يكشنبه, 27 آبان 1397 :: Sunday, 18 November 2018
کد خبر: 128858
آینده برجام

عراقچی: ما وارد مذاکره شدیم تا حق مسلم ما "انرژی هسته‌ای" تثبیت شود نه رفع تحریم‌ها

معاون وزیر امورخارجه گفت: خواست اصلی ما و شعار اصلی مردم ما این بود که «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست».
عراقچی: ما وارد مذاکره شدیم تا حق مسلم ما به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام در برنامه «جهان آرا» در خصوص «آینده برجام» توضیحاتی ارائه کرد.

عراقچی درخصوص رفع تحریم‌ها در برجام گفت: اینکه موضوع اصلی برای ورود به مذاکرات رفع تحریم‌ها بود نه این گونه نبود. رفع تحریم‌ها خواسته بسیار بزرگ ما بود ولی خواست اصلی ما و شعار اصلی مردم ما این بود که «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست». اگر می‌خواستیم برای تحریم‌ها وارد مذاکره شویم، اصلا چرا کاری کردیم که تحریم‌ شویم؟ ما دنبال تثبیت حق مسلم خودمان بودیم. ما وارد مذاره شدیم تا حق مسلم ما "انرژی هسته ای" تثبیت شود و جامعه بین‌الملل و 1+5 و شورای امنیت به برنامه غنی سازی ما احترام بگذارند و این یک دستاورد بزرگ است. 

وی تصریح کرد:‌ تحریم‌هایی که بدنبال برداشتن آن بودیم تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای بود. ما تحریم‌های دیگری هم داریم که بعد از انقلاب اعمال شد که همان تحریم‌های اولیه هستند. بعدا که در بحث هسته‌ای وارد شدیم تحریم‌های ثانویه را اعمال کردند. ما در ژنو توافق کردیم تمام تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای برداشته شود. ما اجازه مذاکره درباره تحریم‌های اولیه را نداشتیم.

 

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x