دوشنبه, 21 آبان 1397 :: Monday, 12 November 2018
کد خبر: 127754

آزار جنسی دهها کارمند زن سازمان ملل

یک روزنامه انگلیسی نوشت که تعدادی از کارکنان زن سازمان ملل مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند اما به دلیل ترس از پیامدهای شکایت در این زمینه سکوت کرده‌اند.
آزار جنسی دهها کارمند زن سازمان ملل اتاق خبر 24
روزنامه انگلیسی گاردین با افشای اینکه شماری از کارمندان سازمان ملل متحد مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند، نوشت: «اطلاعاتی که از کارکنان کنونی و پیشین سازمان ملل به دست آمده است، نشان می‌دهد که در این سازمان فرهنگ سکوت و عدم مصونیت برقرار است».
 
از میان کسانی که مورد مصاحبه قرار گرفته‌اند، ۱۵ نفر به روزنامه گاردین عنوان کرده‌اند که آزارهای جنسی صورت گرفته آزار کلامی تا تجاوز بوده است.
 
کارمندان سازمان ملل متحد که از ۱۰ کشور جهان در این سازمان مشغول به کار هستند، خواستار آن شدند که به دلیل عدم انتقام از آنها نامشان فاش نشود.
 
سه کارمند زن سازمان ملل در این باره به گاردین گفته‌اند که آنها مجبور به ترک شغل شده یا به پایان یافتن قراردادهایشان تهدید شده‌اند.
 
در مقابل، سخنگوی سازمان ملل متحد در این باره گفت: هیچ کس اعتقاد ندارد که سازمان ملل متحد با هر سازمان دیگری متفاوت است و متاسفانه با آزار جنسی مواجه شده است که در هر سازمان دیگری روی می‌دهد.
انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x