يكشنبه, 29 مهر 1397 :: Sunday, 21 October 2018
کد خبر: 126912
یادداشت اتاق خبر 24

تقاصش را پس می‌دهند

رهبر انقلاب خطاب به آمریکا فرمودند؛ «در این چند روز به ایران خسارت زدید، این کار بی تقاص نخواهد ماند.«
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

رهبر معظم انقلاب روز گذشته در دیدار مردم قم به مناسبت سالگرد قیام 19 دی مردم این شهر به اتفاقات چند روزه در ایران واکنش نشان دادند و خطاب به آمریکا فرمودند؛ «در این چند روز به ایران خسارت زدید، این کار بی تقاص نخواهد ماند

آمریکایی ها بارها با دخالت های خود به ایران خسارت وارد کرده اند اما پس از مدت زمان کوتاهی و حتی همان لحظه تقاص اعمال کثیف خود را پس داده اند.

روشن ترین و گویاترین تقاصی که آمریکایی ها همان آن پس دادند به ماجرای طبس و هلاکت چند تن از نیروهای ویژه ارتش آمریکا به نام نیروی «دلتا» باز می گردد.

سال 57 بود که پنتاگون و سیا با دستور رئیس جمهور وقت آمریکا نقشه عملیات نظامی را پیاده می کنند تا شاید بتوانند جاسوسان خود را از لانه جاسوسی آمریکا رها کنند.

چند فروند هواپیمای سی 130 و هلیکوپترهای ارتش آمریکا وارد خاک ایران شده و در صحرای طبس فرود می آیند تا عملیات را از آنجا ادامه دهند.

توفان شن نیروهای زبده و کارکشته ارتش آمریکا را در همانجا زمینگیر می کند و چندین فروند هواپیما و هلیکوپتر آنها نیز به خاطر توفان شن نابود می شود. عملیات ناکام می ماند و شکست سنگینی به ابهت نظامی و سیاسی آمریکا وارد می شود.

آمریکایی ها پیش از آن که بخواهند عملیاتی را علیه انقلاب اسلامی انجام دهند، سیلی را دریافت کردند و تقاص کار خود را پس دادند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در سخنان روز گذشته خود به سه رژیمی که علیه جمهوری اسلامی ایران توطئه و دسیسه چینی می کنند اشاره کردند، آمریکا، اسرائیل و آن کشور خرپول عربی رژیم آل سعود، هر سه رژیم تقاص پس خواهند داد.

 

رهبر انقلاب

 

یادمان نرفته زمانی که فرمانده کل قوا به تاریخ 8 مهر 94 در مراسم دانش ‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر با اشاره به حادثه تأسف بار و خونين منا، آن را بدليل جان باختن هزاران نفر از حجاج بويژه صدها نفر از حجاج ايراني، عزا و مصيبتي واقعي براي ملت ايران خواندند و با اشاره به لزوم تشکيل کميته حقيقت ياب با حضور کشورهاي اسلامي و از جمله ايران، گفتند: دولت عربستان در انتقال ابدان مطهر جان باختگان به وظايف خود عمل نمي کند و جمهوری اسلامي ايران نيز تاکنون با خويشتنداری و ادب اسلامی، حرمت برادری را در دنیای اسلام نگه داشته است، اما اين را بدانند که اندک بي احترامي به دهها هزار نفر از حجاج ايراني در مکه و مدينه و عمل نکردن به وظايف براي انتقال ابدان مطهر، عکس العمل سخت و خشن ايران را در پي خواهد داشت.

و پیش از آن که عربستان عکس العمل سخت و خشن ایران را تجربه کند، مقامات این رژیم با سرعت و احترام به انتقال پیکر شهدای منا به ایران اقدام کردند.

بحران غرب آسیا و دسیسه ای که آمریکایی ها با همراهی رژیم اسرائیل و رژیم آل سعود در کشورهای سوریه و عراق طرح ریزی کرده بودند، با نقش آفرینی ایران از بین رفت.

گروه های تروریستی تکفیری در غرب آسیا تنها برای سوریه یا عراق تشکیل نشده اند، بلکه غایت اهداف آمریکا از تشکیل این گروه ها، نا امن کردن جمهوری اسلامی ایران است.

اما تروریست های تکفیری وهابی به هدف خود نرسیدند و اکنون در حال نابودی کامل در منطقه هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای 28 خرداد امسال بود که در دیدار جمعی از خانواه شهدای مدافع حرم و مرزبان، به سخنان خصمانه و تهدیدآمیز اخیر مقامات امریکایی اشاره کردند و با گزافه خواندن آن گفتند: «دولتمردان امریکایی از ابتدای پیروزی انقلاب همواره به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی بوده اند، اما نخواهند توانست به ملت ایران سیلی بزنند بلکه این ملت است که به آنها سیلی خواهد زد

رهبر انقلاب اسلامی، مقامات جدید کاخ سفید را بی‌تجربه و تازه‌کار خواندند و تأکید کردند: این افراد بی‌تجربه، ملت و مسئولان ایران را نشناخته اند و هنگامی که تو دهنی بخورند، آن زمان متوجه خواهند شد، حساب و کتاب چیست!

