چهارشنبه, 25 مهر 1397 :: Wednesday, 17 October 2018
کد خبر: 116821
هجمه مجازی علیه آمدنیوز؛

اقدام مجرمانه عضو حزب حامی فتنه / علت بازنشر مطالب «رحمت الله بیگدلی» در آمدنیوز ؟

واکنش کاربران فضای مجازی به هجمه آمدنیوز علیه رئیس قوه قضائیه که رهبر انقلاب ایشان را شخصیتی برجسته معرفی کرده اند.
اتاق خبر 24

«چند وقته (از 13 سالگی) صنعتی و سنتی رو با هم میزنه ازش ناراحت نشوید... برای کسی که به اخبار آمدنیوز استناد میکنه دعا کنید... مریض محتاج دعاست...»

علت بازنشر مطالب «رحمت الله بیگدلی» در آمدنیوز چیست؟

 

مطلب بالا، یکی از ده ها واکنشی است که این روزها کاربران فضای مجازی و فعالان رسانه ای، به اخبار جعلی یک کانال تلگرامی نشان می دهند، خط فکری شان هم یکسان نیست، اصولگرا یا اصلاح‌طلب، حتی ضد انقلاب هم همین اعتقاد را دارد.

"جاعل‌‌نیوز"، دروغ نیوز"، "داعش نیوز"، سعودی نیوز"، صهیون نیوز" و ...  عناوینی است که برای کانال تلگرامی موساد انتخاب کرده اند، کانالی که مدتها است اخبار جعلی اش دیگر پیش هیچ گروهی خریدار ندارد، حتی مشهورترین چهره ها و رسانه های ضد انقلاب هم تره ای برایش خرد نمی کنند و اخبارش را بیشتر طنزنامه در نظر می گیرند تا یک منبع خبری.

علت بازنشر مطالب «رحمت الله بیگدلی» در آمدنیوز چیست؟

 

این کانال، برای القای شایعات و دروغ هایی که منتشر می کند، از  یک سری پادو استفاده می کند که مطالبش را در واقع نوشخوار کنند تا به صورت زنجیره ای دست به دست شود و فضای رسانه ای و فضای مجازی را تحت تاثیر قرار دهد، اما دیگر دستش رو شده است...

در گذشته از آنجایی که آمدنیوز تازه ماموریتش را آغاز کرده بود و هنوز پشت پرده این کانال مشخص نشده بود، بهانه مناسبی برای حمله به نهادهای انقلابی بود که برخی در تور آن گرفتار می شدند، حتی یک نماینده مجلس نیز چند بار پایش روی موز گندیده آمدنیوز رفت و سر خورد که نتیجه ای جز شرمندگی و سکوت و پادرمیانی برخی بزرگان برای رفع مشکلش نداشت.

داستان سرایی جدید جاعل نیوز و واکنش طنز فعالان رسانه ای

اما پس از افشای پشت پرده ادمین این کانال و ارتباطات روح الله زم با سازمان های جاسوسی و رسوایی های اخلاقی او و همچنین برملا شدن دروغ بسیاری از ادعاهای آمدنیوز، دیگر کسی به داستان سرایی هایش وقعی نمی نهد، همانطور که گفته شد ضد انقلاب هم از آن به عنوان منبعی برای هجمه علیه جمهوری اسلامی ایران و دستگاه های نظیر دستگاه قضا استفاده نمی کنند.

بیشتر بخوانید: ترمینولوژی «اجساد، سایه‌ها و روح الله زم»/سایه‌های محله بدنام آمدنیوز

بیشتر بخوانید: «اعزام پرستو»؛ دلیل عملگی تیم فاسد آمدنیوز برای سازمان‌های جاسوسی بیگانه/ شناسایی خبرنگاران و آقازاده‌ها

اما در آخرین نمونه، از هجونویسی‌ها و داستان سرایی‌هایش، چند وقتی است، آمدنیوز با انتشار مطالب کذب و از اساس دروغی مجددا رئیس قوه قضائیه را هدف قرار داده و با نوشتن مهملاتی قصد تخریب ایشان را داشته است و با همان روش منسوخ شده اش، بتواند فضای مجازی  را نسبت به دروغ هایش حساس کند.

مطالبی که در کنار از اساس کذب بودن و متوهمانه بودن آن، فعالان رسانه ای حتی لندن نشین ها را هم به پوزخند و تمسخر وا داشته است.

علت بازنشر مطالب «رحمت الله بیگدلی» در آمدنیوز چیست؟

 

 

ادعای جدید آمدنیوز، آنقدر بی پایه و اساس است که حتی چهره های رسانه ای ضد انقلاب مانند رضا حقیقت نژاد، کارشناس رسانه هایی مانند بی بی سی فارسی و صدای آمریکا که به هر بهانه ای بدنبال تخریب دستگاه قضا هستند، را به واکنش وا داشت.

 

علت بازنشر مطالب «رحمت الله بیگدلی» در آمدنیوز چیست؟

 

 

علت بازنشر مطالب «رحمت الله بیگدلی» در آمدنیوز چیست؟

 

علت بازنشر مطالب «رحمت الله بیگدلی» در آمدنیوز چیست؟

 

اقدام قابل تامل یک روزنامه اصلاح طلب؛ بازتاب دروغ های شاخدار آمدنیوز

پس از تمسخر و به استیضاح گرفتن ادعاهای اخیر آمدنیوز که با بی اعتنایی ضد انقلاب هم همراه  شد، در اقدامی قابل تامل و عجیب، یکی از روزنامه های اصلاح طلب داخلی، با انتشار مقاله ای از رحمت الله بیگدلی با استناد به مطالب مورد توجه قرار نگرفته این کانال، ضمن بازنشر ادعای کذب و یاوه سرایی آمدنیوز علیه رئیس دستگاه قضا سعی کرده برای مطلب دیده نشده فرصت دوباره ایجاد کند ، اقدامی که براساس قانون مطبوعات می توان عنوان مجرمانه بر آن لحاظ کرد.

