جمعه, 27 مهر 1397 :: Friday, 19 October 2018
کد خبر: 122404

سرنوشت نامعلوم "ستاره آسمان شیعه" در خاک بحرین

امروز که این گزارش را میخوانید، ستاره درخشان آسمان شیعه در زمین بحرین در حال خاموش شدن است و تمامی شیعیان این جنایت را متوجه آل خلیفه، آل سعود و حامیان غربی آن ها میدانند. مردم حق طلب بحرین تنها نیستند و قطعا یک روز انقلاب آن ها به رهبری شیخ عیسی قاسم مانند انقلاب اسلامی ایران به پیروزی خواهد رسید.
سرنوشت نامعلوم به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

در کش مکش های حقوق بشری دنیا که غرب با بهانه های واهی نوک پیکان اتهام را به سمت ایران گرفته است کمی آن طرف تر اتفاقاتی در حال رخ دادن است که به زعم به اصطلاح متولیان حقوق بشر دنیا نقض آن به حساب نمی آید.

اجرای قوانین الهی در ایران در غالب قانون مجازات اسلامی در حالی از منظر غرب نقض حقوق بشر به حساب می آید که در سایر کشورهای اسلامی زیاده روی ها و بی حساب ظلم کردن ها دیده نمی شود.

از عربستان گرفته تا بحرین، خلفای جعلی کشورهای اسلامی در حال چنگ انداختن به پوسته باقی مانده از اسلام در کشورهایشان هستند و علی الظاهر چون این امر خوشایند دشمنان اسلام در غرب است ابعاد حقوق بشری فعالیت های کثیفشان دیده نمی شود.

راه انداختن یک جنگ تمام عیار توسط عربستان علیه کشور بی دفاع یمن، نسل کشی مسلمانان روهینگیایی در شرق آسیا، تدابیر شدید ضد حقوق بشری در کشور کوچک بحرین و ... تنها بخشی از مواردی است که هیچگاه توسط مدعیان حقوق بشری غربی دیده و شنیده نشده است.

 

 

آل خلیفه با تبار سعودی

نگاهی به تاریخ و نحوه حاکمیت قبیله آل خلیفه در بحرین نشان می‌دهد، آل خلیفه خاندان بی‌نام و نشانی در بحرین بود که تنها با کمک پادشاهی عمان و آل سعود و سپس انگلیسی‌ها موفق شد، در بحرین نام و نشانی برای خود بیابد.

اصل و نسب خاندان آل خلیفه خاندانی به نام "العتوب" باز می‌گردد که از منطقه "الافلاج" در جنوب نجد در عربستان سعودی به سواحل جنوبی خلیج فارس مهاجرت کردند و در ابتدا در قطر سکنی گزیدند و سپس راه به سوی منطقه "کوت" در کویت بردند.

آل‌خلیفه از منطقه "نجد" در عربستان سعودی هستند اما در کویت همراه با آل‌صباح، پسر عموهای خود زندگی می‌کردند پس از آن به منطقه "زباره" در قطر کوچ کردند. آنان گاهی نیز به بحرین سفر می‌کردند که در یکی از این سفرها همراهان و نوکران آل‌خلیفه مردم بحرین را در بازار ستره مورد آزار و اذیت خود قرار دادند. مردم نیز علیه آنان بسیج شده و طی درگیری با آنان یکی از غلامان آل‌خلیفه را کشتند، در مقابل آل‌خلیفه با هدف گرفتن انتقام ارتشی را برای اشغال بحرین تداریک دیدند، در آن زمان حاکم بحرین "نصر آل‌مذکور" بود که از سوی فرماندار بوشهر تعیین شده بود.

آل‌خلیفه در سال 1783 میلادی یک ناوگان دریایی را برای اشغال بحرین تجهیز کردند، نصر آل‌مذکور نیز پس از اطلاع یافتن از این امر با یک ارتش بزرگ به دریا رفت تا در مقابل آل‌خلیفه بایستد اما آل‌خلیفه آنان را دور زده و وارد بحرین شدند، نصر آل‌مذکور متوجه این مسئله شد و به سمت بوشهر رفته و دیگر به بحرین باز نگشت . اینگونه بود که بحرین به اشغال آل خلیفه در آمد.

از آن زمان به بعد جنبش‌های متعددی علیه آل‌خلیفه به راه افتادند اما قبیله آل خلیفه با چند قبیله دیگر همچون الدواسر و الجلاهمه هم پیمان شد که این هم پیمانی تا به امروز ادامه دارد. برخی از آنان همچون الجلاهمه به قطر بازگشتند و برخی دیگر از آنان همچون الدواسر در بحرین و عربستان ساکن شدند. به این صورت سیطره آل‌خلیفه بر بحرین مستحکم شد.

یکی از چهره‌های اصلی قبیله آل‌خلیفه که به بحرین یورش برده و آن را اشغال کرد "احمد بن محمد آل‌خلیفه" نام داشت که همراهان او به او لقت فاتح دادند، گویی که این شخص کشور غیر مسلمانی را فتح کرده بود.

 

 

چکمه آل سعود در پای آل خلیفه

آل خلیفه در بحرین مرتکب جنایاتی شده است که طبیعت آن به راه افتادk امواج اعتراض مردم مظلوم است. اما حمایت های نظامی سعودی به آل خلیفه اهرم قدرت وحشیانه ایست که به حجم جنایات آن ها می افزاید. آنهایی که خاندان آل خلیفه را در بحرین به قدرت رساندند، مسئول ریخته شدن خون‌ها و همه جنایات این رژیم در حق ملت هستند.

