دوشنبه, 28 آبان 1397 :: Monday, 19 November 2018
کد خبر: 127651

فعالیت سامانه بارشی جدید از جمعه در کشور

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی از اواخر روز جمعه وارد کشور می‌شود، گفت: این سامانه بارشی فعال نیمه غربی، ارتفاعات مرکزی زاگرس، نقاط مرکزی، دامنه‌های البرز، سواحل خزر و بخشهای شرقی را با ناپایداری مواجه می‌‌کند.
فعالیت سامانه بارشی جدید از جمعه در کشور اتاق خبر 24

احد وظیفه درباره وضعیت جوی روزهای آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته کشورمان را با بارش باران، برف و کاهش دما مواجه کرده بود رفته رفته از کشور خارج می‌شود و تنها برخی امواج ضعیف در ساعات آتی از کشور عبور می‌کند.

وی با بیان اینکه عبور موج‌های بارشی ضعیف موجب افزایش ابر و بارش پراکنده باران و برف می‌شود، افزود: امروز و در ساعات آتی بخشهایی از البرز شرقی، شرق سواحل و شمال شرق کشور و فردا نیز برخی از مناطق شمال غرب، ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز با بارش خفیف و پراکنده مواجه می‌شوند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه به سبب وزش باد شدید گرم جنوبی استانهای گیلان، اردبیل و بخشهایی از شمال غرب کشور، دما به طور قابل ملاحظه‌ای در این مناطق افزایش می‌یابد و از روز شنبه با کاهش دما به شرایط عادی بازمی‌گردد.

به گفته وظیفه، از اواخر وقت امروز تا اواخر وقت روز جمعه غالب مناطق کشور به‌ویژه نیمه شمالی با افزایش دما مواجه می‌شود که البته این وضعیت از روز شنبه دوباره دچار تغییراتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی از اواخر وقت روز جمعه وارد کشورمان می‌شود، گفت: از روز جمعه یک سامانه بارشی فعال از غرب به کشور وارد می‌شود؛ این سامانه ابتدا غرب، شمال غرب و به تدریج جنوب غرب و ارتفاعات مرکزی زاگرس را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب افزایش ابر، وزش باد شدید، بارش باران و برف و به تدریج کاهش دما می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: طی روز جمعه به سبب افزایش سرعت وزش باد در جنوب غرب کشور، احتمال بروز پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت دید در غرب استان بوشهر، خوزستان و ایلام وجود دارد.

وظیفه ادامه داد: طی روز شنبه نیز گستره بارشها علاوه بر مناطق ذکر شده، بخشهایی از نقاط مرکزی، دامنه‌های جنوبی زاگرس، جنوب کشور، دامنه‌های البرز و سواحل دریای خزر را نیز در برمی‌گیرد.

وی توضیح داد: طی همین مدت بخشهایی از نوار جنوبی کشور با افزایش ابر، رعد و برق و بارش باران مواجه می‌شوند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: طی روز یکشنبه سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال خواهد بود و انتظار داریم از روز دوشنبه این سامانه به‌تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج شود.

به گفته وظیفه، با ورود این سامانه بارشی به کشور بخشهایی از نیمه غربی و شرقی خلیج فارس در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی، شهرکرد با 13 درجه بالای صفر را سردترین و بندرعباس با 24 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین لحظات به 8 درجه بالای صفر رسید که احتمال بارش پراکنده باران و برف در ساعات آتی در نقاط شرقی و سردسیر استان تهران دور از انتظار نیست.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x