سه شنبه, 1 آبان 1397 :: Tuesday, 23 October 2018
کد خبر: 123003
اتاق خبر24 گزارش می‌دهد؛

همدستی فرد خاص با طیف خاص

رفتارهای آن فرد خاص که چند روزی است برای خود جنجالی به پا کرده به کام برخی خوش آمده و در حال بهره برداری های سیاسی از آن هستند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

فرد خاص با آن سابقه مدیریتی خود، به همراه چند تن از هوادارانش برای رسانه های خارجی و داخلی خوراک و سوژه درست کرده اند.

اما تنها موضوع مهم در ماجرای او، سوژه درست کردن برای رسانه ها نیست، بلکه همدستی و همکاری میان او و همفکرانش با طیف سیاسی خاص است.

زنبیلی دیرین دیرین

این دو «خاص» با توجه به اقدامات دوطرفانه، دستشان در یک کاسه است و در حال تدارک و برنامه ریزی برای رسیدن به هدف هستند.

رفتار آن فرد خاص با همراهی هوادارانش به سود کدام یک از طیف های سیاسی کشور خواهد بود؟

اصولگرایان به خاطر رفتارها و گفتارهای فرد خاص، او را ترد کرده و اعلام برائت هم کرده اند.

حتی در واکنش به او پیشقدم بوده و هستند، بارها او را حتی زمانی که مسئولیت داشت، به خاطر برخی رفتارها شماتت هم کرده اند که این خود نشان دهند این موضوع است، برای آنها منافع انقلاب، مردم و کشور مهم است و لاغیر. اگر زمانی او در جرگه اصولگرایی می گنجید، به خاطر رفتارهای ناهنجار و ناپسند فرد خاص، دیگر در این اردوگاه جایی و جایگاهی ندارد.

البته خود آن فرد خاص هم اعتقادی به عضویت در باشگاه سیاسی اصولگرایی نداشت و این موضوع را همان هنگام پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 84 گفته بود.

اما اصولگرایان به این خاطر از او حمایت کردند که در دوره اول ریاست جمهوری خود، مشی انقلابی همراه با رفتار جهادی در مناطق محروم و اقدامات عمرانی او باعث چنان حمایتی شد، اما زمانی که او از این قطار پیاده شد، حمایت ها نیز کمرنگ گشت و سپس پایان یافت.

آیا طیف سیاسی خاص نیز در جریان فتنه انگیزی سران خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 همچون جناح مقابل رفتار کردند؟!
آن فرد خاص، تنش آفرینی می کند و رسانه های آن طیف سیاسی خاص هم به تنش ها دامن می زنند و رفتارهای او و یارانش را با آب و تاب منتشر می کنند.

گزارش های خود را با سیاست یکی به نعل یکی به میخ آماده می کنند و به چاپ می رسانند، در یکطرف ماجرا، آن آدم خاص را که پیش از این مسئولیت هم در نظام اسلامی داشت مورد لطف خود قرار می دهند، از طرف دیگر جناح مقابل را با انتقادات خود می نوازند و به باد انتقاد می گیرند.

فرصت را آن فرد خاص ایجاد کرده و فرصت طلبی هم از آن طیف خاص سیاسی صورت می گیرد.

همکاری و همزیستی مناسب و خوبی میان آن دو شکل گرفته و با ادامه چنین روندی باید در انتظار اتفاقات بعدی باشیم.

یک فعال اصلاح طلب درباره رفتارهای آن فرد خاص نوشته است؛ « اگر جزيي ‌نگری كنيم، اقدامات آنان حداقل در كوتاه‌ مدت تا حد بسيار زيادي به نفع اصلاح‌ طلبان و نيروهاي منتقد است. در واقع آنان به دلايلي از موقعيتي برخوردارند كه مي‌توانند حرف‌هايي را بزنند كه جدا از درست يا نادرست بودن آنها، هيچ اصلاح ‌طلبي نمي‌تواند آنها را بگويد، حتي اگر با سند و مدرك دقيق حرف بزند و اگر چنين رفتاري از خود نشان دهند به فوريت با واكنش تند مواجه خواهند شد. البته يك علت چنين برخوردي به اثرگذاري اصلاح‌طلبان مربوط مي‌شود و الا در كشور كساني هستند كه تندترين سخنان را بيان مي‌كنند و كسي به آنان كاري ندارد. اتفاقاً خوب هم هست كه آزاد هستند تا هرچه مي‌خواهند بگويند، اين به نفع جامعه و كشور است.»

چنین اظهار نظری چه نکته ای را اثبات می کند غیر از این که سخنان و مواضع آن فرد خاص در راستای اهداف و سیاست های طیف خاص سیاسی است.

او فضایی را ایجاد کرده که طیف سیاسی خاص نیز زبان بگشاید و طلب کار فتنه 88 شود به گونه ای که مقصر و مجرم اصلی وقوع فتنه 88 را کنار بگذارد و رفتارهای آن فرد خاص با همراهی یارانش را بهانه ای قرار دهد تا بگوید مسبب اصلی آن فتنه او بوده است و بس!

طیف سیاسی خاص حتی آن فرد خاص را شریک نمی داند بلکه می گوید عامل فتنه 88 بوده است.

یکی از نمایندگان مجلس که به طیف سیاسی اصلاح طلب هم گرایش دارد گفته است؛ «این موضوع که -آقای خاص- منشأ بسیاری از گرفتاری‌ها در کشور بوده است و در سال 88 عامل بسیاری از اتفاقات بود فراموش نمی‌شود؛ من انتظار داشتم آقای دادستان و آقای اژه‌ای که از تخلفات «آقای خاص» سخن می‌گویند، درباره نقش او در حوادث‌88 هم بگویند؛ چه زمانی می‌خواهند بگویند عاملیت فتنه از سوی او بوده است؟!

در این میان نظام اسلامی مظلوم واقع شده و در میان نزاعها، چالش آفرینی ها، ساختار شکنی ها، بی مهری ها و بی انصافی های برخی ایستاده و استوار است. مردم خود به خوبی می توانند تشخیص دهند کدام طیف و فرد رفتار ناصواب از خود بروز می دهد.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x