سه شنبه, 1 آبان 1397 :: Tuesday, 23 October 2018
کد خبر: 119919

پایان نفوذ با اقدام انقلابی مردم انقلابی

سفارتخانه ‏ها حق ندارند که جاسوسى کنند، توطئه بکنند و این ها جاسوسى مى‏کردند. ملتى که براى خدا قیام کرده و شهادت طلب مى‏ کند از هیچ نمى ‏ترسد.
پایان نفوذ با اقدام انقلابی مردم انقلابی به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

با پیروزی انقلاب اسلامی ، به رغم خواست ابر قدرت ها و از دست رفتن استراتژیك ترین كشور وابسته به امریكا و غرب و خطر گسترش مبانی آن به سراسر خاورمیانه و كشورهای اسلامی ، دشمنان جهانخوار با بسیج تمام عوامل پیدا و پنهان خود ، توطئه های گوناگونی را سازماندهی كردند و برای شكست كشاندن انقلاب اسلامی دست به تهاجمی همه جانبه زدند.

با پیروزی انقلاب اسلامی و با اقدام سریع و قاطع مردم و دستگیری سران باقیمانده نظام شاهنشاهی و به خصوص سران ارتش شاه ، كه به دنبال تكرار كودتای 28 مرداد و بازگرداندن شاه و حفظ منافع امریكا در ایران بودند و با ناكام ماندن رهبران امریكایی كودتا كه در روز 22 بهمن در ساختمان ستاد مشترك ارتش ایران همراه با رهبران كودتاچی ارتش ایران ، تجمع كردند و از آنجا كودتا را اداره می نمودند ، محاكمه این سران آغاز شد و در برابر چشمان حسرت زده رهبران امریكا و هم پیمانان غربی آن كه نیروهای تربیت شده و وابسته به خود را در چنگال مردم مسلمان و انقلابی ایران اسیر می دیدند ، دادگاه های انقلابی تشكیل و پس از محاكمه ، به اعدام محكوم شدند و حكم آنان با سرعتی باور نكردنی به اجرا در آمد .

تصویر اجساد این جنایتكاران كه در حقیقت ستون های فروریخته و خرد شده نظام شاهنشاهی وابسته به غرب بودند ، در روزنامه ها به چاپ رسید و آخرین امید های ضد انقلاب و حامیان آنان را برای برپایی مجدد این نظام بر باد داد .

محاكمه و اعدام آنان در حالی اتفاق می افتاد كه افرادی به دنبال نجات آنها از محاكمه و اعدام بودند و بعضی ازجریان های سیاسی موفق شدند چند تن از افراد دستگیر شده ، مانند شاپور بختیار ، نخست وزیر ملی گرای شاه و جاسوس كار كشته سازمان های جاسوسی غرب و طوفائیان ، مسئول خرید سلاح ارتش ایران از امریكا ــ كه اسرار بسیار زیادی از رشوه گیری های مقامات امریكایی و جریان های پشت پرده خرید سلاح را در اختیار داشت ـ فرار دهند . بیشترین تلاش برای جلوگیری از اعدام امیر عباس هویدا ، نخست وزیر سیزده ساله شاه و عضو فرقه استعماری بهائیت ـ كه بیشترین دوران نخست وزیری را در تاریخ مشروطه داشت ـ انجام شد و تلاش های زیادی شد تا با تعویق محاكمه او ، راهی برای نجاتش پیدا شود .

امریكا و وابستگان داخلی اش با وحشت و نومیدی و افسوس و حسرت ، به شكست مفتضحانه خود و حماسه ملت مسلمان و شهادت طلب ایران می نگریستند . انقلاب اسلامی پس از دویست سال كشمكش و شكست های متعدد و كسب تجربیات تلخ ، پیروز شده بود .

ملت ایران بر پایه این تجربیات ، بزرگ ترین معجزه قرن را با شجاعت بی نظیر و دستان توانا و اندیشه و ایمان والا و روحیه شهادت طلبی خود آفریده بود و نظام كهن شاهنشاهی ریشه كن و آخرین كنگره های كاخ مدائن ریخته بود و انقلاب اسلامی پیروز شده بود ، اما حفظ انقلاب به فداكاری و ایثار و آگاهی بیشتری نیاز داشت . مساجد مركز بسیج مردم شده بود و جوانان با تجمع در آنجا به نگهبانی و حفظ آرامش و امنیت و كنترل رفت و آمد های شبانه می پرداختند.

 

 

تسخیر لانه شیطان بزرگ

در زمان دولت موقت در سرتاسر كشور، به ویژه در دانشگاه ها و كارخانه ها، توسط ایادی امریكا، حركت هایی می شد تا جو سیاسی جامعه را هر چه بیشتر پیچیده كرده و به نفع امریكا پیش ببرند. بعدها معلوم شد كه مركز تمامی این جریانات ضدّ انقلابی در سفارت امریكا در تهران بوده است، در حالی كه موضع منافقانه ی امریكا نسبت به انقلاب اسلامی مانع از روشن شدن چهره ی واقعی امریكا در میان مردم گردیده بود.

