلند می کوبد که لرزه بر دل بیننده می اندازد. آبشار کر یا آبشار کرکبود با ارتفاع 15 متر گویی دامن سفید و پر چین خود را بر روی زمین پهن کرده اند، از کوه های شمالی طالقان سرچشمه می گیرد و سرانجام به رودخانه ی شاهرود می پیوندد. در کنار این آبشار زیبا که قرار می گیریم، گویی قطرات خنک آب آن صورتمان را نوازش می کند و روحمان را تازه می کند.

مکان های دیدنی روستای کرکبود1

به کنار آبشار و به زیر صخره ها که دقت می کنیم حفره هایی را می بینیم که به صورت دکه های مجزا درآمده اند. گویند که این حفره ها در قدیم جایگاه خوشنویسان، نویسندگان و قرآن نویسان بوده است. صدای پر قدرت اب که اجازه ی شنیدن هیچ صدایی را به ما نمیدهد و تماشای پیچش جریان آبی که از آبشار بر روی صخره ریخته است، طراوت از دست رفته ی آدمی را باز می گرداند.

مکان های دیدنی روستای کرکبود2

 

مکان های دیدنی روستای کرکبود3

 

مکان های دیدنی روستای کرکبود4

 منبع: سیتی پدیا

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x