اگر آنچه که طی سال‌های گذشته تاکنون در بحرین اتفاق افتاده است در کشورهای اروپایی روی داده بود، قاره اروپا از پیامدهای آن متاثر شده بود، اما انقلاب بحرین به رغم همه خون‌هایی که تقدیم کرده و همه تجاوزات دشمنان در حق این ملت، پایدار باقی مانده است.

بیش از 6 سال از عمر انقلاب ملت بحرین می‌گذرد ملتی که در 14 فِبریه 2011 به رغم تمام مشکلات برای رسیدن به حقوق برحق خود به میدان آمد.

این 6 سال در حالی سپری شد که این ملت ذره‌ای از مواضع خود عقب نشینی نکردند بلکه به رغم تمام ظلم و ستم سردمداران، روز به روز عزم و اراده خود را قویتر کردند.

پناه بردن آل خلیفه به دامان آل سعود برای سرکوب قیام مردمی با درخواست ارسال نیروی سعودی به بحرین، خود به وضوح گویای تأثیر کلان قیام مردمی است که با وجود مسالمت آمیز بودنش ارکان حکومت را به لرزه درمی آورد.

ملت بحرین، به رغم همه جنایات آل خلیفه که با کمک آل سعود در حق ملت بحرین مرتکب شد، و به رغم بازداشت‌ها و قتل و شکنجه و سرکوبگری‌ها به انقلاب و حرکت خود ادامه می‌دهد و ایمان دارد که برای رسیدن به آزادی باید قربانی زیادی بدهد و می‌داند که برای رسیدن به پیروزی باید همه چیز را فدا کند. یکی از این فدا کردنی ها تا به امروز، شیخ مظلوم، عیسی قاسم است.

 

 

وضعیت بحرانی شیخ عیسی قاسم

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی (25 بهمن 89 ه.ش) شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

رژیم آل خلیفه روز سی و یکم اردیبهشت ماه گذشته در ادامه محاکمه غیرقانونی شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین، وی را به یک سال حبس محکوم کرد.

شیخ عیسی قاسم همچنین به مصادره اموال به‌میزان 3 میلیون دینار و به پرداخت هزار دینار غرامت محکوم شد.

در پی این حکم غیرقانونی رژیم آل خلیفه، شهروندان بحرینی مقابل منزل وی تجمع و بر دفاع از ایشان تا لحظه آخر تاکید کردند.

نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه 2 خرداد به منطقه الدراز و منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین یورش برده ضمن به شهادت رساندن 6 تن، ده‌ها نفر را دستگیر کردند و از آن روز تاکنون شیخ عیسی قاسم در اقامت اجباری به سر می‌برد.

نخستین‌بار شبکه خبری «المیادین» یکشنبه شب به نقل از «منابع بحرینی» گزارش داد که وضعیت جسمانی شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین بحرانی است و ایشان نیمی از وزن خود را از دست داده است و به خونریزی معده نیز دچار شده است.

این منابع همچنین تاکید کردند که پزشک معالج وی گفته، «با توجه به اقامت اجباری، معالجه وی امکان‌پذیر نیست و ایشان به انجام چند عمل جراحی و کادر پزشکی متخصص نیاز دارند. با حصر خانگی که آل خلیفه به شیخ عیسی قاسم تحمیل کرده، ایشان نیمی از وزن خود را از دست داده‌اند و به دلیل اینکه از نظر پزشکی نمی‌توانند نمک و شکر مصرف کنند، طی چند ماه اخیر بیماری ایشان شدت یافته و ضعف ایشان بیشتر شده، به شکلی که جسم نحیف ایشان دیگر تحمل بیماری را بیشتر از این ندارد و ممکن است که اندک توان باقی‌ مانده‌اش را هم از دست بدهد».

ابراهیم العرادی، پزشک و فعال سیاسی بحرین گفته است که شیخ عیسی قاسم دچار خونریزی داخلی شده و نیازمند عمل جراحی فوری است.

خانواده وی نیز می‌گویند که به مداوای طرف‌های غیرقابل اعتماد اطمینان ندارند و خواستار حضور یک کادر پزشکی بین‌المللی برای معالجه وی هستند.

یک فعال حقوقی بحرینی نیز با اشاره به وخامت حال  شیخ عیسی قاسم، گفته «از زمان محاصره ایشان توسط رژیم آل خلیفه یعنی از بیش از 524 روز قبل تاکنون، هیچ‌گونه اقدامی برای درمان وی صورت نگرفته است.»

المیادین همچنین در ادامه گزارش خود به نقل از شیخ «حسین الدیهی» دبیرکل جنبش الوفاق بحرین گزارش داده که، «جهانیان در برابر نجات زندگی شیخ عیسی قاسم مسئول هستند و در صورتی که اتفاقی برای او بیفتد، ننگی برای پادشاه خواهد بود.» وی از همه سازمان‌های حقوق بشری جهانی خواست با توجه به حساسیت موضوع به سرعت وارد عمل شده و زندگی شیخ عیسی قاسم را نجات دهند.

محاصره، اقامت اجباری و ممانعت از درمان آیت الله عیسی قاسم جنایت بزرگی است که نظام آل خلیفه مرتکب گشته است.

 

 

*** ستاره آسمان تشیع لقبی است که رهبر معظم انقلاب به شیخ عیسی قاسم داده اند. امروز که این گزارش را میخوانید، ستاره درخشان آسمان شیعه در زمین بحرین در حال خاموش شدن است و تمامی شیعیان این جنایت را متوجه آل خلیفه، آل سعود و حامیان غربی آن ها میدانند. مردم حق طلب بحرین تنها نیستند و قطعا یک روز انقلاب آن ها به رهبری شیخ عیسی قاسم مانند انقلاب اسلامی ایران به پیروزی خواهد رسید.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x