براساس ماده‌ 9 قانون مطبوعات افترا به مقامات، نهادها و افراد ممنوع نموده و بند 9 ماده‌ 6 قانون مذکور که نقل مطالب از مطبوعات، احزاب و گروه‌های منحرف و مخالف اسلام (داخلی و یا خارجی) به نحوی که تبلیغ از آن‌ها باشد را مجرمانه محسوب کرده و هم‌چنین به موجب بند 11 از ماده‌ی 6 این قانون انتشار شایعات و مطالب خلاف واقع ممنوع است.

بازتاب یادداشت‌های بیگدلی در آمدنیوز!

همانطور که در بالا اشاره شد، در گذشته نیز برخی از افراد که بدنبال تخریب قوه قضائیه بودند، به دام اخبار جعلی #جاعل_نیوز گرفتار شده بودند که نتیجه اش در نهایت منتهی به پشیمانی و شرمساری شد، اما استناد به آخرین داستان سرایی کانال رسمی موساد که هیچ گروه معاند و ضد انقلابی وقعی برای آن ننهاده است و انقدر در ذوق می زند که همه آن را طنز تفسیر می کنند، اقدامی عجیب و قابل تامل است که نگارنده باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرد؛  « صادقی با 14 پرونده به دادسرا معرفی شد / اظهار نظرهای خارج از حیطه نمایندگی صادقی چه بود؟»

رحمت الله بیگدلی عضو حزب اعتماد ملی و از نزدیکان سران فتنه است.

عضو حزب اعتدال ملی که بدلیل فعالیت اعضایش علیه نظام پس از سال 88 متوقف  شده بود،  مدعی شده خبر از اساس کذب و جعلی آمدنیوز بازتاب گسترده ای داشته است!! موضوع خنده داری که حتی برجسته ترین سایت ها و کانال های ضد انقلاب نیز وقعی به آن ننهاده اند و حتی فعالان رسانه ای ضد انقلاب آن را مضحک دانسته اند.

در مقاله مذکور تاکید شده است که مسئولان باید به انتقادات مردم پاسخگو باشند، آیا آمدنیوز نماینده مردم ایران است؟ آیا کانال رسمی سرویس جاسوسی اسرائیل دغدغه‌های مردم را عنوان می‌کند که دستگاه قضا باید به داستان سرایی‌های آن پاسخ دهد؟ آیا نگارنده مقاله، که مطالبش به وفور در آمدنیوز بازنشر داده می شود،  این کانال را نماینده مردم تلقی میکند؟

فتنه 88 و مصائب و گرفتاری هایی که همطیفان رحمت الله بیگدلی برای کشور ایجاد کردند هنوز از بین نرفته است. سوال اینجاست وی که یکی از نزدیک ترین افراد به سران فتنه 88 است، چرا از آن‌ها برای شفاف سازی درباره آن همه خسارات مالی و جانی که به کشور وارد شد و همچنان بر آن اصرار دارند درخواست نمی کند؟

چرا از همفکران خود که جشن انتخابات پرشور را به عزا تبدیل کردند و در روز عاشورا پرچم حسین(ع) را آتش زده بودند و به دسته های عزاداری حمله کردند درخواست پاسخگویی نمی کند؟

دلیل علاقه آمدنیوز به بازنشر مطالب تلگرامی بیگدلی به همراه آدرس کانال چیست؟

در رسانه ها رسم است، اخبار و مطالب چهره های نزدیک به هر جریان چه برای تبلیغ آن فرد و چه از جهت استفاده از محتوا، مطالب افردا مورد استفاده قرار میگیرد، یعنی رسانه ها مطالب افراد نزدیک به خود را غالبا منتشر و بازتاب میدهند و جهت تبلیغ آن شخصیت، آدرس کانال وی را نیز در مطلب قرار می دهند.

در این میان، آمدنیوز یکی از طرفداران نوشته های رحمت الله بیگدلی است. کافی است نام بیگدلی را در کانال آمد نیوز جستجو کنید و مطالبی که از وی نقل شده است را مطالعه نمایید، حال اینکه چرا آمدنیوز به بازنشر مطالب بیگدلی علاقه دارد، سوالی است که باید از پرسید؟

 

علت بازنشر مطالب «رحمت الله بیگدلی» در آمدنیوز چیست؟

 

به گفته مهدی محمدی از فعالان رسانه ای، آخرین مورد هجمه علیه رئیس قوه قضائیه که رهبر انقلاب وی را شخصیتی برجسته و دارای شایستگی‌های بالای علمی، عملی، معنوی و فکری معرفی کرده اند، " مصداقی است از استراتژی "دروغ را آنقدر بزرگ بگویید که کسی نتواند آن را تکذیب کند!" داستان خنده داری که حتی یک خط راست در آن نیست و کسی اگر اهل کتابت باشد به خوبی می فهمد که نویسنده آن حتی داستان نویس که سهل است، چرند گوی خوبی هم نبوده است. خوشمزه است که کسانی که خود صبح و شامشان به جاسوسی و وطن فروشی می گذرد، حالا برای ملت جاسوس یاب شده اند! خلاصه اینکه ظاهرا کف گیر ضد انقلاب به طرز فاجعه باری به ته دیگ خورده و استعداد دروغ گویی خود را هم از کف داده اند. در همه اینها البته خیراتی است که به همین زودی ها آشکار خواهد شد".

منبع: فارس

 انتهای پیام/ 

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x