در چنین شرایطی امام خمینیقدس سره بیانات قاطعی علیه ابرقدرت ها و به ویژه امریكا ابراز فرمودند و به ویژه ورود شاه را به امریكا به عنوان سرفصلی تازه برای یك تهاجم سنگین علیه امریكا اعلام كرده و فرمان مقابله را به تمامی دانش آموزان، دانشگاهیان و طلاب علوم دینی صادر نمودند:

« بر دانش آموزان، دانشگاهیان و محصلین علوم دینیه است كه با قدرت تمام حملات خود را علیه امریكا و اسراییل گسترش داده و امریكا را وادار به استرداد این شاه مخلوع جنایتكار نمایند و این توطئه بزرگ را بار دیگر شدیداً محكوم كنند.»

دانشجویان مسلمان دانشگاه ها با درك فرمایش امامقدس سره و توجه به این نكته كه امامقدس سره فرموده بودند:

« همه گرفتاری كه ما داریم از دست امریكا داریم» به عنوان لبیك به فرمایش ایشان و وادار كردن امریكا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، تصمیم به اشغال سفارت امریكا گرفتند. به دنبال آن دانشجویان دانشگاه تهران، پلی تكنیك، صنعتی شریف، شهید بهشتی و ... گرد هم آمده و طی یك راهپیمایی تا سفارت امریكا در نهایت شجاعت به سفارت حمله كردند و علی رغم مقاومت امریكایی ها و محافظین، سفارت را به تصرف كامل در آوردند.

حتی بعضی از امریكایی ها را كه در جریان اشغال گریخته بودند، تعقیب كرده و دستگیر كردند. پس از تسخیر لانه ی جاسوسی به سرعت و با درایت كامل از نابود كردن بقیه ی اسناد توسط امریكایی ها جلوگیری شد و ضمن جلوگیری از نفوذ عناصر انحرافی به داخل برای نگهداری گروگان ها برنامه های روشنی تنظیم گردید.

به محض انتشار خبر، بسیاری از مردم با شور و اشتیاق، مقابل جاسوس خانه تجمع كرده و با دقت جریان را تعقیب می كردند. با برنامه های توجیهی دانشجویان برای مردم یقین پیدا شد كه دانشجویانی كه در لانه اند، دانشجویان مسلمان دانشگاه ها هستند.

 

 

موضع امام خمینی قدس سره در مورد تسخیر لانه جاسوسی

در باره ی تصرف لانه ی جاسوسی موضع گیری ها و اظهار نظرهای گوناگونی به وجود آمد، به ویژه دولت موقت و نخست وزیر وقت كه تا آن زمان مورد حمایت امامقدس سره  بود، با این حركت مخالفت می كردند. از آن جا كه سرنوشت گروگان ها با سرنوشت كشور بی ربط نبود، در میان اظهار نظرهای گوناگون، همه منتظر نظر امامقدس سره بودند. نحوه ی موضع گیری امامقدس سره بسیار تعیین كننده بود، چرا كه رفت و آمدهای بسیاری برای خارج كردن دانشجویان از لانه جاسوسی انجام می شد. فردای همان روز امامقدس سره حركت دانشجویان را تأیید كردند. كلام بلند و والای امامقدس سره چنین بود: « در ایران انقلاب است، انقلابیبزرگ تر از انقلاب اول» و پس از این كه احتمال حمله ی نظامی امریكا به ایران مطرح گردید، حضرت امام قدس سره با صلابت و قاطعیت فرمودند:

شما می بینید  كه الان مركز فسادِ امریكا را جوان ها رفته اند گرفته اند و امریكایی هایی را هم كه در آن جا بودند  گرفتند و آن لانه ی  فساد را به  دست آوردند و امریكا هم هیچ غلطی نمی تواند بكند و جوان ها مطمئن باشند كه امریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند... مگر امریكا می تواند دخالت نظامی در این مملكت بكند، امكان برایش ندارد. تمام دنیا توجهشان الان به اینجاست... غلط می كند، دخالت نظامی بكند. نترسید و نترسانید. هم این تعبیر كه جوان های ما از روی احساسات باز جوانی كردند كه اگر چنانچه امریكا بخواهد دخالت نظامی بكند ما چه خواهیم كرد، اصلاً این اگر را هم نباید بگویند، امریكا عاجز از این است كه دخالت نظامی بكند، ما چه خواهیم كرد... اگر آنها می توانستند دخالت بكنند، شاه را نگه می داشتند.

امریكا هرگز در طول حیاتش این چنین تحقیر نشده بود. ابهت و هیبت امریكا را این سخنان بزرگ مرد تاریخ اسلام درهم شكست. امامقدس سره خود حامی و هدایت گر جریان لانه ی جاسوسی شد و مسأله ی سفارت در آن مقطع، به عنوان مهم ترین مسأله ی كشور مطرح گردید و امریكا نیز فعالیت های جدی خویش را علیه گروگان گیری در ایران آغاز كرد.

