سه شنبه, 1 آبان 1397 :: Tuesday, 23 October 2018
کد خبر: 126944

استقرار ارتش در سراسر تونس

مسؤولان تونسی در راستای اقدامات پیشدستانه به دلیل افزایش موج اعتراضات، تعدادی از نیروهای ارتش را در نزدیکی مقرهای حیاتی و تأسیسات مهم در پایتخت مستقر کردند.
استقرار ارتش در سراسر تونس اتاق خبر 24

به نقل از شبکه خبری المیادین، تعدادی از یگان‌های ارتش مقابل مقر دولت در القصبه و ساختمان تلویزیون و رادیوی دولتی و بانک مرکزی و وزارتخانه‌ها و تأسیسات نیرو با هدف ممانعت از حملات احتمالی تظاهرکنندگان مستقر شدند.

یک منبع مسؤول اعلام کرد که الباجی قائد السبسی، رئیس‌جمهوری تونس امروز (پنجشنبه)‌ نشستی را با یوسف الشاهد، نخست‌وزیر برای بررسی وضعیت امنیتی و احتمال اعلام منع آمد و شد جزئی یا کلی در تونس تا زمان برقراری امنیت کامل برگزار می‌کند.

این در حالی است که چهارشنبه‌شب درگیری‌هایی میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس در حومه پایتخت و برخی شهرهای غربی و جنوبی رخ داد.

از سه روز پیش شهرهای تونس شاهد اعتراضات گسترده به افزایش قیمت‌ها و وخامت اوضاع اقتصادی است. تظاهرکنندگان خواهان لغو قانون بودجه هستند.

این در حالی است که یوسف الشاهد جبهه مردمی را که شامل گروه‌هایی از احزاب چپ‌گراست به دست داشتن در این تظاهرات و تحریک مردم متهم کرد.

اما جبهه مردمی خواهان ادامه تظاهرات شده و برای برگزاری تظاهرات گسترده در ۱۴ ژانویه به مناسبت هفتمین سالروز انقلاب ۱۴ ژانویه ۲۰۱۱ که به سرنگونی نظام زین العابدین بن علی منجر شد، فراخوان داده است.

تعدادی از احزاب و نهادها و جمعیت‌ها اعلام کرده‌اند که روز یکشنبه ۱۴ ژانویه در راهپیمایی ملی مشترکی با عنوان "تونس انقلابش را پس می‌گیرد" شرکت خواهند کرد.

ائتلاف مخالفان که حزب جبهه مردمی رهبری آن را برعهده دارد چهارشنبه شب از تمامی مبارزان و حامیان خود در سرتاسر کشور خواست اعتراضات گسترده‌ای برگزار کنند.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x