چند روز پیش از سخنان رهبر انقلاب چند تن از عوامل داعش در حرم حضرت امام(ره) و مجلس شورای اسلامی دست به اقدام تروریستی زدند.

همگان چشم انتظار چگونه پاسخ دادن ایران به این اقدام بودند، تنها چند ساعت پس از سخنان رهبری در جمع خانواده مدافعان حرم بود که 6 فروند موشک بالستیک سپاه پاسداران به پایگاه داعش در خاک سوریه شلیک شد و صدها نفر از مزدوران آمریکایی را به هلاکت رساند.

شلیک 6 فروند موشک بالستیک ایران به پایگاه داعش در سوریه همان سیلی بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی وعده آن را داده بودند.

مقامات آمریکا، رژیم اسرائیل و رژیم سعودی از واکنش ایران شوکه شدند چون انتظار چنین پاسخی را از سوی ایران نداشتند.

طبیعی است که آنها همچنان به دشمنی های خود علیه ایران ادامه دهند و سعی کنند به گونه ای به انقلاب اسلامی، مردم و کشور ضربه وارد کنند.

آشوب ها و اغتشاشات چند روزه در برخی شهرهای ایران همان انتقام و ضربه ای بود که ظرفیت ابرقدرتی آمریکا با همراهی رژیم اسرائیل و رژیم خرپول عربستان سعودی از خود نشان تا بر انقلاب وارد کند.

رهبر انقلاب روز گذشته در دیدار مردم قم درباره اتفاقات چند روزه در ایران گفتند؛ «حضرات حاکم در آمریکا اولاً بدانند که تیرشان به سنگ خورده، ممکن است این کار را تکرار کنید اما بدانید که باز هم سرتان به سنگ خواهد خورد

ایشان همچنین درباره پاسخی که جمهوری اسلامی ایران به آمریکا و دیگر نوچه هایش به خاطر خساراتی که به مردم و کشور وارد شد خواهد داد چنین گفتند؛ «به ما در این چند روز خسارت زدند، بدانند این بی‌تقاص نخواهد بود

23 دی ماه یک روز به یادماندنی دیگر است که در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت شده و در آستانه سالگرد این روز هستیم.

در این روز دو فروند قایق جنگی ارتش آمریکا وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی شد، در این قایق ها 10 کماندوی نیروی دریایی ارتش آمریکا حضور داشتند، این قایق ها از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران توقیف شده و 10 کماندو نیز بازداشت شدند. بعدها فیلم هایی که از آنها منتشر شد نشان از عجز و خفت این سربازان را نشان می داد که چگونه مقابل نیروهای ایران اشک می ریختند.

واکنش نیروی دریایی سپاه پاسداران به ورود غیر قانونی که در واقع تجاوز نظامی به آب های سرزمینی کشورمان بود، قانونی و بجا بود. آمریکایی ها از واکنش ایران به دو قایق نظامی خود هم شوکه شده بودند و هم عصبانی، اما کاری از دستشان بر نمی آمد.

فرمانده کل قوا در دیداری که نیروهای عمل کننده برای توقیف و بازداشت قایق های نظامی آمریکا و تفنگداران آنها داشتند تاکید کردند: «کار شما بسیار عالی، جالب و بهنگام بود و در واقع باید این حادثه را کار خدا دانست که آمریکاییها را به آبهای ما کشاند تا با اقدام بهنگام شما، آنگونه با دستهایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند

حضرت آیت الله خامنه ای چند ماه پیش از آن که نیروی دریایی سپاه دو فروند قایق آمریکایی را در خلیج فارس توقیف کند، در اردیبهشت 94 به تهدید نظامی دو مقام رسمی آمریکا در روزهای اخیر و همزمان با مذاکرات هسته ای اینگونه پاسخ داده بودند؛« مذاکره در زیر شبح تهدید معنایی ندارد و ملت ایران مذاکره زیر سایه تهدید را بر نمی تابد

ایشان با اشاره مجدد به اظهارات مقامات رسمی آمریکا در روزهای اخیر که گفته بودند اگر چنین شرایطی پیش آید ما حمله نظامی می کنیم، خطاب به دولتمردان آمریکایی گفتند: اولاً غلط می کنید. ثانیاً همانطور که در زمان رئیس جمهور قبلی آمریکا هم گفتم، دوران بزن و در رو تمام شده است و ملت ایران کسی را که بخواهد به او تعرض کند، رها نخواهد کرد.

توقیف حقارت بار دو قایق آمریکایی و بازداشت ذلت بار تفنگداران ایالات متحده از سوی نیروهای جوان و انقلابی سپاه پاسداران مصداق همان دوران بزن و در رویی تمام شده است.

اکنون نیز آمریکایی ها با همکاری سرسپردگان خود در منطقه شیطنتی در داخل ایران انجام دادند، خسارتی هم وارد کردند، چند تن از هموطنانمان به دست ایادی مزدور و خودفروخته کشته شدند، اکنون باید در انتظار پاسخ جمهوری اسلامی ایران باشند، تقاص پس بدهند، تقاصی سخت و دردناک. این که چگونه تقاص پس خواهند داد، بی خبر بودن از آن، غذاب آورتر است.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x