 

 

آمریکا در چشم رهبر معظم انقلاب

رهبر معظم انقلاب در آخرین دیدار خود با دانشجویان و دانش آموزان در مورد آسیب هایی که آمریکا و اعتماد به آن به کشور می رساند، بیاناتی را فرمودند که اشاره به آن ها مفید است.

ببینید؛ بعضی‌ها هستند که میگویند حالا یک‌جوری، مثلاً یک‌ذرّه، با آمریکا کنار بیاییم، شاید دشمنی‌شان کم بشود؛ نه، حتّی به آنهایی هم که به آمریکا اعتماد کردند، به آمریکا امید بستند، به سراغ آمریکا رفتند برای کمک گرفتن، رحم نکردند؛ [مثل] چه‌کسی؟ دکتر مصدّق. دکتر مصدّق برای اینکه بتواند با انگلیسی‌ها مبارزه کند و در مقابل انگلیس‌ها بایستد به خیال خودش، رفت سراغ آمریکایی‌ها؛ با آنها ملاقات کرد، مذاکره کرد و درخواست کرد؛ [به آنها] اعتماد کرد. کودتای بیست‌و‌هشتم مرداد نه به‌وسیله‌ی انگلیس [بلکه] به‌وسیله‌ی آمریکا در ایران انجام گرفت، علیه مصدّق. یعنی حتّی به امثال مصدّق هم اینها راضی نیستند؛ اینها نوکر میخواهند، سرسپرده میخواهند، تو‌سری‌خور میخواهند؛ مثل چه‌کسی؟ مثل محمّدرضای پهلوی؛ این‌جور آدمی میخواهند؛ که بر این کشورِ پُرنعمتِ پُربرکتِ ثروتمندِ حسّاسی که ازلحاظ موقعیّت جغرافیایی حسّاس است، ازلحاظ توانایی‌های گوناگون حسّاس است، حکومت کند؛ یک نفری باشد دست‌بسته و تسلیم آنها؛ آمریکایی‌ها این را میخواهند؛ اگر نشد، میشوند دشمن. در قضیّه‌ی طبس دشمنی کردند و توسری خوردند؛ در زمینه‌ی ساقط کردن هواپیمای مسافربری ما، دشمنی کردند؛ در زمینه‌ی تحریمها از روز اوّل دشمنی کردند؛ امروز هم دارند دشمنی میکنند. در زمینه‌ی خراب کردنِ مذاکرات هسته‌ای و نتیجه‌ی مذاکرات هسته‌ای -به‌اصطلاح برجام- نهایت خباثت را دارند عمل میکنند؛ دشمنند.

 

 بچّه‌های عزیز، جوانهای عزیز! یادتان نرود که در این راهِ بسیار مهم و خوش‌عاقبتی که شما دارید حرکت میکنید به سمت آرمانها -و میتوانید و قدرت [آن را] دارید- دشمن اصلی شما آمریکا است؛ این را فراموش نکنید. خب، پس بنابراین یادتان نمیرود این چیزی را که عرض کردیم. بعضی تصوّر میکنند که [باید] کوتاه بیاییم در مقابل آمریکا؛ [درحالی‌که] هرچه کوتاه بیاییم، آنها جری‌تر میشوند. راهش مقابله است، راهش مواجهه است، راهش ایستادگی است؛ راهش این است که این حرکتی که انقلاب شروع کرده است، باید ادامه پیدا بکند. پس بنابراین شرط اساسی، این است.

 

 

چیزی عوض نشده است

گاهی اوقات لازم است برای شناخت عرصه حق از باطل کمی به تاریخ نه چندان دور کشورمان نگاهی بیاندازیم. آمریکا همان آمریکا است و ایران عزیزمان همان ایران است. تدبیر حضرت امام ره در تایید دانشجویان راه امام و سخنرانی های کوبنده بعد از آن باید برای ما اماره ای باشد برای عدم اعتماد به آمریکا در این روزها که دشمنی قدیمی اش پخته تر شده است.

حضرت امام خمینی در تعیین این خط مشی اساسی و زیربنایی با قاطعیت و صراحت و صلابت اعلام می نمود : « تا شرك و كفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم . »

فراموش نكنیم كه در اندیشه سیاسی امام خمینی و نیز براساس واقعیت های غیرقابل اغماض و انكاری كه امروز در جهان شاهد هستیم آمریكای جنایتكار در راس هرم استكبار جهانی و در نقش رهبری و ساماندهی تمام تحركات ضدانسانی علیه ملل دنیا به ویژه جهان اسلام قرار دارد و به همین دلیل است كه امام خمینی به صراحت تمام آمریكا را « شیطان بزرگ » نامیدند و اعلام نمودند : « آمریكا دشمن شماره یك مردم محروم و مستضعف جهان است . » و از ملت ایران و ملل مسلمان و محروم جهان چنین خواستند : « هرچه فریاد دارید سر آمریكا بكشید . » و همه مبارزان جبهه توحید در سرتاسر جهان را این گونه بشارت دادند : « اگر دقیقا به وظیفه مان كه مبارزه با آمریكای جنایتكار است ادامه دهیم فرزندانمان شهد پیروزی را خواهند چشید . »

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x