چهارشنبه, 2 آبان 1397 :: Wednesday, 24 October 2018
کد خبر: 120723

"سعد حریری"، مهره اصلی نقشه نا امنی در منطقه

پس از پایان کار داعش، نقشه جدید ائتلاف صهونیسم، آمریکا، سعودی، نا آرامی جدیدی درمنطقه است که بزرگترین قطعه پازل آن استعفای دستوری سعد حریری است. در این گزارش به پاره ای از اماره ها و تحلیل های مربوط به این نقشه پلید اشاره میکنیم. 
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

تاریخ نشان میدهد که اراده ای در کار است تا مناطقی در جهان به دلایلی که امروز واضح به نظر می رسد بوی آرامش را استشمام نکنند. یکی از این مناطق خطه ایست که آن را خاور میانه مینامند. اگر بگوییم هدف اصلی بسیاری از نا آرامی ها تاثیر و تاثر بر ایران اسلامی است بیراه نگفته ایم.

نگاهی به تاریخ معاصر و حضور تروریست های وارداتی در کشورهای اطراف ایران موید ادعای فوق است. کار تروریست ها تا تای تمت داعش به پایان رسید و امروز صادر کنندگان این تروریست ها وارد فاز جدیدی از اقدامات کثیف خود شده اند. در گزارش پیش رو دانه های پازلی را کنار هم قرار میدهیم که قرار است نقشه ی نا آرامی در منطقه را نشان دهد که حتما خیالی است خام.

 

پس از همکاری های منطقه ای و یکسره شدن کار داعش در کشورهای سوریه و عراق و ترکیه، درحالی که تمام تلاش داعش به یک عملیات نصفه و نیمه در ایران ختم میشد، علی رغم میل آمریکا و عربستان مدال افتخار ضد تروریستی به گردن ائتلاف آمریکا و سعودی آویخته نشد. این را هم باید در نظر گرفت که داعش هم یک نقشه بی سرانجام تلقی شد.

 

القصه ! میدانیم که دشمن ازپا نمینشیند و منتظر موقعیتی جدید است تا نقشه ای جدید را پیاده کند. وجود نقشه جدید برای ما واضح است و برای کشف سر آن لازم دانه های پازل را کنار هم قرار دهیم.

دانه های درشت این پازل با کلیدواژه های کردستان عراق، لبنان، سعد حریری، سعودی، یمن، آمریکا و اسرائیل تعریف میشوند.

 

شواهد و قرائن نشان میدهد که اینبار از تروریست و خونریزی نیابتی به آن معنا خبری نیست. اینبار دشمن قسم خورده در راه هموار کردن مسیرها به سمت قلب خاور میانه است تا مستقیما وارد عمل شود.

فرماندهان نظامی اسرائیل اصرار دارند هر عملیاتی بر اساس اطلاعات دقیق و بررسی‌های زیاد پیش از ارائه‌ آن به رهبران سیاسی برای تایید است. اکنون به نظر می‌آید که این یک دوره تنش‌آلود حتی در مقایسه با طغیان سال‌های اخیر در منطقه خاورمیانه است که جهان عرب را با رویدادهای هفت سال گذشته تکان داد.

 

 

کردستان عراق

اسرائیل تنها کشوری است که از برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان و جدایی آن از عراق به طور علنی حمایت و ابراز خشنودی کرد. لمیس اندونی ، تحلیلگر مسائل خاورمیانه و امور فلسطین با انتشار مقاله‌ای در شبکه خبری الجزیره به بررسی دلائل این حمایت پرداخت که در آن گفته شد اشتیاق اسرائیل برای جدایی کردستان از عراق نه از سر دلسوزی برای کردها که طبیعتا برای حفظ منافع ژئوپولیتیک اسرائیل است. در واقع اسرائیل که «اساسش بر پایه اشغال نظامی وحشیانه سرزمین‌ها و آپارتاید بنا نهاده شده» نمی‌تواند دغدغه آزادی کردها یا هر گروه دیگری را در جهان داشته باشد.

اسرائیل نه تنها حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین را به رسمیت نمی‌شناسد بلکه در حمایت از «گروه‌های جنایتکار در آمریکای مرکزی و جنوبی و نظام آپارتاید سابق در آفریقای جنوبی» ید طولایی دارد. اسرائیل هرگز در طول تاریخش از هیچ جنبش آزادی‌خواهانه پشتیبانی نکرده است.

حمایت اسرائیل از استقلال کردستان عراق تنها بر اساس منافع ژئوپولیتیک قابل فهم است. این کشور قصد دارد امنیت انتقال جریان نفت از کردستان عراق به اسرائیل را تامین کند. اما این تنها بخشی از ماجراست. دلیل مهمتر تشکیل یک کشور سرتاپا حامی اسرائیل است که بتواند خود را به کانون امن منطقه برساند.

 

 

"سعد" لبنانی

تحلیل هایی راجع به استعفای نابهنگام سعد حریری وجود دارد که بهتر است به اماره ها بیشتر از تحلیل ها بپردازیم.

سعد الحریری دو هفته قبل از استعفایش تاکید کرد که عبور 9 میلیون نفر از فرودگاه بیروت نشانه ثبات در کشور می باشد، در سایه اوضاع خوب لبنان و توافق طرف های سیاسی برای ادامه گفت و گو ناگهان عربستان سعودی الحریری را فراخواند و وی را به استعفا وادار ساخت.

امروز تمام مردم لبنان و جهان اطمینان دارند که عربستان سعودی الحریری را به استعفا مجبور ساخته است، سعودی اقامت اجباری را به الحریری تحمیل کرده است، الحریری در عربستان سعودی بازداشت بوده و از بازگشت به لبنان منع شده است، سعودی برای تحمیل شخصیت جدیدی به عنوان نخست وزیر تلاش می نماید.

سعودی می خواهد لبنانی ها را ضد یکدیگر تحریک نماید، سعودی جهت تحریک کشورهای عربی برای اتخاذ تدابیر تند ضد لبنان تلاش می نماید، سعودی از اسراییل خواسته به لبنان حمله کند، امروز عربستان علیه لبنان و حزب الله اعلام جنگ داده است.

فارق از این اختلافات امروز تهدیدات و تدابیر سعودی، جنگ علیه لبنان است، مداخله آشکار سعودی را در امور لبنان و همچنین رفتار توهین آمیز آنها با الحریری محکوم می کنیم و توهین به نخست وزیر را توهین به مردم لبنان می دادنیم، تاکید می نماییم که الحریری باید به لبنان بازگردد، ما نمی توانیم بپذیریم که الحریری در عربستان بازداشت باشد، الحریری تحت اجبار استعفا داده است و برهمین اساس تاکید می کنیم این استعفا غیر قانونی است و ما استعفای نخست وزیر را به رسمیت نمی شناسیم.

مطالب بالا عین سخنان دبیرکل حزب الله لبنان در آخرین سخنرانی وی است.

 

 

"یمن" مظلوم

سعودی در یمن پیروزی کسب نکرد و در طرح هایش در سوریه و عراق با شکست مواجه شده است، اتهام های سعودی به ایران درباره موشک بالستیک نشانه سبک شمردن اندیشه و توانمندی یمنی ها توسط ریاض است، آنها نمی دانند امروز یمنی ها قادر به تولید پهباد و دارای توانمندی بالایی برای ساخت موشک هستند. سعودی ها شکست‌شان را در یمن با متهم ساختن ایران و حزب الله توجیه می کنند.

گروه انصارالله یمن یک موشک به سمت فرودگاه بین‌المللی ریاض شلیک کرد که به گفته مقامات سعودی توسط سامانه ضد موشکی ساخت آمریکا رهگیری و منهدم شد. عربستان در تلافی این حمله یمن را در مرزهای زمینی و دریایی محاصره کرد.

به هرحال سعودی با جنگی که در یمن به راه انداخت در حال ساخت پایگاه دریمن بود که ناکام ماند. امروز با ترفند هایی از قبیل اتهام زنی های بالا در حال دست و پا زدن در نقشه مسخره اش است.

 

 

بگیر ببند در "سعودی"

چند ساعت پس از اعلا استعفای سعد حریری، سعودی‌ها از یک سری بازداشت‌ها در میان شاهزادگان و بازرگانان ثروتمند عربستانی به اتهام فساد خبر دادند. هم‌زمان که این شاهزادگان در یک هتل پنج ستاره در ریاض بازداشت می‌شدند، یک سانحه هوایی در مناطق جنوبی عربستان روی داد. روز بعد مشخص شد که یک شاهزاده سعودی سعی داشته از طریق هوایی با استفاده از یک هلی‌کوپتر از عربستان فرار کند که توسط نیروی هوایی سعودی ساقط شد. تمام 9 سرنشین و خدمه این هلی‌کوپتر جان خود را از دست دادند.

بدون هیچ سو گیری به ریز اخبار زیر توجه کنید:

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با انتشار پیامی توئیتری از اقدامات ملک سلمان و ولیعهد قدرتمند وی؛ محمد بن سلمان حمایت کرد. جرد کوشنر، داماد ترامپ چند روز پیش از این رویدادها به عربستان و اسرائیل سفر کرده بود. وزارت امور خارجه اسرائیل یک مقاله درباره موضعش پس از استعفای حریری به سفارت‌خانه‌های خارجی ابلاغ کرد. این، کاملا مطابق با نسخه رسمی سعودی‌ها از این وقایع بود که مسوولیت بحران کنونی در لبنان را متوجه ایران می‌دانست. محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در سفری ناگهانی به مصر و عربستان رفت. بروکسل یک درخواست تعجب‌آور دریافت کرد که یک هیات سعودی خواهان سفر به این کشور در هفته آینده برای بحث درباره روش‌های مبارزه با ترور هستند. این سعودی‌ها به دعوتی از سوی اروپایی‌ها پاسخ دادند که 10 ماه پیش مطرح شده بود.

 

 

رژیم صهیونیستی

در تمام مطالبی که در بالا به آن اشاره شد رد پای رژیم نا مشروع صهیونیستی جاری و ساری است. چه بسا فرمانده این برنامه ریزی ها دست های کثیف صهیونیستی است.

 

هرچه گفته شد از نقشه های دشمن بود. اما ایران و سایر کشورهای هدف منطقه هم آرام ننشسته اند. همانطور که تا امروز دست های پشت پرده دشمنی قبل از دست به کار شدن شکسته اند امروز و فردا هم همین اتفاق خواهد افتاد. داعش که وحشتناک ترین تیر شلیک شده به منطقه بود این چنین خنثی شد. در سوریه، زمام امور به مویی رسید ولی از دست بشار اسد خارج نشد. سابقه شکست های دیگر هم که واضح است.

منطقه ما همیشه آبستن حوادث و نا آرامی ها بوده است ولی هیچ گاه این ناآرامی های صد در صدی نبوده است و اهداف دشمن محقق نشده است. ناکامی از رژیم صهیونیستی بوده است و پیروزی از آن ما. حتی اینبار که زنجیره همکاری با آمریکا و اسرائیل به سعودی و کردستان رسیده است باز چیزی عوض نشده است. ما همان رزمنده های صف اول میدان نبردیم.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x